Чому так довго? Або простими словами про транзакції

Article image
List

— Де мої гроші?

— Чому так довго обробляється транзакція?

— У мене вже більше доби не приходять гроші, що робити?

— Я вчора відправив біткоїн/ефір/USDT на свою адресу, а він досі не прийшов, чому?

— Я три роки тому відправляв біткоїн із комісією в 2 центи, а зараз ви хочете 20$, ви при своєму розумі?

 

Це питання, які регулярно надходять від користувачів до нашої служби підтримки, хоча... напевно, не тільки до нашої. Давайте трохи упрозоримо та простими словами розповімо чому так відбувається і що робити.

Trustee Wallet є некастодіальним криптовалютним гаманцем. Це означає, що доступ до балансів гаманця є лише у власника seed-фрази (фрази відновлення).

Seed-фраза — єдиний спосіб повернути доступ до ваших коштів у випадку поломки або втрати мобільного пристрою! Ніколи і нікому не передавайте seed-фразу!

Всі необхідні комісії, відповідно, повинні оплачуватись користувачем особисто. Детальніше про типи гаманців та їх відмінності можна ознайомитись тут.

Створюючи транзакцію в криптовалюті, необхідно виходити з актуальної комісії мережі (комісія, яку отримують майнери за обробку транзакцій користувачів) для того, щоб приблизно уявляти час обробки транзакції. Чому приблизно? Комісія мережі — величина непостійна і залежить від кількості необроблених транзакцій у мережі загалом.

Завантажити Trustee Wallet

Варто зазначити, що Trustee Wallet не бере комісію за перекази криптовалют, є тільки комісія мережі!

Як це працює?

Припустимо, ви вирішили відправити трохи біткоїна своєму товаришеві. У Trustee Wallet необхідно створити транзакцію, при цьому вказати адресу одержувача і кількість біткоїна, що відправляється. Далі гаманець сформує комісію майнерів (комісію мережі), з якою буде відправлено транзакцію. Це значення формуєтся на основі аналізу поточних рекомендованих комісій у мережі. Також користувачеві надано повну свободу у виборі комісії, якщо він не згоден із запропонованою, він може вказати комісію вручну або вибрати з запропонованого списку. Після вибору комісії та підтвердження відправлення коштів, формується транзакція та поміщається у мемпул.

Далі все залежить від того, як швидко майнери заберуть транзакцію з мемпулу, підтвердять її та включать у блок. Швидкість обробки транзакції залежить від виставленої комісії. У сформованій транзакції обов'язково є її хеш (посилання, яке є підтвердженням відправки коштів). По хешу можна відстежувати статус транзакції в мемпулі (черга та кількість підтверджень мережі). Якщо транзакція не має підтверджень, то її ще не обробили майнери і фактично кошти знаходяться на вашій адресі. Важливо розуміти, що черга у мемпулі може змінюватись. Перед створеною вами транзакцією в чергу можуть вклинитися інші, з вищими комісіями.

Описаний механізм працює як для звичайних транзакцій між адресами користувачів, так і при обмінах/виведеннях на картку.

Транзакції в криптовалютах незворотні, тобто скасувати успішну відправку не можна

Як прискорити транзакцію біткоїна та інших криптовалют, змінивши в ній комісію мережі: покрокова інструкція

  1. Відкрийте транзакцію, що зависла (історія транзакцій у вкладці монети).

  2. У транзакції буде вказано статус ОБРОБЛЯЄТЬСЯ (тобто знаходиться в мемпулі). Трохи нижче будуть ще дві кнопки: "Прискорити" та "Повернення".

  3. Оберіть “Прискорити”. У даному випадку буде сформовано нову транзакцію, яка замінить стару. Ви можете самостійно вказати розмір комісії або вибрати запропонований варіант зі списку (перевірити актуальну комісію мережі можна за посиланнями blockchair.com, etherscan.io).

  4. Збережіть налаштування та натисніть «Відправити», чекайте на завершення переказу коштів.

Изображение 2024 05 22 222526918

У деталях транзакції ви побачите попередній та актуальний хеш транзакції, а також реальний розмір сплаченої комісії. Ця інформація дозволить вам переконатися, що відправлено саме необхідну транзакцію.

Завдяки цьому нехитрому методу скорочується час очікування підтвердження транзакції, кошти витрачені з розумом, а криптан почувається господарем становища. Суцільний win-win із Trustee Wallet.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet