Арбітраж криптовалют — чи реально заробити новачкові

Article image
List

З кожним роком криптовалюти пропонують дедалі більше способів для заробітку. Такдо вже звичного майнінгу і стейкінгу, трейдингу і фармінгу, додалася торгівля і запуск своїх NFT-колекцій, а у 2024 році – торгівля даними на Arkham.

Кожен зі способів відрізняється складністю, прибутковістю і порогом входу. Так, майнінг вимагає великих початкових вкладень за майже повної пасивності, а трейдинг можна починати хоч з $10, але повністю занурюватися в процес і навчання. 

У цій статті ми приділимо увагу ще одному класичному способу – арбітраж криптовалюти. Дізнаємося що це, як заробити та чи реально новачкові його опанувати.

Що таке арбітраж криптовалюти

Изображение 2024 05 28 200321753

Для криптовалютного ринку характерна висока волатильність – показник мінливості ціни за короткий проміжок часу. Це означає, що протягом навіть однієї години курс може змінюватися на десятки відсотків, завдяки чому курси на різних біржах можуть відрізнятися, відкриваючи можливості для арбітражу крипти.

Арбітраж криптовалюти – це онлайн-купівля криптовалюти в одній торговельній парі та продаж в іншій з метою отримання прибутку на різниці курсів. Арбітраж відрізняється від трейдингу тим, що після купівлі продаж активу відбувається майже одразу, адже не потрібно чекати зростання або падіння курсу.

Розділяють два основних види криптоарбітражу:

 • Внутрішньобіржовий арбітраж;

 • Міжбіржовий арбітраж.

Розглянемо кожен зі способів докладніше.

Внутрішньобіржовий арбітраж криптовалют

Угоди з криптовалютою проводять на одній біржі, але в різних торгових парах, використовуючи, як правило, суміжну криптовалюту. Наприклад, обмін ETH на BTC, BTC на USDT, а потім USDT на ETH. Особливості способу:

 • для пошуку можливостей потрібен певний рівень досвіду;

 • комісія оплачується тільки за операції всередині біржі;

 • немає потребививодити кошти на інший майданчик.

Міжбіржовий арбітраж криптовалют

Суть цього способу в тому, що криптовалюту купують на одній біржі, а продають на іншій за вищим курсом. Особливості цього методу:

 • відстеження можливостей простіше, ніж при внутрішньобіржовому арбітражі;

 • за невеликої різниці між курсами обмін активів невигідний;

 • до витрат за комісії за операції додається комісія за виведення, тому арбітраж між біржами вимагає більше вкладень, ніж внутрішній.

ВАЖЛИВО! У такому разі трейдер платить ще комісію за виведення з біржі, тому арбітраж між біржами криптовалют вимагає більших вкладень, ніж внутрішньобіржовий.

Також, при міжбіржовому арбітражі є можливість повернути виручені кошти на першу біржу і зробити ще одне коло. Але через комісії робити це потрібно обережно і все детально прораховувати.

До всього іншого, доведеться враховувати терміни виведення криптовалюти з однієї біржі і терміни зарахування її на іншу.

Відео про арбітраж криптовалют – як заробити Новачку!

Звідки береться різниця курсів при міжбіржовому арбітражі

Значна різниця курсів між біржами виникає при високій торговельній активності, наприклад, коли криптовалюти сильно зростають або падають у ціні, або якщо великі гравці (кити) продають криптовалюту на більшу суму на якій-небудь біржі, впливаючи на курс. Такі випадки на крипторинку – не рідкість, але "арбітражні вікна" відкриваються тільки на обмежений час, який може тривати всього кілька годин.

У разі, якщо користувач не встигає за цей час обміняти криптовалюту на біржах, то він несе ризики, пов'язані з оплатою комісії: за торгівлю і виведення коштів, а в деяких випадках і за поповнення балансу.

Приклади арбітражу

Механізм роботи зводиться до кількох простих кроків, з якими впорається будь-який новачок. Нижче ми наведемо кроки, які потрібно зробити користувачеві під час міжбіржового арбітражу криптовалют. 

 1. Промоніторте курси криптовалют на різних біржах.

Це можна зробити за допомогою будь-якого сайту для арбітражу криптовалют, наприклад, оглядачів CoinMarketCap, CoinGecko або CryptoCompare.

 1. Знайдіть торгові пари, у яких курс криптовалюти відрізняється.

Бажано, щоб курс між біржами відрізнявся на 3% і більше відсотків. У інших випадках різниця між курсами може не покрити витрати на комісію. Але точне число розраховує сам трейдер, ґрунтуючись на сумі доступних коштів і витрат. 

Розглянемо ситуацію: найвищий курс Bitcoin на скриншоті нижче на біржі Bithumb, а найнижчий – на Kraken. 

$57 851 / $54 886 * 100% = 5,37%

Курс відрізняється більш ніж на 3%. Отже, нам підходить.

Изображение 2024 05 28 202507476

 1. Купуйте на першій біржі BTC за USD

Припустимо, ви купили 0,1 BTC за ціною $54 886 на біржі Kraken, заплативши 0,2% за комісію, згідно з політикою криптобіржі – $10,98:

0,1 BTC - 0,2% = 0,0998 BTC 

 1. Переведіть BTC на іншу біржу та продайте монети.

На біржі Bithumb Bitcoin торгується за курсом $57,851. Але цього разу ви платите не тільки за обмін, а й за виведення коштів. У підсумку, ви заплатили 0,0005 BTC за виведення з криптобіржі, а потім ще 0,1% за другий обмін:

0,0998 BTC - 0,0005 BTC - 0,1% = 0,0992 BTC

Ви продали 0,0992 BTC за курсом $57 851 і отримали $5 738. Тепер порахуймо скільки вийшло заробити:

$5 738 - $5 488 = $250 або близько 4,5% від суми вкладень. Досить непогано.

Заробіток на арбітражі криптовалют

Для заробітку на арбітражі необхідно правильно визначити різницю між курсами з урахуванням комісій – щоб дохід був вищим за всі витрати. При цьому в наведеному прикладі вказано лише приблизний дохід, який не враховує кілька факторів. 

Наприклад, ми не враховували ціновий спред – різницю між мінімальною ціною ордера на продаж (Ask) і максимальною ціною ордера на купівлю (Bid).

Підводне каміння арбітражу на біржах криптовалют

Крім витрат на комісії, необхідно враховувати низку інших чинників:

 • Спред між цінами криптовалюти;

 • Щільність біржового стакана (ліквідність);

 • Швидкість виведення і поповнення на біржах;

 • Доступність поповнення/виведення.

Спред

Спред – це різниця між найкращою ціною на продаж і купівлю криптовалюти.

Що більша капіталізація криптовалюти і що більша її ліквідність, то нижчий, як правило, спред. Однак у періоди підвищеної волатильності ціновий спред може збільшитися, надаючи більше можливостей для арбітражу криптовалют. Але ризики для трейдера будуть вищими, оскільки спред може в будь-який момент зменшитися.

Ліквідність

Ліквідність визначає, наскільки швидко трейдер може продати актив за актуальною ціною на біржі. Що вища ліквідність, то більша щільність біржового стакана. Це означає, що для різкої зміни курсу потрібен продаж великих сум криптовалюти, а отже, буде більше часу для маневрів.

Наприклад, на біржі Bithumb сума ордерів варіюється від 0,005 BTC до 0,19 BTC, що досить мало за мірками крипторинку. Тобто достатньо продати всього приблизно 0,085 BTC, щоб знизити курс біткоїна на 0,6%.

Изображение 2024 05 28 202832653

У менш популярних альткоїнів ліквідність менша, тому спред часто буває більшим, що відкриває можливості для вищого заробітку, але й несе додаткові ризики для арбітражерів.

Швидкість виведення та поповнення

На великих криптобіржах зазвичай швидко виводять кошти – за 5-5 хвилин. Але слід враховувати, що багато інших трейдерів займаються арбітражем, а в періоди підвищеної волатильності активніше виводять/поповнюють кошти, що впливає на швидкість виконання заявок.

ПОРАДА! Перед тим, як здійснювати операції, потрібно провести тестовий арбітраж крипти з невеликою сумою, якою ви готові ризикувати, щоб перевірити, наскільки швидко оператори на біржах виведуть і поповнять кошти на акаунтах.

Доступність поповнення/виводу

Іноді, коли курс криптовалют на різних біржах сильно відрізняється, на біржі, яка стала причиною великого дисконту, можуть закрити гаманці для виведення і поповнення. 

Завжди потрібно перевіряти доступність поповнення і виведення, перш ніж арбітражити. Якщо гаманець буде недоступний для поповнення, а ви відправите на нього кошти, вони можуть надовго «зависнути».

Схеми арбітражу криптовалют у 2024 році

Изображение 2024 05 28 203043128

У цьому розділі наведемо популярні схеми і зв'язки криптоарбітражу серед трейдерів. За достатнього досвіду і бажання кожну схему можна модернізувати і налаштувати під себе. Але на початкових етапах найкраще використовувати перевірені схеми. 

Гра на міжбіржовому спреді

Цю схему ми описали в прикладі вище: ви продаєте криптовалюту за нижчим курсом на одній біржі та продаєте за вищим курсом на іншій. Ця найпростіша схема, але різниця між курсами у великих криптовалют виникає не часто. Тому трейдерам доводиться довго моніторити, перш ніж вони знайдуть арбітражне вікно, або вибирати менш ліквідні активи.

Арбітраж криптовалют у 2024 році між різними біржами більш ніж актуальний. На ринку багато великих гравців з високою ліквідністю і нових проєктів у сфері торгівлі.

Внутрішньобіржовий арбітраж

Цю схему ще називають синтетичний арбітраж. Котирування тієї чи іншої криптовалюти можуть відрізнятися і на одній біржі. У цьому разі виникає біржовий трикутник: трейдери використовують проміжну пару. Наприклад:

 • Спочатку трейдер купує BTC за USDT;

 • Потім обмінює BTC на ETH;

 • І продає ETH за USDT.

Ця схема набагато складніша для новачків, тому найчастіше трейдери використовують сайти для арбітражу криптовалют або боти.

Біржові депозити

Припустимо, ви холдите USDT на одній криптобіржі, а BTC на іншій. Тоді, якщо на другій біржі курс BTC зростає і відрізняється від курсу на іншій біржі більше, ніж сума комісії, то трейдер може купити BTC на першій біржі за нижчим курсом, і продати криптовалюту на іншій за вищою ціною та заробити на цьому.

Цей метод підійде в разі, якщо ваш депозит розподілений по різних майданчиках.

Статистичний арбітраж

Ця схема може здатися складною для новачків, тому краще починати з простіших способів, а в міру розвитку навичок переходити до складніших схем.

Суть статистичного арбітражу в тому, що трейдери знаходять кореляцію між ціновою динамікою різних криптовалют. Наприклад, нерідко під час активного зростання курсу біткоїна (BTC) ціна альткоїнів може падати та навпаки. Коли ціна BTC падає відносно ціни ETH, трейдер купує біткоїни, щоб збільшити їхню кількість. А потім при падінні курсу Ethereum у парі ETH/BTC викуповує монети назад, додатково збільшуючи їхню суму.

Вибір біржі та підбір криптовалют

Вибір бірж для криптоарбітражу – важливий етап підготовки. Адже від того, наскільки швидко ви зможете обміняти криптовалюту, залежатиме ваш дохід. Якщо виведення з криптобіржі займає тривалий час, то курс криптовалюти може сильно змінитися, і ви втратите шанс або зовсім зазнаєте збитків. 

Тому потрібно вибирати тільки перевірені криптобіржі з високою ліквідністю. Ось список найбільших з них за торговими обсягами згідно з рейтингом CoinMarketCap:

 1. Binance;

 2. Coinbase Exchange;

 3. Kraken;

 4. KuCoin;

 5. ByBit;

 6. OKX;

 7. Bitstamp;

 8. Gate.io;

 9. Bitfinex;

 10. Gemini.

Изображение 2024 05 28 203351773

Для арбітражу криптовалют в Україні ви можете використовувати будь-які місцеві або міжнародні біржі.

Критерії вибору біржі

Для швидкого і зручного арбітражу без високих ризиків, біржа повинна відповідати наступним критеріям:

 • Низькі комісії за торгівлю, поповнення і виведення;

 • Високашвидкість поповнення/виведення;

 • Відсутність проблем із депозитами;

 • Висока щільність біржових стаканів і великі обсяги ордерів;

 • Легальність.

Як вибрати валюту

Щоб вибрати відповідний актив для криптоарбітражу, використовуйте сайти для арбітражу криптовалют, моніторингу курсів або спеціальний сканер, які відстежують курси криптовалют на різних біржах (про них докладніше поговоримо в наступному розділі).

Список корисних сайтів, на яких можна відстежувати ринкові ціни:

Інструменти (софт) для арбітражу криптовалют

Изображение 2024 05 28 203517524

Щоб арбітраж крипти був ефективнішим, трейдери використовують допоміжні програми, які дають змогу частково автоматизувати моніторинг:

 • Сканери;

 • Боти для криптоарбітражу;

 • Інструменти для порівняння курсів.

Сканери

Сканер арбітражу криптовалют моніторить курси на кількох біржах і виявляє пари, в яких ціни відрізняються найсильніше. Деякі сканери надають доступ до торгів і виведення через API, щоб спростити і прискорити процес для трейдерів.

Найефективніше використовувати сканер під час міжбіржового арбітражу криптовалют.

Торгові боти для арбітражу криптовалют

Арбітражний бот може не тільки виявляти різницю між курсами на різних криптобіржах, а й проводити операції самостійно, без участі трейдера. Роботи реагують швидше за людей і можуть моніторити крипторинок цілодобово, збільшуючи потенційний дохід. 

Але бот для міжбіржового арбітражу криптовалют вимагає налаштування. Не у будь-якого новачка вийде правильно виставити параметри для автоматичної роботи, якщо раніше він сам не займався арбітражем.

Інструменти для порівняння курсів

Про такі інструменти для арбітражу ми писали в попередньому розділі. Це найпростіший спосіб відстежувати курси криптоактивів, з яким впорається будь-який новачок. Їхня головна перевага – економія часу, необхідного для здійснення угоди, оскільки програми дають змогу виявляти відповідні пари за мілісекунди.

Плюси та мінуси криптоарбітражу

Розповімо про плюси і мінуси криптовалютного арбітражу.

Плюси

 • Відносна простота для новачків;

 • Можливість швидко отримати прибуток за невеликих ризиків;

 • Не потрібно проходити навчання трейдингу та інвестування в криптовалюти;

 • Не потребує великих вкладень.

Мінуси

 • Ризики втратити гроші або упустити прибуток, якщо біржа надовго затримає виведення/поповнення коштів або тимчасово повністю вимкне гаманці;

 • Ризик швидкого падіння курсу криптоактивів;

 • Можливе тривале очікування арбітражних можливостей;

 • Інші причини, пов'язані з недосвідченістю або неуважністю новачків.

Висновки

У цій статті ми розповіли як і за допомогою яких інструментів заробити на арбітражі. Освоїти цей метод може кожен. 

Перевага криптоарбітражу перед іншими способами заробітку на криптовалютах криється в простоті та менших ризиках для новачків. Молоді інвестори та трейдери часто втрачають гроші, наприклад, інвестуючи в криптоактиви перед корекцією або вкладаючи великі кошти в майнінгове обладнання. Арбітраж дає змогу уникнути цього: знизити потенційні ризики та суму входу для перших угод.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image