Лістинг криптовалют і як на ньому заробити

Article image
List

Часто після анонсу лістингу монет та токенів на біржі відомої компанії їх курс зростає. Тому лістинг криптовалют надає користувачам можливість заробити. Про те, що це таке, як заробити на лістингу криптовалют і де дізнатися дати майбутніх розміщень тих чи інших цифрових активів на біржах, дізнаєтесь у цій статті.

Що таке лістинг на біржі криптовалют?

Изображение 2024 06 04 213930244

Лістинг криптовалют – це додавання цифрового активу на торгову платформу та створення нових торгових пар для біржового обміну. Простіше кажучи, розміщення на біржі.

Це означає, що після лістингу тієї чи іншої криптовалюти користувачі можуть вносити її на депозитний рахунок та торгувати в парі з іншими активами, а також користуватися додатковими послугами цієї криптобіржі, наприклад, маржинальною торгівлею, стейкінгом чи сейвінгом*.

Сейвінг – аналог банківських депозитів для криптовалют на біржах.

Лістинг нових криптовалют — це найкращий спосіб популяризувати проєкт та важливу подію як для криптобіржі, так і для самого стартапу. Розміщення на великих біржах привертає увагу до криптовалюти. Ось чому курс цифрових активів починає зростати ще до лістингу.

Календар лістингу криптовалют 2024

Як дізнатися, де знайти анонси та коли відбудеться найближчий лістинг криптовалют у 2024 році на популярних біржах.

Де відбуваються анонси лістингу криптовалют?

Насамперед цю інформацію публікують самі біржі, на яких планується залістити криптоактив, а також його емітент. Розповідаємо, де шукати інформацію про майбутні лістинги.

Email-розсилки

Якщо ви торгуєте на певній біржі або чекаєте лістингу конкретних цифрових активів, підпишіться на поштову розсилку компанії. Так ви зможете одними з перших дізнатись про розміщення нових торгових пар. Буває так, що учасники розсилки одержують інформацію раніше, ніж вона публікується в загальному доступі.

Соцмережі

Інформація про лістинги неодмінно публікується в соцмережах біржі чи криптопроєкту. Користувачі охочіше стежать за соцмережами компанії, ніж за сайтом, оскільки перші дозволяють коментувати пости та брати участь у обговоренні подій.

Повідомлення в застосунку

Більшість криптобірж, особливо великі, надають користувачам мобільний застосунок для торгівлі. Ви можете увімкнути сповіщення, щоб оперативно отримувати актуальну інформацію про лістинги та оновлення.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Офіційний сайт

Часто біржі та криптопроєкти публікують інформацію у своєму блозі та на головній сторінці сайту. Цей спосіб менш зручний, оскільки необхідно регулярно моніторити інформацію. Краще підписатись на розсилку або канали в соцмережах, щоб вчасно отримувати повідомлення.

Форуми та чати

Іноді чутки про можливий лістинг з'являються задовго до офіційного анонсу біржі або криптопроєкту. Деякі компанії та інвестори можуть ділитися цією інсайдерською інформацією, але знайти джерело досить важко. До того ж фактично неможливо перевірити, наскільки чутки відповідають дійсності.

Як дізнатися, коли буде лістинг криптовалют?

Ще один спосіб відстежувати розміщення на біржах – криптокалендарі. Головний плюс такого способу в тому, що не потрібно відстежувати всі анонси: ви можете додати обрані активи та стежити лише за ними, фільтруючи зайву інформацію. До того ж ці сервіси публікують анонси різних важливих подій для криптовалют: хардфорків, запусків мейннету, аірдропів та інших апдейтів.

Врахуйте, що на сайті та в соцмережах біржі, як правило, інформація з'являється раніше, а значить у вас буде перевага перед іншими користувачами.

Ось список популярних сервісів для моніторингу лістингів:

 • CoinMarketCal — сервіс, що спеціалізується на анонсах криптовалют. Назва нагадує відомий ресурс CMC, крім останнього складеного слова: calendar, замість capitalization. CoinMarketCal пропонує багато налаштувань для фільтрації івентів.

 • CoinMarketCap — один з найбільших сервісів для моніторингу криптовалют, який має окремий розділ Events Calendar, присвячений подіям криптовалют. Дозволяє швидко відфільтрувати події за датою, типом та майданчиками.

 • Coindar — ще один зручний сервіс для моніторингу лістингів і не тільки, який надає Telegram-бота для розсилки повідомлень за обраними активами та типами подій.

Як і де купити криптовалюту до лістингу на певній біржі?

Як правило, криптовалюта або вже торгується або її можна купити на токенсейлі або навіть отримати безкоштовно. Ось кілька способів купити цифровий актив перед тим, як його розмістять на біржі криптовалют.

Інша біржа криптовалют

До лістингу на біржі, що вас цікавить, криптоактив може торгуватися на інших централізованих (CEX) і децентралізованих (DEX) біржах. Найчастіше монети та токени стають доступними на DEX-біржах до лістингу на CEX, оскільки в перших спрощена процедура розміщення. Ви можете обрати біржу, наприклад, зі списку Coingecko з найкращим курсом для купівлі криптовалюти.

ICO, IEO, IDO

Якщо цифровий актив ще не розміщений на жодній біржі, його можна купити в період токенсейлу на сайті емітента (ICO), централізованої (IEO) або децентралізованої біржі (IDO). Первинна пропозиція токенів дає можливість купити криптовалюту за низькою ціною і «зробити ікси» після лістингу: курс деяких активів злітає у 100 і більше разів при запуску торгів на великій біржі, якщо високий попит.

Аірдропи та інші форми роздач

Творці проектів проводять аірдропи, що дозволяють отримати безкоштовні активи ще до лістингу за виконання простих завдань чи холдинг іншої криптовалюти. Ви також можете домовитися з іншими користувачами та купити їхню частку, отриману в ході роздачі.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Як заробити на лістингу криптовалют?

Изображение 2024 06 04 214638844

Дисклеймер: пам'ятайте, що інвестиції завжди пов'язані з високими ризиками втрати коштів. Лістинг не гарантує, що ціна токена зростатиме. Трапляється так, що після лістингу курс криптовалюти обвалюється, наприклад, коли інсайдери фіксують прибуток. Це залежить від того, наскільки високим буде попит на криптовалюту, що розміщується серед користувачів біржі.

Спосіб №1: Купити та продати актив під час лістингу

При позитивному результаті лістингу курс нового активу може зростати кілька хвилин, надаючи можливість отримати швидкий прибуток. Однак такий спосіб вимагає швидкої реакції, торгового досвіду та гарного технічного оснащення (потужний комп'ютер та висока швидкість інтернету). Крім того, ризики будуть вищими, ніж покупка перед лістингом, тому що ви не знаєте коли саме обвалиться курс.

Спосіб №2: Купити актив до лістингу та продати після

Це найпоширеніший спосіб, оскільки ціна цифрового активу до лістингу може виявитися значно нижчою. До того ж не доведеться поспішати, а ризики будуть нижчими: якщо торги стартували за високою ціною, то ймовірність того, що ціна впаде нижче за курс при купівлі буде незначною.

Важливо купити криптовалюту одними з перших одразу після анонсу. Якщо ціна вже сильно зросла, то не поспішайте, можливо, вартість ще впаде і ви зможете купити актив за нижчою ціною.

Плюси та мінуси заробітку на лістингу

Хоча лістинги нерідко виправдовують очікування інвесторів, на практиці виявляється все не так просто, оскільки необхідно враховувати різні чинники. Розбираємо переваги та недоліки заробітку на лістингу криптовалют.

Плюси

 • Висока потенційна прибутковість. Ціна токена після лістингу може зрости в десятки та сотні разів відносно вартості на токенсейлі. Яскравий приклад — токен STAR, який на піку продемонстрував зростання на 15 000% після лістингу на біржі FTX, що заскамилась. При алокації $500 на трейдера користувачі могли збільшити капітал до $75 000.

 • Простота. Для отримання прибутку потрібно лише купити і продати вчасно криптовалюту. З іншого боку, кожна покупка вимагає ретельного аналізу, інакше цей вид заробітку буде більше схожий на азартну гру.

 • Сильна волатильність. Під час початку торгів ціна може швидко зростати та падати, даючи трейдерам можливість неодноразово отримати швидкий прибуток. Але є й зворотний бік: за недостатнього досвіду можуть зростати збитки.

Мінуси

 • Високі ризики. Лістинг може супроводжуватися як зростанням, так і падінням курсу. Враховуйте, що багато інших користувачів хочуть вигідно продати актив після лістингу так само, як і ви. Якщо пропозиція перевищить попит, ціна може впасти, коли торги будуть запущені.

 • Необхідний досвід. Купівля активу наосліп з очікуванням туземуну може призвести до сумних наслідків. Користувачам потрібно вміти аналізувати криптовалюти та оцінювати попит на них, тому для новачків спосіб залишається досить ризикованим.

 • Можливо завищена ціна. Після анонсу ціна може зрости, а після лістингу впасти. Як правило, прибуток отримують ті, хто раніше за інших встиг купити. Чим вища ціна після анонсу, тим вищими будуть ризики для нових інвесторів.

 • Технічні збої. У випадку високого навантаження на сайт біржі, він може «гальмувати» або призупинити роботу, а ордери можуть не спрацювати. Тому деякі трейдери не встигнуть продати актив на піку, перш ніж обвалиться курс.

 • Інші ризики. На курс криптовалют впливають інші чинники, особливо якщо це стосується маловідомих альткоїнів. Наприклад, у разі падіння біткоїна та великих альткоїнів інвестори можуть швидко позбутися нового токену, обваливши його курс ще до лістингу через низьку капіталізацію.

Висновок

Тепер вам відомо, що означає лістинг на біржі криптовалют, де знайти їх анонси і як на цьому заробити. Для надійності краще використовувати кілька джерел, наприклад, підписатися на email-розсилку та увімкнути сповіщення на каналі криптобіржі, у застосунку та календарі криптовалют. Наприклад, іноді трапляється, що новина про лістинг на сайті біржі виходить постфактум.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image