Блокчейн vs. Біткоїн: blockchain — панацея від усіх бід чи похідна популярності BTC?

Article image
List

Захворіла дитина? Втратив усі заощадження? Бос зовсім озвірів? Не біда! Приклади трохи блокчейну, посип зверху ефіром і вранці все минеться.

У суспільстві блокчейн часто сприймається як магічна пігулка від усіх проблем, тоді як у Біткоїна вкорінилася репутація незаконного інструмента.

У цій статті команда Trustee Wallet пояснить чому так сталося, проллє світло на приховані питання і розповість чому блокчейн став таким популярним.

Сподіваємося, що ви добре пристебнули ремені безпеки, бо в «інтернетах» про це говорити не прийнято і ви дізнаєтесь справді сенсаційну інформацію.

Насамперед окремо розгляньмо цілі створення блокчейну та біткоїна, а також цінності, закладені в них з самого початку

Основна ідея криптовалют — створити систему, яка не піддається цензуруванню. Яка може обробляти транзакції, зберігати цінності та давати людям взаємодіяти в цифровому просторі.

Изображение 2024 05 22 203019650

Ця ідея існувала задовго до того, як ми дізналися про біткоїн, а люди обговорювали цю проблему на різних форумах та пабліках. Всі розуміли, що для того, щоб інтернет дійсно став вільним, потрібні так звані «гроші інтернету» — гроші, які формуються в цьому цифровому просторі і якими можна буде обмінюватися безпосередньо, тобто peer-to-peer.

Таким чином, основна ідея криптовалют — забезпечити вільне переміщення цінностей. Основна ідея блокчейну — забезпечити прозорість та запис транзакцій (track records) для всіх учасників певної системи.

З технічного погляду реалізувати таку прозорість простіше без використання блокчейну. Що стосується track records — це структура даних, яка сформована цілісно і не дозволяє змінювати жоден із записів. І з технічного погляду це можна реалізувати і без технології блокчейну.

Отже, блокчейн — структура даних, яка не є оптимальним рішенням для забезпечення прозорості й track records.

Як же пов'язані блокчейн та біткоїн?

Біткоїн використовує технологію блокчейн для того, щоб структурувати та записувати дані і щоб це стало зручним для роботи.

Але найголовніша цінність біткоїна не в блокчейні, а в консенсус-протоколі. Нецензурованість досягається здебільшого не завдяки властивостям технології блокчейн, вона досягається властивостями консенсус-протоколу, який закладений у біткоїні.

Взаємозв'язок між блокчейном і біткоїном полягає в тому, що біткоїн використовує технологію блокчейн для вирішення низки своїх завдань.

Чому блокчейн став таким популярним та сформував позитивний імідж?

Изображение 2024 05 22 203049886

У колективній свідомості мас державних установ сформувалися логічні ланцюжки:

  • "криптовалюти не піддаються контролю, а значить це небезпечне і відповідно незаконне";

  • "Блокчейн — це технологія для підтвердження цілісності і прозорості структури даних без закликів зруйнувати фінансову систему, він переслідує благу мету, а значить — законний".

Щоб уникнути негативного відгуку з боку держави, окремих особистостей та суспільства учасники криптоспільноти свідомо стали ніби “підмінювати” поняття криптовалюти її благороднішим “соратником” — блокчейном. І так крок за кроком блокчейн став популярнішим за біткоїн і подається в позитивному ключі.

Хоча насправді, блокчейн — це похідна, яка виникає з популярності біткоїна та інших криптовалют.

Ось таким чином у суспільстві й виникло хибне уявлення про блокчейн і біткоїн. Несподівано? Цікаво? Чи є заперечення?

А ще нам відомий найпростіший спосіб купити біткоїн — це Trustee Plus!

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image