Криптовалюта Ethereum, що це та в чому її суть?

Article image
List

Ethereum або ефіріум — друга за популярністю криптовалюта на базі технології блокчейн, що викликає підвищений інтерес у користувачів.

У цій статті ми торкнемося історії виникнення монети, розповімо що таке Ethereum, чим він відрізняється від Біткоіна та Ether, торкнемося питання майнінгу ефіріуму і не забудемо про смарт-контракти. Також розглянемо питання вибору оптимального сервісу, щоб купити Ethereum, провести інші операції, а також вивчимо варіанти застосування Ethereum. Буде цікаво.

Як створювався та чому існує Ethereum?

Изображение 2024 07 03 212001456

Ethereum створювався для нівелювання недоліків Bitcoin. З набором популярності першої світової криптовалюти – Bitcoin, транзакції з нею стали дуже повільними. Розгортати смарт-контракти на блокчейні Bitcoin стало незручно та неефективно, це і стало передумовою появи нової платформи для створення розумних-контрактів — Ethereum.

Історія Ethereum почалася ще в 2013 році, з ідеї, що прийшла Віталіку Бутеріну. Для реалізації свого проекту, Віталік Бутерін ініціював проведення краудсейлу (збір коштів для реалізації стартапу), у липні 2014 року було зібрано 25 000 Bitcoin (BTC) з ринковою капіталізацією $17 мільйонів. На зібрані кошти у 2015 році було здійснено запуск глобальної платформи з відкритим вихідним кодом — Ethereum.

Що таке Ethereum?

Уявіть собі, що Ethereum — розумний комп'ютер із безліччю приватних комп'ютерів, що утворюють децентралізовану систему. Для обміну інформацією їм не потрібна третя сторона, управління системою здійснюють самі користувачі мережі.

Ви можете знаходитися будь-де, головне, щоб у вас був доступ до платформи Ethereum. Інформація в мережі передається безпосередньо від однієї людини до іншої, а не від людини до компанії. Така форма передачі даних називається одноранговою системою (Р2Р), тобто немає централізованого управління.

Щоб взаємодіяти на платформі Ethereum, необов'язково знати користувачів або зустрічатися з ними особисто, робота в системі відбувається через розумні контракти (смарт-контракти).

Навіщо потрібні смарт-контракти?

Изображение 2024 07 03 211921999

Смарт-контракт — це комп'ютерний алгоритм, у якому повністю прописані предмет та умови угоди, а також порядок виконання цих умов у повністю автоматичному режимі без участі третьої сторони (банку, нотаріуса, держави, свідка тощо).

Завдяки системі смарт-контрактів платформи Ethereum потреба у третій стороні відпадає сама собою. Наприклад, щоб зробити переказ, вам не потрібно йти для цього до банку, достатньо вибрати адресу контрактного гаманця Ethereum та здійснити переказ. У цей час Ethereum запускає розумний контракт, він працює як торговий автомат, запрограмований на автоматичне дотримання правил.

Наприклад: організатори концерту заклали в смарт-контракт умову, що якщо через хворобу артиста шоу не відбудеться, то власники автоматично отримують повернення вартості квитків. Автоматичний алгоритм гарантує незмінність та виконання даної умови.

Завантажити Trustee Wallet

Важливо! Після погодження/підписання смарт-контракту учасниками угоди він перевіряється нодами на відповідність консенсусу мережі, автоматично виконується і вписується в блокчейн, тим самим стає стійким до замін та змін.

Смарт-контракти можна використовувати:

 • для реєстрації інтернет-домену;

 • для торгівлі на фінансових ринках;

 • на краудфандинг (збір коштів для реалізації проекту);

 • для інших цілей.

Для створення смарт-контракту, його запису в блокчейні, а також безпосереднього виконання, потрібно внести певну плату. Одиницею оплати мережі Ethereum є «gas».

Різниця між Ethereum та Ether?

Изображение 2024 07 03 212037972

Ефір та Ефіріум часто використовуються в одному контексті, але вони повністю відрізняються один від одного.

Ethereum

Ethereum — децентралізована глобальна платформа, і цінність її в тому, що вона дозволяє писати код для управління активами та створювати програми, до яких можна отримати доступ із будь-якої точки світу. З появою Ethereum у розробників з'явилася можливість створювати та розгортати децентралізовані програми.

Ethereum нікому не належить, програми та служби, що підтримують робочий стан платформи вимагають обчислювальної потужності, а вона не безкоштовна. Ось для цього і створений Ether або Ефір.

Ether або Ефір

Ether (ETH) – це нативна розрахункова одиниця платформи Ethereum, носій цифрових активів, аналогічних цінним паперам чи облігаціям, і використовується як “валюта” платформи. Ефір — це як готівка, яка не вимагає третьої сторони для підтвердження або перевірки транзакції.

Як взаємодіють між собою Ethereum та Ether?

Коли криптоактиви переводяться за допомогою смарт-контракту Ethereum, для цієї транзакції використовується Ефір.

На відміну від традиційних валют, наприклад, долара чи євро – Ефір на 100% цифрова валюта. Завдяки цьому її можна «зберігати» безпосередньо в коді смарт-контракту, який автоматично надсилає та отримує гроші. Крім смарт-контрактів, Ether використовується як паливо для виконання смарт-контрактів.

Ether – гарант безпеки мережі

Ще однією важливою функцією Ether є забезпечення безпеки платформи Ethereum. Децентралізовані програми вносять невелику комісію за використання Ефіру щоразу, коли вони запускають або використовують мережу. При такому способі оплати Ether називають «газом», оскільки Ефір це паливо, на якому працюють програми платформи.

Необхідність платити Ефіром запобігає появі в мережі шкідливих програм із зациклюванням, які призначені для уповільнення роботи мережі шляхом багаторазового запуску, що робить запуск подібних програм невигідним та надто дорогим.

Основні відмінності Ethereum та Ether

EthereumEther

Програмована платформа на основі блокчейна

Криптовалютний актив, керований мережею Ефіру

Не купується та не продається

Використовується як платіжний засіб платформи. Купується та продається

Набір різних програм

Єдиний додаток, включення та здійснення операцій у блокчейні

Як працює Ethereum платформа?

Як вже було розглянуто, Ethereum — це загальнодоступна платформа на основі Blockchain з відкритим вихідним кодом, яка дає розробникам можливість створювати та розгортати децентралізовані програми (додатки).

Вся система Ethereum підтримується глобальною системою нод (вузлів). Кожен бажаючий може завантажити на свій комп'ютер весь ланцюжок блоків Ethereum. Ставши власником вузла та підтримуючи правила системи, ви можете брати участь у підтримці її децентралізації та перевірці на відповідність консенсусу в мережі.

Нода або вузол – це будь-які комп'ютери, на яких встановлено спеціальне програмне забезпечення для доступу до блокчейн-мережі. Всі ноди обмінюються між собою інформацією про зміни в мережі і транзакції, що здійснюються.

Майнінг Ethereum

Изображение 2024 07 03 212101110

Нові криптомонети Ether створюються за допомогою процесу, який називається майнінгом. З оновленням платформи Ethereum 2.0 відбувається поступовий перехід від механізму консенсусу з доказом роботи (PoW), що використовується більшістю криптовалют, у тому числі біткоін, до алгоритму доказу частки володіння (PoS). Цей метод споживає набагато менше електроенергії, тому він кращий з погляду економії електроенергії для всієї планети.

У PoS користувачі з великою кількістю Ефіру вибираються випадково для перевірки транзакцій. Подібна форма майнінгу — форждинг (мінтинг) буде винагороджена комісією, а не новою валютою, і вимагатиме набагато менше електроенергії.

Складність мережі Ethereum

Кожна криптовалюта має встановлений середній час пошуку блоку, керований мережею. Зі збільшенням кількості майнерів змінюється хешрейт (одиниця виміру потужності обладнання для майнінгу) мережі, внаслідок чого мережа поступово збільшує свою складність.

Скільки часу видобувається Ефір?

Успішний майнінг в мережі Ethereum оцінюється в 3 Ether плюс до всіх комісії за транзакції та обробки коду. У середньому, для видобутку Ether, майнеру потрібно близько 12 сек, на відміну від видобутку блоку транзакцій Bitcoin — приблизно 10 хвилин.

Плюси та мінуси Ефіру

 

Плюси 

Мінуси

1

Висока безпека та конфіденційність

Висока волатильність

2

Швидше, ніж Bitcoin

Дорогі транзакції

3

Солідна команда розробників, що активно працює над покращеннями стабільності, безпеки, масштабованості

 

4

Єдина плата, яка стягується — обслуговування блокчейну

 

5

Економія часу, грошей, зусиль. Не потрібно розробляти свій блокчейн, достатньо синхронізуватись з Ethereum

 

Чим відрізняється Bitcoin від Ethereum і що краще?

Изображение 2024 07 03 212124330

Ethereum утвердилася як друга криптовалюта у світі за ринковою капіталізацією, після Bitcoin.

Технологія блокчейна Ethereum та Bitcoin схожі. Тільки, біткоін, переважно, використовується для розрахунків та інвестування, а ефіріум ще й для смарт-контрактів.

Ethereum блокчейн не тільки відстежує належність цифрової валюти, але також концентрується на запуску програмного коду для децентралізованих додатків.

 • Ethereum дозволяє розробникам отримувати кошти на власні програми.

 • Ліміт Ethereum трохи відрізняється від Bitcoin. Щорічний випуск ефіру обмежений 18 мільйонами на рік, що становить 25% від первинної пропозиції.

 • Оцінка транзакції. В ефіріумі це називається «газом». Вартість транзакцій залежить від пропускної спроможності, вимог до сховища та складності. У мережі біткойн транзакції конкурують одна  з одною і обмежені розміром блоку.

Щодня створюються нові способи використання Ethereum, вже існує понад 1000 децентралізованих додатків і будуть з'являтися нові, торкаючись всіх сфер діяльності людини.

Як можна використовувати Ethereum?

Изображение 2024 07 03 212146407

Ethereum — це не тільки платформа для розгортання смарт контрактів та функціонування інфраструктури DeFi. Це ще й дуже цінний криптоактив, який може використовуватись у різних цілях. Що робити з ефіріумом, вирішувати тільки вам, а ми розповімо про способи його застосування.

Як інвестиція

Ethereum — друга по капіталізації криптовалюта, яка, за вслід за біткоином постійно зростає в ціні. Фахівці вважають, що тенденції зростання лише посилюватимуться у зв'язку з переходом на другу версію мережі (Ethereum 2.0).

Як система розрахунків та платежів

У зв'язку з тим, що популярність біткоіну постійно зростає, в результаті збільшується вартість транзакцій, а їхня швидкість, навпаки, зменшується. Ефіріум — відмінна альтернатива біткоіну, дана криптовалюта часто використовується як засіб для взаєморозрахунків. Тому в наш час і існує безліч товарів, послуг, які можна купити за ефіріум.

Завантажити Trustee Wallet

Як заробити на Ефірі

Пасивний заробіток – мрія кожного криптана. У зв'язку з цим, плани розробників впровадити функцію стейкінгу користувачі зустріли на ура.

Той факт, що ефіріум є “паливом” для смарт-контактів, а також факт його застосування у сфері DeFi лише посилюють позиції монети та роблять її ще більш привабливою.

Що чекає на ефіріум у 2022 році не знає ніхто, але познайомиться з цією криптовалютою ближче — варто.

Як розпочати роботу з Ethereum?

Для комфортного використання цієї монети в першу чергу необхідно вибрати релевантний та безпечний інструмент —  Ethereum Wallet.

Сервіси для проведення операцій з криптовалютами можна поділити на централізовані та децентралізовані.

Централізовані — це ті, в яких користувачі віддають криптовалюти посереднику: користувач передає майданчикам свої приватні ключі та повноваження здійснювати операції від свого імені. Таким чином, активи знаходяться поза контролем їх фактичного власника.

До них відносяться криптобіржі та більшість онлайн-обмінників.

Недоліки бірж:

 • перевантажений інтерфейс;

 • необхідність пройти процедуру ідентифікації;

 • ймовірність злому та не сумлінності персоналу бірж.

У онлайн-обмінників висока ймовірність шахрайства.

На децентралізованих сервісах користувачі самостійно та без посередників зберігають та керують криптовалютою. Основні характеристики таких майданчиків:

 • користувачі не передають ключі таким сервісам, і останні не мають доступу до активів користувача;

 • користувачі не проходять верифікацію та самостійно керують активами;

 • посередники не залучаються.

Trustee — найкращий Ethereum Wallet, це децентралізований сервіс (додаток) з найбільш передовими технологічними рішеннями у цій галузі. Це інноваційний мультивалютний криптогаманець з відкритим вихідним кодом, який забезпечує можливість миттєво відправляти та отримувати віртуальні активи з використанням Visa, MasterCard та платіжних систем.

Як встановити Ethereum Wallet

Изображение 2024 07 03 212205243

Перейдіть за посиланням в App Store або Play Market залежно від вашої операційної системи, завантажте та встановіть додаток   Trustee Wallet. Створити гаманець для Ефіру займе не більше 2-х хвилин!

Як запустити Ethereum Wallet

При першому запуску Trustee Wallet згенерує унікальну seed-фразу з 12/24 слів. Важливо записати та зберегти її в надійному місці, оскільки це єдиний спосіб відновити доступ до ваших криптовалют у разі втрати смартфона.

Як купити Ethereum

Изображение 2024 07 03 212228373

Ethereum Гаманець можна поповнити, використовуючи банківську картку Visa/Mastercard або платіжних систем. Щоб купити Etheteum з карти, треба пройти пару простих кроків.

 • натиснути на тікер монети (ETH), потім сервіс перенаправить на вкладку «Купити». Другий спосіб — натиснути кнопку "Обмінник" у нижній вкладці головного екрану;

 • на наступному етапі виберіть вид фіатної валюти, яку віддаєте, і криптовалюту, яку купуєте — Ethereum;

 • вкажіть спосіб оплати – банківську картку вашої країни. Якщо ви проводите операцію вперше скористайтесь кнопкою «Додати картку» та вкажіть потрібні дані. Карта буде використовуватись в інших транзакціях автоматично.

Світ розумних контрактів, DeFi, та інші плюси технології блокчейн  стають ближчими з Ethereum та Trustee Wallet.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet