Інвестиції в блокчейн-проєкти та технології

Article image
List

Ринкова капіталізація криптовалют за 2024 рік зросла в 1,7 рази — з 1,72 до 2,9 трильйонів доларів США, а за останні п'ять років — на 2316%. За один лише 2023 рік крипторинок зріс у 2 рази — його капіталізація збільшилася із $827 млрд до $1,77 трлн доларів. Проте колись за 10000 біткоїнів купували 2 піци.

Вдалий час для інвестицій у блокчейн — прямо зараз. У статті обговоримо де використовуються блокчейн-технології, чи варто інвестувати у блокчейн-економіку в 2024 році, як це зробити і де шукати варіанти для інвестицій.

Де використовуються блокчейн-технології

Изображение 2024 06 04 224524857

Слово блокчейн не чув, мабуть, лише лінивий, але мало хто розуміє що це. Якщо коротко, блокчейн – це технологія децентралізованого зберігання та розподіленого внесення записів про транзакції, заснована на криптографічних методах захисту інформації, що дозволяє виключити посередника. Докладніше про це можна почитати тут.

Блокчейн з кожним роком знаходить все більше застосувань у різних галузях:

 • Логістика — відстежує рух товару, допомагає уникнути затримок та крадіжок.

 • Цифрове мистецтво — створення та використання NFT.

 • Медицина — для відстеження постачання медикаментів, створення бази медичних карток.

 • Юриспруденція — смарт-контракти можуть замінити будь-які юридичні контракти завдяки автоматизації та надійності.

Технологія Blockchain, на думку низки експертів, не просто вирішує окремі питання — вона здатна фундаментально змінити кожну з цих галузей.

Де інновації, там й інвестиції. Є ймовірність, що з кожним роком все більше людей та компаній вкладатимуться в блокчейн, побачивши в ньому майбутнє. Щоб дізнатися як не прогаяти свій шанс та інвестувати в технологію вже зараз читайте далі.

Як інвестувати у блокчейн-технології: способи?

Є багато способів інвестувати в блокчейн. Розгляньмо різні варіанти.

Венчурні інвестиції

Венчурне інвестування — це надання інвесторами коштів стартапам, що знаходяться на ранній стадії розвитку, у обмін на частку в цих компаніях. Таке інвестування називають венчурним, оскільки немає гарантій успішності такого вкладення. Наведемо приклади венчурного інвестування у сфері блокчейну та криптовалют.

 • Nvidia — виробник програм і техніки, що останніми роками вкладає інвестиції у вивчення блокчейну, у розробку чіпів для майнінгу.

 • Overstock — перший онлайн-магазин, який почав приймати біткоїни. Займається інвестиціями у блокчейн-стартапи через фонд Medici Ventures.

 • Block (до 1 грудня 2021 — Square, Inc.) — компанія з 8,038 тисячами BTC у власності, через застосунок Cash App дає можливість торгувати біткоїнами. Також компанія активно інвестує в крипто-стартапи.

 • DeFi-проект 1inch Network залучає інвестиції багатьох інвесторів: так у грудні 2020 року він отримав $12 млн доларів на розвиток, а в грудні 2021 року залучив $175 млн від 50 різних компаній.

 • Компанія Polychain Capital увірвалася до списку лідерів криптовалютного венчурного ринку. У 2023 році вона інвестувала в такі проєкти, як Coinbase, Uniswap, CoilnList, dYdX, Matrixport, Scroll та багато інших.

 • Корпорація фінансових послуг Visa постійно робить інвестиції у різні криптовалютні проєкти та розширює свою присутність у криптоіндустрії.

 • У 2019 році вона вкладала кошти в блокчейн-проєкт Anchorage, який займається кастодіальними послугами.

 • У червні 2021 року Visa спільно з PayPal інвестує $300 млн доларів у блокчейн-проєкт Crypto VC.

 • У 2020 запускає свою дебетову картку з кешбеком в біткоїнах.

 • У 2021 році спільно з Crypto.com починає використовувати стейблкоїни USDC у своїх транзакціях.

 • У 2023 році Visa розширила свої можливості щодо розрахунків у стейблкоїнах, додавши USDC від Circle на блокчейні Solana (SOL).

Венчурних фондів, зосереджених на інвестиціях у блокчейн десятки та сотні. Завдяки їм світ побачив такі проєкти, як Etherscan, BlockFi, BitPay, Blockchain.com.

Інвестування через ICO, IEO та IDO (первинний продаж монет на різних майданчиках)

Доступний спосіб для приватних інвесторів почати інвестувати у блокчейн-економіку. За допомогою технології блокчейну краудфандингові платформи допомагають проєктам-початківцям запустити первинний збір коштів (ICO).

Такою платформою є BnkToTheFuture, де кожен може інвестувати у криптовалютні проєкти.

Альтернативою ICO є IEO як безпечніший спосіб інвестування. IEO — це первинна біржова пропозиція, коли продаж активів відбувається на криптовалютній біржі під її контролем.

Ще одним варіантом є IDO — первинний продаж монет на децентралізованих біржах за допомогою пулів ліквідності. У багатьох IDO відсутній поріг для інвесторів-початківців, що зробило його дуже популярною формою інвестицій у DeFi-секторі.

Інвестиції в ETF (фонди, що торгуються на біржі)

ETF на біткоїн-ф'ючерсах — це регульований інвестиційний фонд, прив'язаний до ф'ючерсів, що дозволяє опосередковано торгувати криптовалютою.

Ф'ючерсні контракти можна купувати на фондових ринках та криптовалютних біржах. Перший контрольований державою фонд схвалили в жовтні 2021 року — він торгується на американській фондовій біржі.

На криптобіржах ф'ючерси не регулюються державою, що дозволяє займатися ф'ючерсною торгівлею з малим капіталом. Майже на кожній великій криптовалютній біржі пропонують торгівлю ф'ючерсами з кредитним плечем — позиковим капіталом, який збільшує початковий внесок до 100 разів. Це біржі BitMex, OKEx, Deribit, Binance та інші.

Ще один варіант — інвестиції в спотові ETF — біржові фонди, що торгуються за спотовою ціною біткоїна, які були схвалені та запущені в США в січні 2024 року. Найбільшим фондом у цій галузі є компанія BlackRock з активами під управлінням у розмірі $10,5 трлн. За останні місяці вона стала найбільшим власником Біткоїна — 260000 BTC, що становить 1% усієї його емісії.

Пряма покупка криптовалютних активів

Придбання монет і токенів блокчейн-проєктів (криптовалют) — теж спосіб інвестування. Купити крипту можна:

 • На криптовалютних біржах — сьогодні існує багато перевірених майданчиків для трейдингу, наприклад, Binance, Coinbase.

 • Через криптогаманець, де ваші активи зберігаються в безпеці, наприклад, Trustee Plus, який має вбудовану функцію вигідної купівлі криптовалюти безпосередньо з банківської картки, що нівелює бар'єри для інвестора-початківця.

Вищезгадані способи підходять для інвесторів будь-якого рівня. Ними може скористатися і приватний інвестор, який вкладає власні кошти, і ціла корпорація. Різниця лише в об’ємах — точки входу ідентичні.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Які великі компанії інвестують у блокчейн

Згадаймо найбільших інвесторів за останні роки:

 • Інвестиційні фонди:
  - MicroStrategy — фанати біткоїна, що зробили його резервним активом. Станом на березень 2024 року володіють приблизно 214246 BTC на суму $13,4 мільярдів.

  - Blockchain Capital — інвестує в крипту з 2013 року.

 • Компанії, що купують Біткоїн для довгострокового зберігання: - Tesla — компанія електрокарів інвестувала в BTC $1,5 мільярда.

  - Galaxy Digital Holdings — володіє BTC на 509 млн. доларів.

 • Венчурні фонди, що вкладають кошти в стартапи. Таких компаній десятки із вкладеннями від $27 млн до $78 млн:
  - Digital Currency Group — профінансував 58 проєктів на загальну суму $78 млн.

  - Pantera Capital підтримала 31 проєкт на $65 млн.

Сальвадор — країна, що заслуговує на окрему згадку. На березень 2024 року в її скарбниці вже 2855 BTC вартістю $180 млн. доларів США.

Багато з цих компаній інвестують у криптовалюту багато років, отримуючи на цьому гарний прибуток. Деякі з них взагалі виросли лише завдяки вкладенням у блокчейн індустрію, але що відбувається зараз? Чи вигідно продовжувати інвестувати в криптовалюту в 2024 році?

Щоб відповісти на це запитання, простежмо яким був для криптовалютного світу 2023 рік.

Чи варто інвестувати в блокчейн економіку?

З кожним днем все більше людей дізнається про криптовалюту, приймає її як інструмент оплати.

Криптовалюти викликають інтерес в інвесторів і це не дивно — за 2023 рік золото, як надійний актив для інвестицій, зросло на 12%, а біткоїн закрив рік із 167% зростанням.

2023 рік для криптовалюти

 2023 рік приніс безліч випробувань біткоїну та ширшому криптовалютному ринку:

 • Банкрутства криптокомпаній та банків.

 • Часткова перемога Ripple у суді проти SEC.

 • Звинувачення та розслідування щодо Чанпена Чжао та Binance.

 • Заявки на спотові ETF.

Однак, «бульбашка» не тільки не луснула, незважаючи на передбачення тих, хто сумнівається, а витримала всі удари, наростила капіталізацію і набула форми реальної альтернативи традиційних фінансів.

Щоб почати інвестувати, необхідно знайти відповідний проєкт. Про те, як це зробити і де його шукати, а головне на що насамперед звернути увагу, читайте нижче.

Запропоновані нами поради прості і залишаються універсальними методами, підхожими для інвестора-початківця — для цього досить прямого доступу до інтернету. І якщо ви читаєте цю статтю, значить усе потрібне у вас вже є.

Де шукати блокчейн-проекти для інвестицій

Изображение 2024 06 04 230339336

Перш ніж обрати проєкт для інвестицій, кожному майбутньому інвестору важливо почати вивчати технологію та стежити за інформаційним фоном.

 • Знання засад роботи технології дасть розуміння обіцянок розробників, перспектив проєкту.

 • Потік новин допоможе завжди бути в курсі ситуації на ринку, відразу реагувати у випадку запуску проекту або фундаментальних подій, що впливають на всю сферу.

Для вивчення технології можна скористатися криптовалютними блогами, такими як цей. У них завжди публікується інформація про всі свіжі віяння в індустрії.

Для відстеження подій можна скористатися такими ресурсами:

Після того як проєкт знайдено, слід вивчити його. На сьогодні для інвесторів-початківців доступно багато інтернет-ресурсів:

 • Аналітичні сайти, такі як CoinMarketCap та CoinGecko. На них зібрана інформація про всі випущені монети та токени.

 • Офіційні сайти та облікові записи проєкту, наприклад, у соцмережі Х — на них можна знайти найактуальнішу інформацію про конкретний блокчейн з перших вуст.

 • Криптовалютні біржі — на них можна знайти новини про лістинги, що важливо, оскільки проєкти, що пройшли перевірку бірж, викликають більшу довіру у спільноти. Як заробити на лістингу можна почитати у нашій статті.

 • Ресурси для обміну думками — форуми, де користувачі обговорюють проєкти, що їх цікавлять.

Як вибрати блокчейн-проєкт для інвестицій

Щоб зрозуміти як інвестувати в блокчейн, спочатку розберімося як вибрати проєкт для інвестицій. Можна скористатися фундаментальним методом аналізу. Такий аналіз передбачає всебічне вивчення проєкту для розуміння його перспектив.

Щоб інвестувати в блокчейн-технологію, зверніть увагу на наступне:

 • White Paper — це технічний документ криптовалютного проєкту, у якому можна знайти всю інформацію про технології та плани. Відсутність такого документа зазвичай сприймається як негативний чинник.

 • Дорожня карта — покроковий план розвитку блокчейн-проєкту. Успішне та своєчасне виконання кожного кроку говорить про надійність розробників і найчастіше підвищує курс монети.

 • Команда — важливо вивчити які люди стоять за розвитком проєкту, чим вони займалися раніше. Тобто, по суті, відповісти на запитання «чи можна їм довіряти?».

 • Капіталізація — що вищий об’єм активів проєкту, то більше йому довіряють.

 • Мета проєкту — він повинен вирішувати актуальну проблему або мати можливість привнести інновації у свою сферу.

 • Спільнота — чим більше і відданіше ком'юніті проєкту, тим більше шансів у нього вийти на новий рівень, наприклад, потрапити до лістингу великих бірж.

По кожному пункту можуть бути винятки, тому важливо оцінювати проєкт виходячи із сукупності факторів, а також стежити за інформаційним фоном навколо нього.

За цими параметрами можна оцінювати будь-які проєкти, нехай то криптовалюта, стартапи, DEX-майданчики та будь-які інші формати блокчейн-технологій.

Плюси та мінуси інвестиції в блокчейн-проєкти

Стрімке зростання криптовалютного ринку викликає непідробний інтерес в інвесторів, але навіть на ринку, що активно росте, інвестиції в блокчейн-проєкти повинні бути обдуманими та обережними. Щоб розуміти ситуацію до кінця, розгляньмо переваги інвестування в криптовалюти:

 • Високий відсоток прибутковості: за правильно обраного проєкту, інвестиції можуть принести потенційно високий прибуток.

 • Ринок, що розвивається: за 2023 рік спостерігається активне зростання не тільки провідних валют, а й сектора DeFi і сфери NFT.

 • Безліч інструментів для аналізу: доступність інформації про блокчейни та відкриті спільноти допомагають всебічно вивчити предмет інвестицій.

Не забудьмо і про мінуси інвестицій у блокчейн-економіку:

 • Імовірність скаму: проєкти, що запущені на ринку, можуть виявитися шахрайськими, тому на етапі вивчення стартапу потрібно приділити увагу надійності засновників. Як розпізнати скам-проєкт можна дізнатися тут.

 • Державне регулювання: ставлення до криптовалюти як до непідвладної державі технології відрізняється від країни до країни. Десь її визнають платіжним засобом (Сальвадор), десь забороняють (Китай, Катар, Кувейт). Тому важливо вивчити нові закони до інвестування.

 • Оподаткування: країни, які не визнають крипту як засіб платежу, тим не менш можуть вважати її цінним активом, тому встановлювати податок на прибуток.

Інвестування має ще багато тонкощів, але головна мета інвестора — зважити можливі ризики щодо потенційного прибутку та ухвалити обдумане рішення.

Висновок

Ринок криптовалют знаходиться на стадії дорослішання, а багато нових напрямків, таких як NFT, Web3 та метавсесвіти встигли почати та скинути оберти. І інвестори — венчурні, приватні та інституційні, будуть першими, хто отримає прибуток із технології майбутнього.

Інвестиції в блокчейн-технології з кожним роком зростають. Історія відбувається тут і зараз, а це означає, що наразі вдалий час для інвестування в криптовалюту.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image