Bitcoin-гаманець: який вибрати в 2024 році - ТОП 6 параметрів!

Article image
List

Кожен новий користувач криптовалют, отримавши основне розуміння про технологію, ставить питання, як зберігати криптовалюту і який криптогаманець вибрати для роботи з Біткоіном та іншими монетами. Крім того, до того ж питання часто звертаються досвідчені користувачі в пошуках нових рішень — більш практичних, надійних, безпечних. Що таке биткоин-гаманець, які існують види криптогаманців та які основні критерії вибору, розповідають фахівці Trustee Wallet. Не знаєте, який криптокошелек обрати у 2024  році? Читайте нашу статтю!

Биткоін-гаманець: що це

Изображение 2024 07 03 213740041

Біткоїн-гаманець - це програмне забезпечення (ПЗ) для управління криптовалютою Bitcoin з функціями:

 • зберігання адрес та ключів;

 • переказів між адресами — відправлення та отримання біткоїнів;

 • відображення інформації про баланси, операції та ін.

Простими словами, bitcoin-wallet — це софт для зберігання та здійснення операцій з біткоінами.

Основні терміни

Адреса криптогаманця — унікальний ідентифікатор для надсилання або отримання криптотранзакцій, що складається з набору буквених і цифрових символів.

Сід-фраза (seed phrase) - це мнемонічний пароль з 12/24 слів, який надає можливість відновити або перенести bitcoin-гаманець на інший пристрій.

Резервна копія (бекап, backup) - файл, який містить копію даних вашого гаманця і допоможе відновити доступ до гаманця, якщо власник забуде пароль або втратить контроль над пристроєм, на який встановлений гаманець, або пристрій буде пошкоджено.

Публічний ключ - аналог банківського рахунку - адреса, що використовується для відправлення та отримання монет.

Приватний ключ — це аналог пароля, необхідний для отримання доступу та авторизації перекладів.

Транзакції – перекази між адресами, інформація про які записується у блокчейні. Кожна транзакція має свій ідентифікатор — Tx ID, який можна використовувати, наприклад, для підтвердження відправки коштів.

Як вибрати біткоин-гаманець

Для зберігання криптовалют використовують кілька типів гаманців - від аркуша паперу до додатка в смартфоні, які відрізняються різними підходами до безпеки, приватності, практичності та зручності використання. Саме від того, який ви оберете гаманець, залежить великою мірою збереження ваших монет.

Рівень надійності

Цей чинник відповідає за те, чи зможуть зловмисники зламати криптогаманець та вкрасти кошти. Серед характеристик безпеки - контроль над приватними ключами, способи синхронізації з блокчейном, методи захисту від зламів і хакерських атак.

Комісії

Обов'язково вивчіть, за що стягуються комісії під час використання криптогаманця: за поповнення, переказ чи виведення коштів, чи є додаткові комісії. Уважно прочитайте умови користування сервісом.

Спосіб контролю транзакцій

Існує три способи контролю транзакцій:

 • частковий - користувач має доступ до активів, але за безпеку відповідає сервіс;

 • спільний - необхідне підтвердження третьою стороною для здійснення транзакції;

 • повний - вся відповідальність за збереження коштів лежить на користувачеві.

Прозорість коду

Базова прозорість коду не гарантує стовідсоткову безпеку гаманця. При повній прозорості будь-який користувач або розробник має доступ до відкритого вихідного коду і може перевірити наявність уразливостей і «дір» у безпеці. Також існують віддалені програми, безпека яких залежить від сервісу, з якого завантажуються дані.

Анонімність

Конфіденційність визначається кількістю персональних даних, які запитуються криптогаманцем для створення та використання. Приватність залежить не тільки від розробників ПЗ, а й від пильності самих користувачів. Остерігайтеся фішингових атак, вірусних програм та іншого шкідливого програмного забезпечення, щоб зберегти анонімність і не втратити свої кошти.

Кастодіальність

Різниця між кастодіальними та некастодіальними гаманцями полягає в тому, де зберігаються приватні ключі. Кастодіальні проекти тримають їх у своєму розпорядженні, а на і некастодіальних вони утримуються на власних пристроях користувачів. Ключі та засоби користувачів некастодіальних гаманців знаходяться повністю у розпорядженні та під відповідальністю самих користувачів, не можуть бути заблоковані чи вкрадені.

Завантажити Trustee Wallet

Види криптогаманців

Изображение 2024 07 03 213805727

Вибирати біткоин-гаманець необхідно, виходячи з його характеристик та особистих потреб. Для старту визначтеся, наскільки великою буде сума, яку ви зберігатимете на гаманці, що для вас пріоритетніше - зручність або безпека, чи готові ви нести відповідальність за збереження ключів або довірити їх команді проекту. Важливе значення має сама мета використання — зберігання інвестицій чи часте здійснення транзакцій. Різні типи криптогаманців підходять під різні запити.

Апаратні гаманці – холодні

Це пристрої для автономного зберігання криптовалюти, які підключаються до мережі лише при використанні. Їх також називають холодними гаманцями. Можуть мати вигляд флешки, пластикової картки, окремого пристрою та керуватися самостійно або за допомогою комп'ютера чи смартфона. Серед найпопулярніших:

 • Trezor;

 • Ledger;

 • Cool Wallet;

 • KeepKey.

Онлайн-гаманці

Це гаманці браузерів, для доступу до яких підійде будь-який пристрій з інтернетом і браузером. Існують також у вигляді браузерних розширень. Зручні з точки зору швидкості доступу до операцій, але менш надійні з точки зору схильності до атак вірусних програм, перехоплення інформації, фішингу. Зберігати великі суми на таких гаманцях не рекомендується, але їх зручно використовувати для мікротранзакцій.

Біржові гаманці

Це облікові записи клієнтів на криптобіржах. Такі гаманці підходять для тих, хто хоче торгувати криптоактивами та заробляти на коливаннях курсу. Тим не менш, потрібно розуміти, що саме біржі зберігають ваші ключі, і у разі витоку ви можете не отримати свої кошти назад.

Десктопні гаманці

Це програми для різних операційних систем, які встановлюються на комп'ютер користувача. Існують легкі та важкі (тонкі та товсті) десктопні гаманці. Тяжкі завантажують історію всіх транзакцій на локальний диск комп'ютера, займають багато пам'яті пристрою і довго синхронізуються. Легкі ж дозволяють завантажувати лише частину блокчейну, а решта зберігається на повних нодах. У цьому випадку доведеться довіряти серверам, до яких підключається програма.

Мобільні гаманці

Це програми, які краще вибрати для смартфонів на Android або iOS, що надають доступ до гаманця з будь-якої точки у будь-який час за наявності інтернету. Вони безпечніші онлайн-гаманців, оскільки менш схильні до атак за допомогою шкідливих програм або, наприклад, фішингу. Такі гаманці найбільш підходять для новачків у крипті, так як завжди знаходяться «під рукою» і часто мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача, багато хто підтримує NFC, доступ по Face або Touch ID. Додаткова зручність — повідомлення про надходження коштів, зміни ціни, завершення угоди, оновлення програми.

Паперові гаманці

Звичайний аркуш паперу, на якому надруковані або записані ключі. Вкрасти приватні ключі без крадіжки самого аркуша неможливо, але якщо ви його втратите, то разом з ним і свої кошти. Необхідно забезпечити утримання аркуша з урахуванням пожежної безпеки, далеко від вологи, дітей та тварин. Щоб скористатися коштами на гаманці, потрібно імпортувати ключі до будь-якого іншого гаманця — програмного або апаратного.

Важливо! Для роботи гарячих гаманців — онлайн, десктопних, мобільних — необхідне підключення до мережі, що потребує підвищеного захисту приватних ключів, наприклад, розширеного шифрування та надійного антивірусу.

Який мобільний биткоин-гаманець краще вибрати

Вибираючи мобільний криптогаманець, потрібно звертати увагу на основні критерії – безпеку, зручний інтерфейс, мультивалютність, наявність додаткових комісій. Також розглядаючи різні биткоин-гаманці та сумніваючись, який вибрати, зупиняйтесь на варіантах без додаткової комісії.

Trustee Wallet – мультивалютний гаманець, який дозволяє зберігати та здійснювати операції з біткоіном та іншими криптовалютами, при цьому відповідаючи одному з головних принципів криптоіндустрії – децентралізації. Некастодіальний гаманець не зберігає ваші дані, які зберігаються на пристроях користувачів.

Децентралізовані гаманці забезпечують не лише безпеку, а й гарантію того, що тільки ви можете здійснювати будь-які операції з вашими коштами. Крім того, це зручний метод інвестування в криптовалюту для початківців.

Гаманець Trustee - найбільш оптимальний гаманець для зберігання біткоїну, який можна вибрати для власників iPhone та Android у магазинах App Store та Play Market відповідно.

Завантажити Trustee Wallet

Як використовувати гаманець: інструкції для початківців

Як вивести кошти з криптогаманця Trustee на банківську картку

 1. На головному екрані додатку натисніть кнопку «Обмінник».

 2. Виберіть криптовалюту для продажу у вкладці, що відкривається, у полі «Віддаєте» і валюту отримання в полі «Отримуєте» у розділі FIAT.
  Изображение 2024 07 03 213827449

 3. Виберіть Card у полі «Метод».
  Изображение 2024 07 03 213841407

 4. Натисніть на іконку із зображенням лупи у правому нижньому кутку екрана та вкажіть бажану суму.

 5. Натисніть кнопку «Додати картку» та заповніть банківські реквізити.
  Изображение 2024 07 03 213857771

 6. Натисніть кнопку «Знайти найкращу пропозицію», після чого вам будуть запропоновані найкращі умови серед обмінників за допомогою системи Smart Swap.

 7. Вибравши найбільш вдалий варіант, натисніть на відповідну кнопку.

 8. Перевірте автоматично згенерований Pre-check обмінної операції курс, суму, комісії. Натисніть «Прийняти та підготувати транзакцію».

 9. Система сформує квитанцію. Натисніть «Надіслати».
  Изображение 2024 07 03 213913247

 10. Після здійснення обміну кошти буде зараховано на вказану картку.

Як убезпечити свій криптогаманець

Щоб вберегти свої кошти від зловмисників, вчиніть кілька корисних дій:

 1. зробіть резервну копію вашого биткоин-гаманця;

 2. збережіть мнемонічну фразу у надійному місці;

 3. встановіть складний пароль, але не зберігайте його ні у зв'язці ключів, ні на пристрої – запам'ятайте його або збережіть у надійному менеджері паролів;

 4. стежте за оновленнями програми;

 5. стежте за новинами команди проекту та криптоіндустрії загалом;

 6. використовуйте всі доступні інструменти захисту гаманця – двофакторну автентифікацію, IP-менеджмент, антифішинг тощо.

Ці заходи не дають абсолютної гарантії, але значно підвищують надійність зберігання криптоактивів.

Вибираючи криптогаманець, звертайте увагу на всі критерії та характеристики, а також вивчіть уважно відгуки та репутацію команди проекту. Пам'ятайте: від вашого вибору залежить збереження ваших коштів та даних.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet