Кредити та позики в криптовалюті

Article image
List

У міру розвитку криптосфери розширилася і сфера застосування криптовалют: з'явилися сервіси, що дають змогу будь-якому користувачеві взяти кредит під заставу криптовалюти за спрощеною схемою. На відміну від звичних банківських кредитів, позика в криптовалюті не вимагає високого кредитного рейтингу, що відкриває широкі можливості для заробітку.

Зі статті ви дізнаєтеся, що таке кредит у криптовалюті, навіщо для його отримання потрібна застава і чим може бути небезпечний криптокредит без застави. 

Що таке кредит і застава в криптовалюті

Изображение 2024 06 04 231145495

Кредит у криптовалюті – це форма позики, коли одна сторона кредитує іншу під заставу цифрових активів. Крипто кредитування відрізняється від класичних позик, що видаються банками за такими ознаками:

 • Потрібна криптовалютна застава;

 • Кредитний договір у криптовалюті не укладається;

 • Кредит та застава надаються лише у криптоактивах;

 • Транзакції відбуваються без участі третіх осіб (P2P-платформ).

З появою платформи Ethereum і смарт-контрактів відкрилася можливість створювати автоматичні майданчики для позик під заставу цифрових активів. Такі майданчики називаються peer-to-peer (P2P). 

Інакше кажучи, користувачі можуть кредитувати один одного без посередників швидко і легко, а смарт-контракт автоматично обробляє угоди та гарантує виконання зобов'язань обома сторонами. Такий підхід називається P2P-кредитуванням або децентралізованим кредитуванням.

Відео про криптокредити та криптопозики

Мікропозика в криптовалюті – флеш-кредити

Зі зростанням популярності DeFi-індустрії користувачі дізналися про нову форму кредитування – флеш-кредити. Це такі самі P2P-кредити, але без необхідності надавати в заставу криптовалюту за умови, що ліквідність (позикова криптовалюта) повертається в пул протягом одного блоку транзакцій. 

Флеш-кредити – єдиний спосіб отримати криптокредит без застави.

Завантажити Trustee Wallet

Як працюють криптокредити

Покажемо на прикладі: у Аліси є 10 ETH. Вона не хоче продавати криптовалюту, але їй потрібен стейблкоїн Tether (USDT). Алісі немає потреби продавати монети ETH, оскільки вона може взяти кредит в USDT під заставу ETH. Для цього їй потрібно вибрати P2P-майданчик. Але навіщо він необхідний?

 • По-перше, більшості банків недоступні криптовалютні послуги;

 • По-друге, при роботі з децентралізованими майданчиками Алісі не потрібен високий кредитний рейтинг;

 • По-третє, у Аліси може не бути доступу до фінансових послуг. Так, згідно зі статистикою The World Bank, у 1,7 млрд людей немає банківського рахунку.

Кредит у крипті не прив'язаний географічно і не має обмежень за будь-якими критеріями. Це дає змогу Алісі анонімно взяти онлайн-кредит у будь-якій точці світу, де є інтернет, без рейтингу та необхідності створювати банківський рахунок і підписувати договори. Для цього їй достатньо криптовалютного гаманця.

Щоб отримати кредит, Аліса:

 • Підключає гаманець до P2P-платформи кредитування;

 • Обирає криптовалюту/токен, який хоче позичити – USDT;

 • Надає заставу в монетах – ETH.

Застава має покривати відсотки та волатильність криптовалюти, тому Аліса залишає в заставу 150% від суми позики за актуальним ринковим курсом за 1 ETH. Сума застави може відрізнятися на різних платформах і зазвичай варіюється між 150% і 200% залежно від майданчика. 

Варто зазначити, що Аліса не зобов'язана брати кредит під заставу всіх ETH. Вона може вказати до отримання необхідну їй суму USDT, але таку, що не перевищує її заставні можливості. При цьому сума заблокованих ETH на смарт-контракті буде меншою, а отже, і ризики дострокового закриття кредиту через високу волатильність крипторинку також стануть нижчими.

Чи можливий криптокредит без застави?

Ми вже дізналися, що кредит у криптовалюті без застави можна отримати тільки у форматі флеш – дуже короткої за часом позики. Але чи є можливість отримати, наприклад, біткоїн кредит без застави на тривалий термін?

Попри те, що такі можливості періодично з'являються на ринку, ставитися до них потрібно з величезною часткою скептицизму. Найчастіше за "вигідною пропозицією" ховаються шахраї, мета яких отримати кошти або особисті дані. Застава – це захист кредитора, гарантія безпеки, що знижує ризики та замінює рейтинги при збереженні анонімності. Її відсутність – яскрава ознака шахрайської схеми. Якщо борг не погашений, то кредитор може вилучити заставу. Але якщо немає застави?

Кредитування без умови у вигляді застави може нести такі ризики:

 • Обман для крадіжки даних – оскільки застава знижує ризики, то її відсутність свідчить про інші цілі кредитора. Наприклад, збір особистих даних, ключів доступу до коштів користувача. Зверніть увагу на необхідну інформацію і перевірте сервіс через агрегатори та тематичні спільноти;

 • Завищена ставка – відсутність застави може "компенсуватися" за рахунок інших умов: високої ставки, малої суми позики або періоду погашення. Уважно читайте умови, звертаючи увагу не тільки на відсоток застави.

Чи можна отримати позику USDT без застави?

Платформи кредитування не вимагають особистих даних, історії кредитів, рейтингу. Їхня єдина гарантія – це застава. Тому кредити без застави неможливі. У разі такої пропозиції будьте уважні та ретельно вивчіть діяльність кредитора.

Як отримати кредит/позику в Біткоїнах?

Блокчейн біткоїна не має смарт-контракту, тому отримати позику в BTC, використовуючи децентралізовані майданчики, не можна.

Однак, отримати кредит у біткоїнах стало можливо завдяки токенізації криптовалют. Ви можете використовувати майданчики, щоб обміняти оригінальний BTC на токенізований біткоїн, випущений на інших блокчейнах зі смарт-контрактами. Щоб взяти в позику токенізований біткоїн, потрібно заблокувати оригінальні монети у співвідношенні 1:1, заплативши комісію за транзакцію. 

Для цього вам потрібен гаманець, який підтримує цей блокчейн. Наприклад, токенізовані біткоїни випускають на блокчейнах Ethereum і Tron. У цьому випадку вам підійде криптогаманець Trustee: він підтримує зручне і безпечне зберігання токенів ERC-20 і TRC-20, а також широкий спектр функцій і криптовалютних послуг.

Завантажити Trustee Wallet

Як отримати позику біткоїнами – коротка інструкція:

 1. Створіть гаманець для зберігання токенів ERC-20, TRC-20 або BEP-20 залежно від обраного блокчейну.

 2. Обміняйте BTC на токенізований біткоїн, наприклад, Wrapped Bitcoin (WBTC) на майданчику, що випускає токен. Крім WBTC існують і інші токенізовані біткоїни: Bitcoin BEP2 (BTCB), RenBTC, tBTC та інші.
 3. Візьміть кредит на будь-якій P2P-платформі, що підтримує , і віддайте під заставу біткоїн, який отримали у вигляді токена.

Важливо: смарт-контракти тільки обробляють транзакції з токенами. Токенізований біткоїн надають децентралізовані платформи або спеціалізовані компанії.

Де взяти криптовалюту під заставу

Список доступних платформ криптокредитування можна знайти за допомогою таких сервісів як DeFi Prime. Моніторинговий сервіс DeFi Llama надає статистику щодо платформ і відображає відсоткові ставки, які користувач може порівняти при виборі P2P-платформи. 

Изображение 2024 06 04 232057884  Взяти в кредит криптовалюту можливо на будь-якому з доступних на цих сайтах майданчиків кредитування. Зверніть увагу, що кожна платформа функціонує на одному блокчейні, наприклад, Ethereum, Tron або Binance Smart Chain (BSC).

Порада: якщо ви хочете позичити ETH під заставу USDT на блокчейні Tron, то вам буде потрібно спочатку конвертувати токен ERC-20 USDT у токен TRC-20.

Список криптовалютних P2P-майданчиків

Перелічимо платформи, де користувачі можуть отримати кредит під криптовалюту:

 • – P2P-платформа кредитування на ринку DeFi. Такої популярності майданчик досяг завдяки низьким ставкам – ви можете отримати кредит у стейблкоїнах DAI всього за 5% річних під заставу ETH, stETH, rETH та інших активів;
 • Aave – DeFi-платформа, яка також функціонує на блокчейні Ethereum. Користувачам доступні криптокредити під 4% річних;

 • Compound – ще один популярний майданчик. Відсоткова ставка – 3,7%;
 • C.R.E.A.M. Finance – DeFi-платформа для манімейкерів, яка швидко здобула популярність завдяки високим відсотковим ставкам, що сягають 55%;
 • dYdX – децентралізована платформа кредитування і криптобіржа в одному. Відсоткова ставка – 6,1%;
 • DeFiner – некастодіальний агрегатор, який допоможе користувачам знайти найефективніші способи збільшення капіталу на DeFi-платформах. Кредити доступні під 2,8% річних;
 • Drops – майданчик кредитування, що видає позики не тільки під заставу криптовалют, а й NFT – до 70% від вартості токена. Платформа приймає NFT з колекцій CryptoPunk, Bored Ape Yacht Club, і їхній список розширюється.

Що необхідно для отримання кредиту під криптовалюту

Щоб отримати позику в криптовалюті онлайн, потрібно всього лише мати: 

 • безпечний гаманець для зберігання та управління цифровими фінансами;

 • криптовалюту під заставу якої і буде отримано кредит.

Отримання позики в криптовалютах має цілий список переваг:

 • не потрібно надавати кредитну історію, мати високий рейтинг;

 • не потрібно підписувати жодних угод і договорів;

 • немає жодних вимог і обмежень від платформ крім застави.

При цьому, позичаючи активи, ви зберігаєте ліквідність свого депозиту. Ви не продаєте заставну криптовалюту, а отже, не втрачаєте прибуток у разі її зростання.

Ризики позик у криптовалюті

Головний ризик пов'язаний з високою волатильністю криптовалют: у разі якщо сума застави у валютному еквіваленті прирівнюється до суми позики в тому самому еквіваленті з урахуванням нарахованих відсотків, то застава автоматично ліквідується і перейде кредитору. Що більший строк позики, то, відповідно, більший ризик ліквідації застави.

Інший ризик виникає через можливу вразливість у смарт-контракті та бекдорів на платформі. У разі зламу смарт-контракту, зловмисники можуть отримати доступ до заблокованих коштів користувачів і вкрасти криптовалюту.

Порада: будьте обережні під час використання нових платформ, які поки не пройшли всебічний аудит безпеки смарт-контракту. Якщо сумніваєтеся, перевірте звіти з аудиту на сайті платформи.

Висновок

У цій статті ви дізналися що таке кредити в криптовалютах і чим вони можуть бути корисними, що потрібно для їх отримання і чим можуть бути небезпечні криптопозики без застави. 

Використовуйте тільки надійні та перевірені сервіси – криптогаманець і платформу кредитування, щоб зберігати криптовалюту і використовувати її для позик і заробітку в умовах цілковитої безпеки та мінімізації всіх потенційних ризиків.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet