NFT-токен: купити, створити чи отримати безкоштовно?

Article image
List

Один із головних трендів у кріптосвіті — NFT. Фахівці Trustee Wallet підготували огляд історії появи, сфер застосування, списку найвідоміших та розкажуть де купити, отримати чи як створити власний NFT-токен. Читайте прямо на цій сторінці про те, що таке NFT та як на них заробляти?

Що таке NFT

Изображение 2024 05 27 212240839

Невзаємозамінний токен Non-Fungible Token один із типів криптотокенів, кожен з яких унікальний і не може бути заміщений іншим або підроблений. Це можуть бути цифрові активи або токенізовані версії фізичних ресурсів.

Взаємозамінні активи можна замінити аналогічними, що мають такі ж характеристики та цінність, наприклад, фіатні валюти, так само як і криптовалюти, наприклад, Біткоїн, Ефір та інші.

Технологія NFT дозволить оцифрувати взаємодію з будь-якими віртуальними та фізичними об'єктами та має потенціал значно вплинути на всі сфери життя.

Токени випускаються на блокчейні Ethereum, тому повна інформація про токенізований об'єкт та операції з ним загальнодоступна та достовірна. Серед популярних об'єктів токенізації:

 • мистецтво (цифрове та фізичне);

 • предмети з віртуальних всесвітів: земля, гоночна траса та продаж права їх використання;

 • ігрові предмети: персонажі, одяг, артефакти, зброя, спорядження;

 • ліцензування та сертифікування.

Як працюють NFT-токени

Для розробки більшості неізаємозамінних токенів використовують кілька ERC-стандартів на Ethereum.

 • ERC-721 перший стандарт, що використовується для NFT-токенів на блокчейні, що походить від стандарту смарт-контрактів на Solidity.

 • ERC-1155 стандарт від команди Enjin з розширеним функціональністю для ERC-721, що дозволяє створювати як взаємозамінні, так і невзаємозамінні токени.

Серед інших блокчейнів, поверх яких можна створювати NFT, заявлений TRON, на якому представлений стандарт TRC-721, а також EOS, Solana, Polygon, BNB Smart Chain та багато інших.

Як й інші токени на блокчейні, NFT прив'язаний до певної адреси і не може переміщуватися ніким, крім безпосереднього власника. Переглядати свої колекції можна там само, де й зберігати NFT-токени, — у відповідних гаманцях, наприклад, Trustee Wallet.

Завантажити Trustee Wallet

Як з'явилися NFT-токени

Перші NFT з'явилися у 2017 році: спочатку мем HOMERPEPE, токенізований на Counterparty та проданий за $500, потім унікальні картинки з піксельним артом CryptoPunks від Lever Labs із зображенням різних героїв.

CryptoKitties одні з найпопулярніших NFT-токенів, які свого часу примудрилися перевантажити мережу Ethereum через величезну кількість транзакцій. Користувачі купували котиків, доглядали їх, обмінювали, отримували потомство. Загалом розважалися як могли.

На прикладі криптокошенят легко простежити, що NFT-токени мають рейтинг навіть усередині одного застосунку: можна було згенерувати звичайне кошеня за 0.011 ETH, а можна купити ексклюзивного. Наприклад, колекційного котика Dragon продавали за 600 ETH.

Nike у 2019 році запатентувала кросівки із вбудованим невзаємозамінним токеном, який описує унікальну модель взуття.

Де використовуються NFT

Изображение 2024 05 27 212752395

Невзаємозамінні токени дозволяють підтверджувати факт володіння та права використання активів, автентичність унікальних предметів. Серед найпоширеніших сфер застосування:

 • предмети колекціонування;

 • індустрія онлайн-ігор;

 • мистецтво;

 •  нерухомість;

 • назви доменів;

 • картярські ігри.

Децентралізовані застосунки (dApps) використовують NFT для випуску унікальних цифрових токенів, які можуть виступати колекційними предметами або інвестиційними продуктами.

NFT можуть становити собою частки реальних об'єктів, які можна зберігати та передавати у вигляді токенів, що забезпечує ринкам необхідну ліквідність.

Цифрова ідентифікація зі зберіганням даних та записів про власника у блокчейні забезпечує вищий рівень конфіденційності та цілісності інформації.

Топ NFT-токени та проєкти

Найдорожчі NFT-токени

 • У 2021 році співачка Граймс продала 400 NFT-токенів, прив'язаних до її малюнків та анімації її брата за $5,8 млн.

 • Один з перших токенізованих мемів Nyan Cat було продано за $590 000.

 • Нью-йоркська Taglialatella Gallery продала за $95 000 роботу Бенксі Morons (White) блокчейн-компанії Injective Protocol, яка її спалила, токенізувала та збирається продати з аукціону вже за криптовалюту.

 • Наприкінці лютого 2021 року всесвітньо відомий аукціон Christie's виставив на торги найдорожчий NFT-токен вартістю $69 млн — цифровий колаж «Кожен день. Перші 5000 днів» цифрового художника Майкла Вінкельмана. Відомий як Beeple, котрий до цього вже заробив $6,6 млн шляхом продажу токена сюрреалістичної анімації «Повалений Трамп».

 • Перший музикант, який токенізував власний альбом діджей 3LAU, заробив на цьому $11,6 млн.

NFT-токени: список найкращих проєктів

Ігри

 • Axie Infinity масштабна гра з міфічними істотами, натхненна всесвітом покемонів;

 • Gods Unchained – класична гра колекційними картками;

 • Sorare футбольний менеджер;

 • My Crypto Heroes RPG, у якій гравці підвищують рівень героїв, проходячи квести і беручи участь у битвах;

 • Neon District кіберпанковий RPG;

 • Zen.Run маркетплейс цифрових скакових коней, яких можна схрещувати та вирощувати, як і криптокотиків.

Віртуальні всесвіти

Віртуальні світи з відчуттям присутності в просторі та часі, соціалізацією, віртуальною економікою.

 • Decentraland – найрозвиненіший децентралізований VR-світ, на дорогій та дефіцитній землі якого будуються замки, космодроми, музеї, проводяться вечірки та різноманітні події.

 • TerraVirtua конструктор персональних віртуальних просторів, де можна створити власний бар, гараж, галерею NFT і так далі.

 • Cryptovoxels схожа на Decentraland гра, де створюються віртуальні об'єкти, проводяться виставки.

Колекції

 • CryptoPunks – легендарна перша колекція NFT-токенів із 10000 картинок, у списку яких персонажі чоловіків, жінок, інопланетян, зомбі тощо;

 • Hashmasks – результат співпраці 70 художників, які створили 16000 випадково згенерованих персонажів-масок;

 • NBA TopShots — NFT-картки з найкращими кидками NBA всіх часів та обсягом продажів понад $5 млн за перший місяць;

 • Crypto Stamps — це марки австрійської поштової служби, які зберігаються у вигляді цифрових зображень.

Завантажити Trustee Wallet

Де придбати NFT-токени

Изображение 2024 05 27 212941090

Торгові платформи пропонують різні невзаємозамінні токени, а також супутні цифрові активи, криптомистецтво та інше. Серед найпопулярніших:

 • OpenSea найбільший майданчик для продажів NFT і криптомистецтва, який відрізняється тим, що створює токен вже після появи покупця на нього. Такий підхід дозволяє позбавити автора додаткових комісій мережі;

 • NiftyGateway — майданчик з продажу криптомистецтв, відомий найбільшими за обсягом виторгу розпродажами, наприклад, саме на ньому продавала свої токени Граймс;

 • Rarible NFT-маркетплейс;

 • SuperRare — один із перших майданчиків із рідкісними виданнями цифрових робіт.

Якщо ви новачок, купуйте спочатку недорогі, але перспективні NFT-токени.

Окрім ціни NFT-токена, покупець платить комісію, яка коливається залежно від завантаження мережі. Для зменшення витрат на комісію деякі майданчики, як Rarible, використовують wETH. Обов'язково ознайомтеся з інструкціями на конкретних маркетплейсах, щоб врахувати всі нюанси перед покупкою.

NFT-токени: як отримати

Перший спосіб отримати невзаємозамінні токени придбати їх за винагороди на різноманітних ресурсах. Наприклад, агрегатор Coingecko нараховує спеціальні бонуси Candies після реєстрації. Заходьте щодня в розділ винагород, отримуйте бали та обмінюйте їх на токени зі спеціальних колекцій, що випускаються на сайті кілька разів на місяць.

Отримати NFT-токени безкоштовно можна також від криптобірж, засновників проєктів та розробників, які роздають їх під час різних розіграшів та ейрдропів. Найпростіший варіант, де взяти NFT-токен безкоштовно – створити власний.

Як створити NFT-токен

Токенізація будь-якого активу це мінтинг. Найпростіше випустити свій NFT за допомогою вищезгаданих OpenSea або Rarible. Але пам'ятайте, що Rarible мінтить роботи відразу, до появи реального покупця, а значить комісію вам доведеться заплатити в будь-якому випадку.

Зручно, що на маркетплейсах можна як зробити NFT-токен, так і продавати або купувати активи.

Для створення свого NFT-токена на OpenSea потрібно під’єднати криптогаманець, натиснути кнопку Create, заповнити потрібну інформацію, завантажити логотип та обкладинку. Після створення трьох токенів можна буде верифікувати альбом і виставити його токени на продаж.

Як заробляти

Найпростіший спосіб заробітку на NFT-токенах очевидний. Вони мають ціну, можуть передаватись, а значить ними можна торгувати на відкритих та закритих майданчиках. Цінність кожного об'єкта присвоюється індивідуально і коливається у відповідь на попит.

Окрім звичайних ринкових торгів, важливе значення NFT контроль за дотриманням авторських прав. Автор будь-якого об'єкта може отримувати виплати відсотків при його перепродажі, копіюванні, трансляції.

Перспективи

Як і сама NFT-сфера, майданчики зі створення та продажу знаходяться поки на етапі зародження. Ми вже можемо спостерігати значний розвиток, а головне інтерес користувачів всього світу.

Аналітики прогнозують зростання популярності та значне збільшення ринкової капіталізації NFT. Очікуються також нові технологічні рішення розробників, інноваційні напрямки застосування та масштабне поширення у різних галузях.

NFT-токени стають цифровим представленням фізичних активів та об'єктів, впливаючи таким чином на блокчейн-індустрію, бізнес та економіку.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet