Нативні монети — що це і як правильно користуватися

Article image
List

Що таке нативна монета

Нативна монета (криптовалюта) – це цифровий актив, який є частиною свого блокчейну та нерозривно пов'язаний із ним.

Нативні монети передаються від гаманця до гаманця, оплачуючи собою мережеву (майнерську) комісію. Тобто, при відправленні балансу на інший гаманець, невелику частину цього балансу ви віддасте майнерам, щоб вони підтвердили вашу транзакцію.

Будь-яка з операцій з токенами, чи то відправка, продаж чи обмін, у тому числі на DEX'ах — це вихідна транзакція і для її успішної обробки потрібна оплата мережевої комісії. Для отримання токенів на свій гаманець нативна монета не потрібна.

Bitcoin (BTC) та Omni Layer

Нативною монетою блокчейну Bitcoin є BTC. Найвідомішим і найпоширенішим токеном у блокчейні Біткоіна є Tether Omni (USDT). Подбайте про те, щоб купити Біткоїн до того, як отримаєте на гаманець токени USDT Omni.

Щоб надіслати транзакцію USDT Omni на інший гаманець, користувач повинен сплатити мережеву комісію біткоїном, тобто монетою BTC.

Комісія, що рекомендується за транзакцію в мережі Біткоїна: blockchair.com/bitcoin 

Ethereum (ETH) та ERC20

Изображение 2024 05 29 204602754

Нативною монетою блокчейну Ethereum є ETH. Найвідомішим і найпоширенішим токеном у блокчейні Ефіріуму є Tether ERC20 (USDT).

Щоб надіслати транзакцію USDT ERC20 на інший гаманець, користувач має сплатити мережеву комісію ефіром, тобто монетою ETH. Подбайте про те, щоб купити Ефіріум до того, як отримаєте на гаманець токени ERC20.

Це стосується і всіх інших токенів блокчейна Ethereum: USD Coin (USDC), Dai Stablecoin (DAI), Paxos Standart (PAX), KyberNetwork (KNC), OMG Network (OMG), Shiba Inu (SHIB), Aave Token (AAVE), Balancer (BAL), Compound (COMP), Chainlink (LINK), Maker (MKR), Polygon (MATIC), Uniswap (UNI), Wrapped BTC (WBTC) та інших.

Комісія, що рекомендується за транзакцію в мережі Ефіріум: 

Tron (TRX) та TRC10, TRC20

Нативною монетою блокчейну Tron є TRX. Найвідомішим і найпоширенішим токеном у блокчейні Трона є Tether TRC20 (USDT).

Щоб відправити транзакцію USDT TRC20 на інший гаманець, користувач повинен витратити певні ресурси блокчейн-платформи Tron: енергію та пропускну здатність (токени TRC10 споживають пропускну здатність, токени TRC20 - і пропускну здатність, і енергію). Ці ресурси відновлюються і накопичуються в процесі стейкінгу криптовалюти TRX. Якщо користувач стейкає TRX, транзакції токенів не витрачають нативну монету, тобто надсилання активів стає безкоштовним. Інакше потрібно оплатити мережеву комісію троном, тобто. монетою TRX. Подбайте про те, щоб купити Трон до того, як отримаєте на гаманець токени TRC10 або TRC20.

Це стосується і всіх інших токенів блокчейна Tron: BitTorrent (BTT), Wink (WIN), Just (JST), SUN (SUN), ApeNFT (NFT), Dogecoin TRC20 (DOGE) та інших.

Комісія, що рекомендується за транзакцію токенів TRC20 в мережі Трон: 36 TRX

Binance Smart Chain (BNB) та BEP20

Изображение 2024 05 29 204750996

Нативною монетою блокчейну Binance Smart Chain є BNB SC. Найвідомішим і найпоширенішим у блокчейні Бінанс смарт чейн токеном є Binance USD (BUSD).

Щоб надіслати транзакцію BUSD BEP20 на інший гаманець, користувач має сплатити мережеву комісію бінанс смартчейн, тобтомонетою BNB SC

Це стосується і всіх інших токенів блокчейну Binance Smart Chain: Ethereum BEP20 (ETH), Cardano BEP20 (ADA), Pancake Swap Token (CAKE), Tether BEP20 (USDT), Alpha Finance BEP20 (ALPHA) Litecoin BEP20 (LTC) та інших.

Комісія, що рекомендується за транзакцію в мережі Бінанс смарт-чейн: bscscan.com/chart/gasprice

VeChain (VET) та VTHO

Нативною монетою блокчейна VeChainThor є VET, але через особливості цього блокчейна оплата мережевої комісії відбувається не нативною монетою, а нативним токеном VeChainThor Token (VTHO).

Заздалегідь подбайте про його наявність, якщо потрібно здійснити транзакцію відразу після отримання VET. Зверніть увагу, що за зберігання монет VET на адресу гаманця автоматично нараховуються токени VTHO. Розрахункова доходність — 3-5% річних у токенах VTHO.

Комісія, що рекомендується за транзакцію в мережі ВіЧейн: explore.vechain.org

Альтернативний варіант

Якщо ви новачок у питанні криптовалют, не хочете вивчати принципи і правила роботи блокчейнів і з усіх можливих криптовалютних токенів користуєтеся тільки стейблкоїнами Tether (USDT) і USD Coin (USDC), то ідеальним варіантом для вас буде гаманець Trustee Plus, у якому реалізовано всі необхідні функції, як-от: зберігання, купівля, продаж і обмін.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

У Trustee Plus мережева комісія під час відправлень на зовнішні сервіси або обмінів стягуватиметься в тому активі, що відправляється, і про наявність нативної монети вже не доведеться думати. До всього іншого, перекази криптовалют між користувачами Trustee Plus миттєві й абсолютно безкоштовні, а обміни зі стейблкоїнами комісією сервісу не обкладаються.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet