Блокчейн-ігри для заробітку – десятка найкращих

Article image
List

Технологія блокчейн вивела відеоігри на новий рівень: тепер гравці можуть не лише проводити дозвілля, а й заробляти при цьому. З розвитком децентралізованих технологій прийшли GameFi-проєкти, засновані на реальній токеноміці, а всі ігрові предмети в них стають цифровими активами, які можна продавати за криптовалюту. Розбираємось що таке блокчейн-ігри, у чому їх особливості й також в які ігри необхідно грати, щоб заробити.

Що таке блокчейн-ігри

Изображение 2024 06 04 215432536

Блокчейн-ігри – це відеоігри, що включають елементи, що працюють на основі технології блокчейн. Інакше кажучи, блокчейн-гра є різновидом децентралізованого застосунку (DApp) у фінансовому секторі DeFi. Але інтерес до них став настільки високим, що для децентралізованих ігор виділили окрему сферу GameFi.

Гравці можуть володіти NFT, які можна продати на спеціальних маркетплейсах або заробляти, беручи участь у турнірах або інших ігрових подіях. Останні відомі як Play2Earn (P2E), що розшифровується як "грай, щоб заробити". NFT, як й інші токени, можна зберігати, отримувати та передавати в криптогаманці, такому як Trustee.

Як користувачі заробляють на блокчейн-іграх

Можна отримувати дохід кількома способами, граючи в популярні блокчейн-ігри: від фармінгу та стейкінгу до продажу ігрових предметів та персонажів. Перелічімо основні способи заробітку на децентралізованих іграх.

Продаж NFT

Кожен персонаж або предмет у грі може виступати як невзаємозамінний токен (ERC-721 або BEP-721). Ви можете купити базового персонажа, розвивати його, а потім продати на маркетплейсі та отримати прибуток. Чим вищий рівень персонажа, тим більша його цінність, тому і вартість його буде вищою.

[info content="Наприклад, ви могли купити віртуальну домашню тваринку в грі CryptoKitties на Ethereum на початковій стадії (Genesis), а потім розвивати його. Найдорожча домашня тваринка була продана за 246 ETH." color="green"]

Фармінг та стейкінг

Деякі децентралізовані платформи дозволяють не тільки володіти токенами NFT, а й стейкати їх, отримуючи додатковий дохід. Наприклад, користувачі DEX-біржі Biswap на Binance Smart Chain можуть застейкати віртуальних роботів і отримувати прибуток відразу в кількох токенах.

За кожний обмін можна отримувати окуляри для бусту – "прокачування" роботів. Що вищий рівень робота, то більшей він приносить дохід. Окуляри бусту нараховуються за кожен своп на Biswap – від 10% до 90% від суми комісій залежно від налаштувань користувача.

Перемога за участь у змаганнях

У деяких P2E-іграх проводять турніри серед геймерів, беручи участь в яких можна отримувати токени, якщо гравець потрапить до списку переможців. Це складний спосіб, який найчастіше вимагає не лише багато вільного часу, а й великих вкладень, без яких потрапити до списку переможців буде дуже важко.

Дропи

Криптоентузіасти знають, що деякі проєкти проводять спеціальні ейрдропи для холдерів, такі як Strong Holder Offering (SHO) у MakerDAO. Власники NFT також можуть отримувати безкоштовні токени за зберігання своїх NFT.

Переваги та підводні камені блокчейн-ігор

GameFi «вистрілив» у 2021 році, а токени деяких проєктів лише за кілька місяців зросли більш ніж у сотню разів. Яскравий приклад – токен Axie Infinity (AXS), який менш ніж за рік виріс із $0.50 до $160.

Але перед інвестуванням у блокчейн-ігри потрібно оцінити не лише переваги, а й ризики, що можуть виникнути.

Переваги

 • Величезні можливості заробити. Не лише отримати дохід, а й отримати цілий статок. Токен NFT, який купите зараз, у майбутньому може коштувати мільйони доларів. Наприклад, NFT токен Crypto Punk #3100 з однойменної колекції, яку роздавали безкоштовно всім охочим у 2017 році продали на аукціоні за $7,58 млн.

 • Альтернативне джерело доходу. Не кожному виходить зробити криптоігри основним джерелом доходу, але любителі ігор можуть одержувати з них додатковий прибуток. Можливо, через якийсь час він стане для вас основним.

 • Сприяє розвитку блокчейну. Децентралізовані ігри приносять користь не лише гравцям та розробникам, але й усій екосистемі DeFi, привертаючи до неї багато уваги та демонструючи її сильні сторони.

Підводні камені

 • Необхідно знатися на новому цифровому мистецтві. Не можна просто купити колекційний предмет та чекати коли його ціна зросте. Ви повинні вміти стежити за трендами на ринку та знати, чому актив може дорого коштувати. Деякі з предметів мистецтва, які високо цінуються зараз, у майбутньому можуть нічого не коштувати. Колаж "Everydays: The First 5000 Days" був проданий за рекордні $69,3 млн на маркетплейсі OpenSea.

 • Складність та високий поріг входу. Насправді, у новачків мало шансів посісти найвищі місця. Переможцями турнірів найчастіше стають досвідчені гравці та стримери, які добре знаються на ігрових механіках і можуть дозволити собі вкладати в ігри великі суми. Вам будуть потрібні тижні, місяці, а, можливо, і роки, щоб витіснити сильних гравців.

 • Ризики. Ніхто не знає, чи продовжиться хайп навколо блокчейн-ігор у 2024 році і чи буде ігрова індустрія розвиватися, так само як зараз, чи почне згасати вже завтра, як це було з ICO-лихоманкою у 2017 році. Хоча зростання ігрової індустрії та метавсесвітів очікується, все залежатиме від попиту. Тому ігрові активи, якими ви володієте, можуть зробити вас багатим або позбавити капіталу. Крім того, регулярно з'являються нові проєкти, за якими важко встежити: сильні конкуренти можуть витіснити комп'ютерні ігри, які зараз на піку популярності.

Рейтинг ігор блокчейн-ігор із заробітком та виведення грошей

Изображение 2024 06 04 220213625

Найкращі блокчейн-ігри можна відстежувати за допомогою спеціалізованих сервісів, таких як DApp Radar – одного з найбільших моніторингів децентралізованих застосунків. Ви можете фільтрувати DApps за категоріями та блокчейн-мережами.

Ми склали топ блокчейн-ігор, у яких користувачі можуть заробляти криптовалюту.

Farmers World

Одна з найкращих ігор на блокчейні із заробітком. Незважаючи на те, що гра Farmers World стартувала лише цього року, вона швидко стала однією з провідних за кількістю геймерів серед нових блокчейн-ігор завдяки своїй унікальності: це перша NFT-гра, у якій потрібно розвивати фермерське господарство, отримуючи за це нагороди. Понад 150 000 гравців по всьому світу приєдналися до Farmers World.

Axie Infinity

Axie Infinity вважається однією з найкращих блокчейн-ігор у стилі покемонів. Популярність до неї прийшла не лише завдяки захоплюючому ігровому процесу, а й інтеграції рішення Ronin для масштабування мережі Ethereum, що дозволяє знизити комісії та збільшити швидкість транзакцій.

Гравці збирають і розводять створінь, що нагадують покемонів та представлених у вигляді NFT-токенів, які можна продавати на маркетплейсі. А за кожну перемогу в бою або успішно пройдену місію гравці одержують нагороду в ERC-20 токенах SLP.

Alien Worlds

Це DeFi-метавсесвіт, у якому гравці можуть використовувати NFT-предмети для різних цілей і заробляти. Популярність Alien Worlds була настільки високою, що в липні 2021 року за місяць було зареєстровано 1 млн гаманців. Гра функціонує на двох блокчейнах – WAX та Binance Smart Chain. Гравці отримують винагороди в нативних токенах TLM, які також можна використовувати для голосування в DAO.

Sprinterlands

Гра знаходиться на першому місці за кількістю активних користувачів, що перевищує 300 тисяч. Sprinterlands – це безкоштовна колекційна гра в Play2Earn у жанрі MMORPG, схожа на відому Gods Unchained. Примітно, що гра випущена на тому ж таки блокчейні WAX.

Для початку гри потрібно придбати стартовий набір карток та брати участь у турнірах, за перемогу в яких гравці отримуватимуть нагороду у токенах. Самі картки можна покращувати та продавати іншим користувачам на торговому майданчику.

The Sandbox

Ще одна серед найкращих блокчейн-ігор з NFT і відкритим світом (метавсесвіт), створена в стилі популярної гри Minecraft на блокчейні Ethereum. Геймери створюють та обмінюють віртуальні предмети в Sandbox на токени SAND, а також заробляють токени LAND. Користувачі можуть навіть створювати власні ігри для інших учасників.

Star Atlas

Стратегія з космічною тематикою на блокчейні Solana, створена на новаторському двигуні Unreal Five. Космічні кораблі користувачів зіштовхуються між собою у відкритому космосі всесвіту Star Atlas і вступають у бій, щоб виграти та отримати винагороди. Команда проєкту Star Atlas провела одне з найуспішніших IEO на біржі FTX: після лістингу ціна токенів STAR та POLIS підскочила у 150 разів порівняно з ціною на токенсейлі, що привернуло багато уваги з боку користувачів.

Блокчейн-ігри без вкладень

Багато ігор потребують чималих вкладень для того, щоб почати заробляти. Але деякі з них дають змогу стартувати безкоштовно. Це топ ігор на блокчейні з заробітком без вкладень:

 • Gods Unchained – карткова рольова гра на блокчейні WAX. Кожен користувач отримує стартовий набір карток, з яким може брати участь у битвах, щоб здобувати цінні нагороди за перемоги. Але перші картки не зберігаються на блокчейні: для створення дублікатів, які можна продати, потрібно спочатку виграти в поєдинках та заробити.

 • Sprinterlands – схожа гра, у якій базовий набір карток можна отримати безкоштовно.

 • Chainmonsters – Free-to-play гра в жанрі MMORPG на тему покемонів, як Axie Infinity, у яку теж можна почати грати без вкладень.

 • The Sandbox – вкладення допоможуть швидше просуватися та більше заробляти в грі, але можна стартувати і без них.

Блокчейн-ігри на телефоні

 • Blocks Brawler – популярна гра, випущена на блокчейн-платформі MOBOX у мережі BSC. Грати в неї можна як через застосунок на iOS та Android, так і на десктопних пристроях. Користувачі прокачують свого персонажа, б'ються з іншими гравцями та проходять челенджі. Найкращі з геймерів за підсумками щотижневого рейтингу отримають винагороди в токенах MBOX.

 • Pagan Gods – карткова блокчейн-гра російською мовою в екосистемі WAX, створена Ino Worlds.

 • CoinHunt World – гра для iOS та Android, що нагадує колись популярний застосунок PokemonGo. Мета гравців – зібрати ключі, заховані у віртуальній карті, переміщуючись у реальному світі. Як тільки збереться потрібна кількість ключів, можливо буде відкрити сховища, щоб отримати винагороду в BTC або ETH. Але лише після того, як правильно відповісте на єдине запитання.

Перспективи блокчейн-ігор у майбутньому

Щоденний торговий обсяг GameFi проєктів перевищує $55 млн за даними DApp Radar, але ще півроку тому він ледве перевищував $20. Це вказує на зростання попиту та інтересу до блокчейн-ігор. Такі компанії, як Coinbase та Patron позитивно оцінюють перспективи відеоігор, заснованих на блокчейні. Причому компанія Patron залучила $90 млн для інвестицій у криптоігри, а Mythical Games – $75 млн. для їх розробки.

Але всіх обійшла компанія Forte, якій вдалося залучити $725 млн для створення та розвитку GameFi-інфраструктури. Ці дані вже багато говорять про те, які перспективи можливі у блокчейн-ігор. Але зрештою все вирішують ринкові тренди: поки вони залишаються висхідними в довгостроковій перспективі, то й компанії цікавитимуться розвитком сектору блокчейн-ігор.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet