Найперспективніші DeFi-проєкти

Article image
List

Децентралізовані фінансові послуги та застосунки (DeFi) продовжують набирати популярності, що виражається в стабільному зростанні капіталізації. Про найзначніші за рівнем капіталізації проєкти йтиметься далі.

Изображение 2024 05 27 213834563

MakerDAO

Є децентралізованою кредитною платформою, реалізованою на блокчейні Ефіріум. MakerDAO заснована у 2017 році та продовжує розвиватися. Основна місія платформи полягає в забезпеченні стабільності в індустрії децентралізованих активів.

MakerDAO є емітентом першого децентралізованого стейблкоїна Dai, вартість якого прив'язана до USD. На відміну від USDT, емісія якого здійснюється компанією Tether LTD, випуск Dai повністю автоматизований за допомогою смарт-контрактів. Токен Dai представлений на найбільших криптовалютних біржах (Binance, Kraken, BitFinEx та інших).

Compound

Алгоритмічний протокол на ERC-20, що дозволяє користувачам надавати та отримувати позики цифрових активів під заставу. Інакше кажучи, Compound фактично є відкритим фінансовим ринком. Процентні ставки генеруються системою автоматично та ґрунтуються на поточному співвідношенні попиту та пропозиції.

Aave

Є децентралізованою платформою кредитування, яка заснована у 2017 році. Сервіс реалізований на блокчейні Ethereum. Раніше на сервісі Aave використовувалася однорангова модель P2P, що супроводжувалося частою відсутністю контрагентів та ліквідності. Це негативно позначалося на обробці транзакцій, тому творці DeFi перейшли до моделі P2C, що ефективно застосовується більшістю децентралізованих фінансових сервісів.

Uniswap

Децентралізований протокол, що дозволяє проводити обмін токенами на Ethereum з використанням пулів ліквідності. Подібний пул зможе створити кожен у рамках сервісу, що дозволить одержувати прибуток на комісіях при обмінних транзакціях завдяки унікальному механізму Uniswap. Торговельна активність у межах створеного пулу знижує один бік ліквідності пари стосовно іншого, що створює гарні можливості для арбітражної торгівлі.

Комісійна винагорода становить 0,3% за транзакцію. Кошти надходять у пул і розподіляються між постачальниками ліквідності відповідно до їх частки. Зароблені кошти можна вивести будь-якої миті. Також передбачена можливість внесення коштів для розширення частки у загальному пулі.

Ключові критерії оцінки токенів DeFi

Изображение 2024 05 27 214347569

Попри глибоку корекцію ліквідних цифрових активів (BTC, ETH та інших), капіталізація децентралізованих фінансових сервісів продовжує зростати, що створює гарні можливості для інвестицій. При виборі активів DeFi важливо звертати увагу на такі критерії:

 1. Період існування проєкту.

 2. Наявність власного токена.

 3. Динаміка вартості токена DeFi-проєкту.

 4. Обсяг заблокованих у проєкті коштів.

 5. Торговельний обсяг.

Як заробляти на інвестиціях у проєкти та сервіси DeFi

З погляди інвестицій токени DeFi нічим не відрізняються від інших цифрових чи фіатних активів. Принцип отримання прибутку також ідентичний заробітку на інвестиціях у цінні папери. Для отримання доходу на крипті потрібно буде вивчити проєкт, звернувши увагу на ключові критерії:

 • динаміка ціноутворення токена;

 • обсяги торгів;

 • особливості, специфіка та перспективи проєкту;

 • капіталізація.

Якщо проєкт перспективний і цікавий широкому колу інвесторів, що проявляється у високій капіталізації, у великому обсязі торгів та в позитивній динаміці ціноутворення, то є сенс у придбанні токенів. Як і з цінними паперами чи будь-якими іншими фіатними активами, прибуток забезпечується зростанням вартості токенів DeFi, тобто для заробітку необхідно купити активи дешевше, а продати дорожче.

Потенціал прибутку та можливі ризики при інвестиціях у DeFi

Децентралізовані фінансові сервіси є перспективним інвестиційним рішенням, проте важливо пам'ятати, що не всі проєкти DeFi є потенційно успішними. До того ж іноді зустрічаються сумнівні протоколи.

Перед інвестуванням у DeFi важливо пам'ятати про ризики втрати вкладень під впливом таких факторів:

 1. Кошти було вкладено в розроблений шахраями протокол, котрий не несе в собі практичної цінності.

 2. Кібератаки.

 3. Втрата інвестицій у разі зниження вартості токенів обраного протоколу.

У оптимістичних прогнозах щодо перспектив подальшого розвитку DeFi думки експертів збігаються. У найближчому майбутньому є цілком імовірним значне зростання обсягу заблокованих коштів у секторі децентралізованих фінансових інструментів, що забезпечить розвиток індустрії загалом.

Завантажити Trustee Wallet

Де можна купити токени DeFi

Придбати токени DeFi дуже просто за допомогою гаманця Trustee Wallet. Для цього потрібно буде мати необхідну суму в криптовалюті. Розглянемо приклад покупки Compound. Можливість придбання токена передбачена на платформі SushiSwap. Щоб придбані токени були зараховані відразу на баланс гаманця Trustee потрібно буде виконати наступне:

 1. Перейти на офіційний сайт платформи SushiSwap і вибрати пункт Enter App, розташований у верхньому правому кутку на головній сторінці.
  Изображение 2024 05 27 214546747
 2. Далі потрібно вибрати пункт "Підключитися до гаманця" (Connect to a wallet), розташований у верхньому правому кутку. У віконці, що з’явиться слід вибрати “Wallet Connect”. 
  Изображение 2024 05 27 214635064
  Изображение 2024 05 27 214704649
 3. У застосунку Trustee Wallet потрібно активувати сканер кодів QR і відсканувати код SushiSwap, що з'явився на сайті. 
  Изображение 2024 05 27 214737211
 4. Після підтвердження підключення з'явиться можливість придбати потрібні токени, оплативши їх безпосередньо з балансу гаманця. Вказавши потрібну суму Compound, система автоматично визначить вартість у вибраній криптовалюті. 
  Изображение 2024 05 27 214812548
 5. Натиснути Swap для обміну. Кошти спишуться з балансу гаманця Trustee, а Compound будуть зараховані. Щоб побачити баланс COMP у Trustee, важливо встановити відображення цього активу на головному екрані в застосунку. 
  Изображение 2024 05 27 215052504
Після завершення обмінної операції з метою безпеки рекомендовано відключити гаманець Trustee від платформи SushiSwap.

Висновок

Сектор DeFi багатогранний і може здатися досить складним та великим, адже нові токени децентралізованих сервісів з'являються щодня. Серед них є як перспективні активи, так і приречені на провал. Тому щоб не втратити власні кошти на зниженні вартості обраних активів, важливо проводити ретельний моніторинг DeFi перед ухваленням однозначного рішення щодо доцільності інвестицій.

У Trustee Wallet не передбачені готові інвестиційні рішення, проте за допомогою цього гаманця можна проводити надійні обмінні операції, а також купувати токени DeFi для отримання прибутку від зростання їх вартості.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image