Аірдропи криптовалют – актуальні майданчики та як брати участь

Article image
List

У сучасному криптовалютному світі існують десятки способів заробити: активні, як трейдинг, арбітраж і запуск власних NFT-колекцій, так і пасивні – майнінг, стейкінг, дохід від кредитування. Усі вони вимагають початкових інвестицій, що робить актуальним питання як заробити на криптовалютах без вкладень.

Одним із таких способів є аірдроп. З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке аірдропи, чи вигідна роздача криптовалют у 2024, де знайти актуальні дропи та як у них брати участь.

Що означає аірдроп

Аірдроп криптовалют – це безкоштовна роздача монет або токенів користувачам, які відповідаютьзаздалегідь встановленим умовам. Часто для отримання безкоштовних криптовалют потрібно виконати прості завдання в соціальних мережах і не тільки. Ось кілька прикладів:

 • Бути підписаним на канали та вступити в групи проєкту в X (Twitter), Telegram, Facebook, Discord, Instagram та інших;

 • Зробити репости певних постів;

 • Тримати певну суму тих чи інших монет у гаманці до дати проведення аірдропу;

 • Підписатися на розсилку новин;

 • Привести інших користувачів, які виконають необхідні умови для отримання безкоштовних токенів.

Умови роздачі криптовалют можуть бути різними і сильно розходитисяу різних проєктів, оскільки їх встановлюють самі команди. Докладніше про це розповімо в розділі

Чому компанії роздають свої токени безкоштовно

Компанії використовують дропи криптовалюти як маркетингову стратегію, що допомагає в просуванні бренду. Користувачі отримають невелику кількість цифрових активів, натомість поширюючи інформацію про проєкт у соцмережах ітаким чином привертаючи увагу інших користувачів.

Тим самим і користувачі, і криптовалютні проєкти отримують свою вигоду.

Види Airdrop

Безкоштовну криптовалюту можна отримати різними способами. Деякі з них передбачають вкладення, але для холдерів це можливість отримати додатковий дохід від інвестицій. Розглянемо основні види Airdrop.

Стандартні аірдропи

Класичний аірдроп, який передбачає виконання обов'язкових умов для отримання токенів, наприклад, підписка на соцмережі і як мінімум один репост. Іноді достатньо виконати одне або кілька таких завдань, але деякі проєкти вимагають виконання всіх поставлених завдань.

Для роздачі команда прєекту виділяє обмежену кількість активів. Щойно набереться максимальна сума учасників, роздача крипти завершується. Сума, виділена на аірдроп, зазвичай не надто велика. Проте кожен учасник гарантовано отримує свою нагороду. 

Великі роздачі зустрічаються значно рідше, але приносять високий прибуток. Так аірдроп децентралізованого проєкту Uniswap приніс кожному учаснику по 400 UNI. На момент роздачі їхня вартість у доларовому еквіваленті становила близько $1300.

У рідкісних випадках компанії роздають популярні монети, такі як Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) та інші.

Стейкдропи

Форма аірдропу, призначена для холдерів певних монет або токенів. Зазвичай, щоб отримати криптовалюти безкоштовно, достатньо просто холдити свої активи. Але іноді потрібно їх застейкати або додати в пул ліквідності. Для децентралізованих платформ такі роздачі дають змогу залучити додаткову ліквідність, а для проєктів, що випускають токени, слугують рекламою.

Новий термін “стейкдроп” має альтернативні назви: Fairdrop, Strong Holder Offering (SHO) і Wallet Holder Offering (WHO).

Хардфорк

Изображение 2024 06 03 212818127

Хардфорк – це велике оновлення мережі, внаслідок якого блокчейн розділяється на два ланцюжки блоків: початковий, що працює за старими правилами, і новий, що відповідає новим правилам. У результаті з'являється дві мережі та дві монети.

Користувачі ж, які володіють оригінальним активом, отримують таку саму кількість нових монет. Зазвичай стара мережа "відмирає", але іноді обидва блокчейни продовжують роботу. У цьому випадку обидва "комплекти" активів мають цінність і торгуються на ринку.

Яскравим прикладом такого явища є поява Bitcoin Cash (BCH). Цей блокчейн було запущено в результаті суперечок щодо вирішення проблеми масштабованості мережі. 1 серпня 2017 року власники BTC отримали рівнозначну кількість монет BCH.

Ретродропи

Ретродроп проводять для користувачів, які здійснювали будь-які операції на платформі, наприклад, холдили криптовалюту, додавали активи до пулу, здійснювали обмінні операції та інше.

Проблема в тому, що заздалагідь платформи не розголошують інформацію про такі роздачі, а тому питання де шукати ретродропи не має відповіді. У кращому випадку, команда проєкту тільки натякає, а найчастіше оголошує постфактум.

Розіграші

Така роздача криптовалюти часто проводиться через сторонні майданчики, такі як Gleam.io. Замість гарантованого нарахування монет учасники отримують поінти за виконання завдань. Що більше завдань виконає користувач, то більше буде в нього поінтів і вищі шанси на перемогу.

Кількість учасників може бути будь-якою, але сама роздача обмежена за часом. Перевага таких аірдропів у тому, що вони виділяють невеликий пул, і за високого попиту вартість безкоштовних монет може виявитися високою. Але є і мінус: що більше учасників, то менший шанс отримати токени. 

Прикладом розіграшу можна назвати квести від Yuga Labs. У вересні 2023 року компанія запустила серію щотижневих головоломок на базі NFT Ordinals з нагородою в розмірі 0,12 BTC за першу правильну відповідь. На момент запуску проєкту – $3 100.

Learn & Earn

Компанії також проводять роздачі за навчання. Щоб отримати монети, вам потрібно подивитися ролики про криптовалюту, успішно пройти тест і затаврувати нагороду. Такі роздачі можна знайти на Coinbase Earn і CoinMarketCap Earn. Зверніть увагу, що нагороди бувають доступні не всім користувачам, тому уважно читайте умови.

Прикладом такого Airdrop заробітку, поєднаного з корисним проведенням часу, можна назвати проєкт Let Me Speak. У цьому додатку розробники пропонують уроки англійської мови, виплачуючи криптовалюту за успішне проходження завдань.

Bounty

Баунті – більш просунутий вид роздачі криптовалют. Баунті-хантерам (так називають учасників) пропонують виконати складніші завдання, як-от створення і публікація контенту в блозі, запрошення користувачів. Ці завдання швидше підходять досвідченим блогерам і контент-мейкерам. Вимоги до акаунтів баунті-хантерів вищі: наприклад, від 1000 підписників у соцмережах. Але й винагорода також буде вищою.

Актуальні баунті можна знайти на спеціалізованих майданчиках, таких як Bounty0x та The Bounties Network.

Безкоштовна роздача криптовалюти 2024: плюси та мінуси

Изображение 2024 06 03 213123573

Одна з переваг Airdrop криптовалюти полягає в тому, що для отримання цифрових активів не потрібні вкладення. У гіршому випадку ви ризикуєте витратити час. Тож щоб оцінити доцільність ваших дій розгляньмо переваги та недоліки аірдропів.

Плюси

 • Можливість отримати криптовалюту безкоштовно.

 • Відсутні ризики втрати коштів (якщо ви самі не перекажете їх шахраям);

 • Можливість отримати на ранньому етапі криптовалюту, яка в майбутньому може коштувати цілий статок;

 • Airdrop (роздача монет) не вимагає великих зусиль і складних дій.

Мінуси

 • Ви можете витратити час даремно;

 • Є ймовірність скаму. У кращому випадку токени просто не нарахують, у гіршому – шахраї виманять ваші активи;

 • Розробники можуть закинути роботу над платформою, а самі токени проєкту не можна буде продати. Це особливо важливо знати учасникам ICO;

 • У деяких випадках сума нарахованих токенів може бути меншою навіть за комісію мережі;

 • Якщо ви регулярно берете участь в аірдропах, ваші соцмережі стануть схожі на СПАМ-розсилку.

Список найкращих майданчиків і де шукати аірдропи криптовалют

На спеціальних майданчиках ви можете відстежувати актуальну інформацію про нові аірдропи та отримувати повідомлення про їхній запуск. Перелічимо найпопулярніші з них, що допоможуть дізнатися як отримати криптовалюту безкоштовно.

Incrypted Airdrops

Криптомедіа, яке спеціалізується не тільки на новинах криптовалют і якісній аналітиці присвяченій біржам, гаманцям, блокчейнам і цифровим активам. Віднедавна на майданчику зібрана одна з найбільших колекцій актуальних аірдропів. Для зручності користувачів усі активності розділені за місяцями і за типами докладання зусиль: тестнети, контент, NFT, баг-баунті, трейдинг, амбасадори, ретродропи, квізи, завдання та багато іншого. Якщо переживаєте, що можете пропустити найгарячіше й найактуальніше, то саме час підписатися на телеграм-канал Incrypted Airdrops. Кажуть, що якщо підписатися, то тоді точно до фіга насиплять :).

Форум BitcoinTalk

Один із найстаріших і найбільших форумів, присвячених криптовалютам. У BitcoinTalk є окремий розділ для аірдропів і баунті, в якому команди і користувачі публікують анонси роздач. BitcoinTalk – це мастхев для будь-якого проєкту. Нерідко на ньомуі інформація про нові роздачі з'являється в першу чергу. 

Там же користувачі обговорюють проєкти і можуть спілкуватися з їхніми представниками. Якщо виникають підозри в шахрайстві, ця інформація, найімовірніше, швидко виходить назовні: досвідчені активно виявляють скам і попереджають новачків, якщо участь у проєкті може виявитися безглуздою. Для репортів про скам теж є окремий розділ.

До речі, деякі користувачі заробляють, "прокачуючи" свої акаунти на форумі BitcoinTalk. Іноді проєкти пропонують ексклюзивні умови аірдропу і баунті для профілів з високою репутацією. 

Примітка: bitcointalk.org єдиний домен форуму. Домен bitcointalk.com належить до іншого ресурсу і не має жодного відношення до оригінального форуму.

CoinMarketCap

Найбільший сервіс для моніторингу курсів криптовалют, ринкової капіталізації та інших важливих даних. У 2021 році CoinMarketCap запустив сервіс Airdrop. Плюс аірдропів, що публікуються на сайті CMC, у тому, що їх вибирає команда сервісу. Однак через обмежену кількість учасників імовірність стати одним зі щасливчиків невисока. Проте в разі виграшу переможці можуть отримати більше токенів, ніж у стандартному аірдропі. 

Для участі в аірдропах потрібно зареєструватися на сайті CMC і підписатися на соцмережі сервісу. Стежити за новими роздачами криптовалют ви можете на сторінці “Airdrop”.

AirdropAlert

Один із найпопулярніших ресурсів, який спеціалізується на аірдропах. Сервіс AirdropAlert публікує не всі аірдропи, а тільки тих проєктів, які, на думку команди, мають шанси на успіх. Ви можете підписатися на розсилку AirdropAlert, щоб вчасно отримувати повідомлення про актуальні аірдропи криптовалют 2024.

Airdrops.io

Сервіс Airdrops.io пропонує більшу кількість роздач, ніж AirdropAlert, але розділяє їх на категорії. Наприклад, з його допомогою ви знайдете "гарячі" аірдропи, роздачі для холдерів (стейкдропи та фейрдропи) або майбутні аірдропи 2024 року.

Існують й інші подібні майданчики, такі як 99airdrops і Coin Airdrops.

DappRadar

DappRadar – один із найпопулярніших сервісів для моніторингу DeFi-проєктів, який до того ж проводить аірдропи крипти від проєктів-партнерів. Для участі достатньо зареєструватися на сайті та під’єднати свій гаманець. DappRadar підтримує WalletConnect, яким ви можете скористатися за допомогою Trustee.

Trustee Wallet – це криптогаманець із підтримкою сотень монет і токенів, що дасть змогу зберігати всі кошти, отримані на роздачах криптовалют, в одному безпечному місці. А функція швидкого підключення до будь-яких децентралізованих сервісів прискорить роботу.

Завантажити Trustee Wallet

Як брати участь в аірдропи криптовалюти

Изображение 2024 06 03 213428795

Брати участь, як правило, можуть будь-які користувачі, якщо не встановлено обмежень для резидентів окремих країн і умов для проходження KYC-верифікації.

Як проходять роздачі

Команда проєкту сама визначає вид роздачі та які умови потрібно виконати. Бувають обов'язкові умови для участі та додаткові, які дозволяють отримати більше криптовалюти. На сайтах проєктів або майданчиках покроково описують усе, що потрібно зробити для отримання криптовалюти.

Що необхідно зробити, щоб отримати монети/токени

Для отримання безкоштовних токенів необхідно підготувати інструменти та виконати низку простих дій. Ось приблизний порядок дій для участі в аірдпропах.

Створіть гаманець

Спочатку вам знадобиться криптогаманець. Радимо використовувати мобільні мультивалютні гаманці – вони дають змогу збирати всі токени в одному застосунку, без необхідності створювати безліч гаманців. Найчастіше роздають токени стандартів ERC-20 (Ethereum) і BEP-20 (Binance Smart Chain). Гаманець Trustee підтримує ці та безліч інших форматів адрес, за допомогою яких ви зможете брати участь у більшості роздач.

У разі хардфорка, якщо на вашому гаманці на момент знімка блокчейну (снапшота) були монети, то ви можете затаврувати їх, тобто отримати монети іншої мережі за допомогою приватного ключа або seed-фрази.

Створіть спеціальні акаунти в соцмережах

Вам знадобляться активні сторінки в соціальних мережах із живими підписниками. Рекомендуємо для цього завести окремі сторінки, а не використовувати особисті, щоб не забивати їх "сміттям", особливо, якщо ви не хочете афішувати свою діяльність.

Просувайте сторінки: що більше друзів, то більше можна заробити на роздачах.

Зареєструйтеся та візьміть участь у роздачі, виконавши умови аірдропу

У кожного проєкту вони будуть різними. Наприклад, в одних достатньо буде підписатися на канали в Twitter і Telegram, тоді як інші проєкти вимагають проявити активність: робити репости, опублікувати пост, спілкуватися в чаті та інше.

Очікуйте нарахування монет

Зазвичай термін нарахування безкоштовних токенів оголошують заздалегідь або ж одразу після завершення аірдропу крипти. Слідкуйте за новинами проєкту. Будьте уважні: для отримання монет можуть виставити додаткові умови, наприклад, до певної дати зайти на сайт проєкту та затаврувати криптовалюту.

Як заробити токени безкоштовно на аірдропах

Перш ніж брати участь в аірдропах, проаналізуйте майбутні проєкти: вивчіть інформацію про їхніх творців, минулі роботи, плани на розвиток і мету запуску. У цьому разі ви зможете вибрати кілька потенційно прибуткових роздач, замість того, щоб розпорошуватися і брати участь у кожному проєкті, який пообіцяв токени.

Це важливо, оскільки дасть змогу відсіяти активи, які з високою часткою ймовірності ніколи не з'являться на біржах. У деяких випадках це стосується і розпіарених проєктів. Наприклад, Pi Network, який привернув широку увагу ЗМІ завдяки унікальній концепції мобільного майнінгу, після аірдропу швидко зник з поля зору. Проєкт заглухнув на ранній стадії, а токен досі торгується тільки на одній великій біржі.

Скільки можна заробити

Заробіток на аірдропах криптовалюти може бути великим, якщо брати активну участь у роздачах і обирати перспективні проєкти. Один з головних підводних каменів цього виду заробітку в тому, що ви можете заробити тисячі доларів на одній роздачі, як у випадку з аірдропом Uniswap, але з десятків інших проєктів не отримати нічого.

Якщо ви запрошуєте рефералів, то заробіток можна збільшити в кілька разів. Те саме стосується і зберігання монет: якщо не продавати одразу, а тримати токени протягом тривалого часу, то можна в десятки і навіть сотні разів збільшити суму інвестицій.

Airdrop криптовалют у 2024 року також усе ще актуальний. Нові проєкти займаються не тільки роздачею токенів, а й NFT і навіть "земельних ділянок" у метавсесвітах. Великі проєкти запускають розіграші, як уже згаданий раніше Yaga Labs, – щотижня він виплачує переможцю понад $3 000 – і співпрацюють із біржами ще на етапі запуску.

Як не стати жертвою шахраїв

Зрозуміло, цим інструментом користуються і шахраї, тому важливо подбати про безпеку. Дотримуючись простих правил, ви зможете мінімізувати ризики і не стати жертвою скаму:

 • Ретельно перевіряйте інформацію про проект. Що цікавіший проєкт, то активніше обговорюють його користувачі в соцмережах, на форумах і в ЗМІ; 

 • Перевірте активність команди. Якщо її члени ігнорують проблеми та не відповідають на запитання користувачів, видаляють коментарі або відповідають надто різко, є привід замислитися;

 • Уникайте проєкту, якщо команда вимагає якісь внески. Аірдропи мають на увазі саме безкоштовну роздачу: користувачі не повинні платити за отримання токенів, навіть за комісії. Звичайно, іноді потрібні фінансові витрати, наприклад, щоб свапнути токени на біржі або додати активи в пул ліквідності. Але будьте обережні, оскільки цим користуються шахраї;

 • Не використовуйте для аірдропів той самий гаманець, у якому зберігаєте свої активи. Якщо його скомпрометують або ви під’єднаєтесья до платформи шахраїв -ваші кошти можуть бути вкрадені;

 • Ваші активи можуть викрасти й іншими способами. Наприклад, зловмисники нараховують фейкові токени на гаманець, але для того, щоб їх розблокувати, потрібно під'єднати гаманець на їхньому сайті та сплатити комісію. Під час підключення жертва може також випадково дозволити застосунку зловмисників витрачати кошти з гаманця і, як наслідок, втратити всі свої активи;

 • Ще одним популярним способом відбирання коштів є google-форма, у якій просять ввести seed-фразу від криптогаманця замість публічної адреси. У жодному разі не робіть цього, бо вмить позбудетеся своїх коштів.

Висновок

У цій статті ви дізналися про Airdrop: що це значить у сфері криптовалют, як шукати й обирати нові проєкти та що потрібно, щоб узяти участь у своїй першій роздачі.

Аірдропи дозволяють отримати безкоштовну криптовалюту за виконання заздалегідь встановлених або "випадкових" умов. Здебільшого, навіть при ретельному відборі, багато роздач не принесуть значних сум, але окремі аірдропи токенів, особливо в разі розвитку проєкту, можуть принести значну нагороду. У будь-якому випадку, остерігайтеся шахраїв і дотримуйтесь правил безпеки, інакше ви ризикуєте не тільки даремно витратити час, а й позбутися власних коштів.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet