Революція, яку ми ще не усвідомили: роль bitcoin в розподілених систем в майбутній цифровій економіці

Article image
List

Складно знайти людину, яка хоча б один раз не мріяла про Машину Часу, але давайте подумаємо: для чого нам потрібен цей tools? Ймовірно, щоб виправити помилки минулого, підстелити соломки в потрібних місцях, екстраполювати на своє життя ще нікому не відомі знання про майбутнє. І, тим самим, кардинально змінити парадигму існування як окремої особистості, так і суспільства в цілому. 

Простіше кажучи, Машина Часу потрібна щоб змінити майбутнє, але що, якщо ми запропонуємо Вам зробити це за допомогою не менш захоплюючого способу?! Для цього поки що ще фігурально перенесемся в лихі 90-ті, час коли руйнувалися світові підвалини і розвивався Інтернет. 

Жодна жива душа в той час в повній мірі не усвідомлювала важливість цієї технології і жоден футуролог не міг би спрогнозувати наслідки винаходу і — головне! — його широкого поширення в масах. Але були і розумники, які в той час "здогадалися" і тим самим неабияк доклали руку до зміни світу. Небожителі, на місці яких мріє опинитися кожен з нас!

Сьогодні така релокація вже не звучить як фантастика, тому що в наш час місце того самого Інтернету починають займати системи розподіленої взаємодії такі як біткоіни. Потенціал цього тренду мало кому зрозумілий і ще тільки починає розкриватися, але багато фахівців називають його драйвером 4-ої Промислової революції, про що ми тут і поговоримо.

Інноваційний mindset — як необхідна умова для виживання в новому світі

Ми стоїмо біля витоків революції, яка фундаментально змінить те, як ми живемо, працюємо і спілкуємося один з одним. За масштабом, обсягом та складністю Четверта промислова революція не має аналогів у всьому попередньому досвіді людства.

Изображение 2024 07 11 215759823

Це не просто перехід на наступний щабель розвитку сьогоднішніх цифрових технологій. Технології Четвертої промислової революції здатні повністю змінити сформовані способи сприйняття навколишнього світу, обробки даних, координації дій, виробництва продуктів і послуг. Вони пропонують організаціям і окремим громадянам абсолютно нові можливості для створення цінності.

Щоб зрозуміти важливість Четвертої промислової революції і забезпечити досягнення інтересів всього суспільства, необхідний новий образ мислення і широке розуміння технологій, що впливають на окремих людей, спільноти, організації та уряди.

Щоб правильно скористатися її перевагами, нам не слід розглядати перспективні технології ні як прості інструменти, які повністю знаходяться під нашим усвідомленим контролем, ні як зовнішні сили, якими неможливо управляти.

Замість цього нам слід зрозуміти, як і де людські цінності вбудовуються в нові технології і яким чином можна застосовувати технології для загального блага, захисту навколишнього середовища і прав людини.

Це ми зараз і спробуємо зробити.

Роль bitcoin і блокчейну в цифровій економіці

Конвергенція інформаційних технологій, поява цифрових пристроїв, масове поширення Інтернету і можливість використання даних докорінно змінили ландшафт економіки і бізнесу.

Використання замість фізичного обладнання існуючої інфраструктури, платформ електронної комерції і телекомунікаційних засобів дозволяє Компаніям працювати з меншими витратами. В результаті вони можуть масштабуватись на глобальні ринки без експоненційних витрат.

Чи варто говорити як це стимулює розвиток економіки ?!

Однак ніякі обсяги капіталу або технології не можуть забезпечити те, що роблять системи розподіленої взаємодії і bitcoin: розширення співпраці і створення в децентралізованому і інноваційному середовищі умов для ефективної взаємодії сторін, які відчувають недовіру. Технології розподілених реєстрів забезпечують прозорість, верифіковані та незмінність даних, не вимагаючи від учасників довіри до єдиної централізованої третьої сторони.

Це призвело до створення нової системи зберігання та обміну цінностей як в цифровому, так і в реальному секторі економіки.

Изображение 2024 07 11 215656126

Основні вклади систем розподіленого взаємодії в розвиток бізнесу:

Основним соціально-економічним внеском bitcoin є використання одночасно багатьма користувачами в будь-якій точці світу децентралізованої файлової системи, точок доступу та програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом.

Другим внеском bitcoin стало усунення потреби у посереднику для перевірки транзакцій або записів. Раніше централізована діяльність вимагала посередника для полегшення або перевірки угод з товарами і послугами, але це не було потрібно, якщо існувало багато копій публічного реєстру з тимчасовими мітками.

Третім моментом стала відсутність необхідності проводити ідентифікацію особи. При децентралізації все, що вам потрібно, — це публічна адреса і приватний ключ для полегшення будь-якого переміщення цінностей або цифрових активів за допомогою криптографії. Також з'явилася можливість копіювати цифрові об'єкти і передавати їх майже без витрат багатьом людям одночасно, т.зв. «Інтернет цінностей».

Важливе значення має і інклюзивність технології. Мінімум, необхідний користувачу для здійснення транзакції, включає лише базове ПО, місце для зберігання і підключення до Мережі. Це означає, що окремі люди і дрібні вкладники, зазвичай нездатні вийти на ринок, стають його повноправними учасниками в якості виробників, акціонерів, бенефіціарів або споживачів будь-яких ресурсів, придатних для відстеження та продажу в цифровому вигляді. Ці потужні можливості краудсорсингу роблять системи розподілених реєстрів драйвером Четвертої промислової революції.

Місце криптовалют у digital економіці 

Нова цифрова економіка вже не може задовольнятися традиційними фінансовими інституціями і "доісторичними" засобами розрахунків/передачі цінностей у вигляді банків. Вони не відповідають новим вимогам по ряду причин: 

 • інноваційний mindset, прагнення до децентралізації не сприймають посередників; 
 • високі накладні витрати підвищують вартість продукту; 
 • тривалий час проведення розрахунків в міжнародних розрахунках, залучення ряду банків знижує ефективність бізнес процесів. 

До того ж, кредит довіри до традиційних фінансових інституцій вичерпаний, тому бізнес, безсумнівно, зацікавлений в тому, щоб розпоряджатися своїми активами особисто. 

Новим засобом передачі цінностей, що усуває вищезазначені недоліки стають криптовалюти. Вони мають, зокрема, такі функції: 

 • є глобальною платіжною системою; 
 • забезпечують миттєву передачу цінностей; 
 • повертають контроль над своїми активами. 

Інтерес до віртуальних активів постійно посилюється як на локальному, так і на глобальному рівні. Так, в Україні у Верховній Раді розглядається законопроект "Про віртуальні активи", і на цей раз взяті на себе міжнародні зобов'язання вказують на високу ймовірність прийняття Закону в найближчому майбутньому. 

На глобальних ринках обсяг капіталізації віртуальних активів і інтерес до технології неухильно зростає. Так, на початку 2020 року даними https://coinmarketcap.com/ru/ загальний обсяг капіталізації криптовалют становить $230 217 496 271, кількість адрес в мережі Bitcoin — 28 млн. 

Прогнозується масове поширення криптовалюта нарівні з Інтернетом, а фахівці надають аналітику, згідно з якою планується, що до 2024 року криптовалютами буде користуватися 1 млрд. чоловік. В таких умовах проблема доступу до віртуальних активів набуває винятково важливого значення.

Чи готові ми до mass adoption віртуальних активів?

Криптовалюти досі перебувають на ранньому етапі розвитку, тому нам ще належить вирішити масу пов'язаних з цим проблем, як-то: юридична невизначеність, побудова інфраструктури, деякі суперечності з державними та міждержавними законами.

Але першочергову важливість має проблема доступу до віртуальних активів.

У книзі "Технології Четвертої промислової революції" її автор Клаус Шваб прямо вказує:

"Ще одна проблема — доступність самої технології. Хоча біткоін-гаманці стають все простішими у використанні, широкий загал людей і організацій не бачать достатніх стимулів, щоб погодитися нести витрати, необхідні для переходу до використання платформ на основі блокчейну. Інша перешкода — відсутність розвинених платформ і інтуїтивно зрозумілих програм, хоча до їх появи залишилося недовго ".

І тут ми змушені погодитися з ученим. До того ж, слід зазначити, що використання багатьох видів віртуальних активів/електронних грошових систем вимагає від користувачів додаткових зусиль:

 • скачування декількох мобільних додатків/сервісів;
 • вивчення їх інтерфейсів;
 • постійний моніторинг сервісів для придбання віртуальних активів (обмінників) на предмет надійності;
 • відстеження вигідного обмінного курсу.

Це призводить до колосальних тимчасових витратах і ризиків:

 • втрати активів при користуванні кастодіальними сервісами (криптобіржами);
 • втрати коштів через невигідний обмінний курс.

До того ж, це створює додаткові бар'єри для початку використання віртуальних активів.

Тому, необхідно впровадити функціональний безпечний інструмент для проведення операцій з віртуальними активами. При цьому, до такого сервісу висуваються наступні вимоги: оперативність проведення транзакцій, зручність використання, простота і нативний інтерфейс.

На даний момент найкращим способом входу в світ криптовалюта і рішенням вищевказаних проблем є криптогаманець Trustee Wallet.

Завантажити Trustee Wallet

Trustee Wallet — інноваційний некастодіальній мультивалютний біткоіни-гаманець — додаток для самостійного зберігання віртуальних активів з вбудованим обмінником, яке завдяки використанню мережі провайдерів ліквідності забезпечує можливість миттєво відправляти і отримувати віртуальні активи з використанням Visa/MasterCard.

Існує у вигляді додатку, яке можна безкоштовно завантажити в App Store і Google Рlay, після чого безпечно в кілька кліків проводити операції з віртуальними активами безпосередньо в смартфоні без залучення посередників.

Smart swap дозволяє проводити операції за оптимальним курсом, низькі комісії дозволяють заощадити, а кешбек і реферальная программа — дають можливість заробити.

Зручний інтуїтивний інтерфейс робить використання сервісу максимально комфортним і дозволяє провести операцію в кілька кліків, що особливо цінно для новачків.

Сервіс — некастодіальний, а це значить, що розробники не мають контролю над ключами, паролями, даними і гарантує абсолютну безпеку віртуальних активів. Має відкритий вихідний код.

Додаток нівелює бар'єри для початку використання криптовалюта і виводить на якісно новий рівень процес їх використання.

Ну хіба це не краще за будь-яку Машину часу ?! :)

Sourses: 

 • Shaping the Fourth Industrial Revolution. Klaus Schwab, Nicholas Davis.
 • Lee, David Kuo Chuen, Fintech Tsunami: Blockchain as the Driver of the Fourth Industrial Revolution (July 6, 2017). Available at SSRN https://papers.ssrn.com/
 • https://coinmarketcap.com/
 • https://blog.coinbase.com/the-coinbase-secret-master-plan-f4d644443301
Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet