Огляд основних способів переводу криптовалюти у фіат

Article image
List

Кожен користувач криптовалюти рано чи пізно стикається з питанням: як максимально безпечно і з найменшими втратами часу та грошей вивести свої фінанси з криптоактивів у реальні гроші. Ми дамо інструкції, як перевести криптовалюту на карту, з біржі на біржу або з гаманця на гаманець зручно, вигідно та без зайвих ризиків.

Як переводити криптовалюту у фіат?

Відповідь на це питання не така очевидна, як може здатися на перший погляд. Адже завдання — не просто перевести криптовалюту в реальні гроші (долари, євро, гривні) з будь-яким результатом, а зробити це максимально вигідно, швидко та безпечно.

Розмірковуючи про стратегії інвестування в крипту для початківців, ми попереджали, що в криптовалюту краще вкладати кошти, які не потрібні інвестору для життя найближчим часом. Адже при терміновому виведенні у фіат криптовалютні активи можуть бути продані за дуже низькою ціною.

У цій статті ми розповімо про основні перевірені та ефективні способи виведення коштів від продажу криптовалюти на карту або переведення криптовалюти між сервісами, їх переваги та недоліки.

Вивід із біржі

Изображение 2024 05 31 202607399

Плануючи переводити криптовалюту у фіат через біржі, варто визначитися з такими питаннями.

По-перше, послугами якої біржі ви хочете скористатися:

 • централізована або p2p-біржа (різниця в тому, де зберігаються приватні ключі – у органу управління біржею або виключно у користувача. Це важливо з погляду безпеки);

 • регульована або нерегульована (чи є у біржі необхідні ліцензії та дозвільні документи країни реєстрації, чи проводиться KYC (AML). Це важливо для подальшого підтвердження законного надходження коштів на ваш рахунок у банку).

По-друге, чи можна вивести криптовалюту з біржі у фіат. Часто біржі не працюють з фіатом безпосередньо, а укладають партнерські угоди з посередниками (платіжними системами). У такому разі комісія за вивід може бути значно вищою, ніж, наприклад, в обмінниках, оскільки включає комісію посередника.

Якщо ж біржа не пропонує таку послугу, можна перекласти криптовалюту на іншу біржу або гаманець, наприклад Trustee Plus. Про це далі.

По-третє, куди виводити гроші:

 • на банківську картку

 • на розрахунковий рахунок у банку

 • на рахунок електронної платіжної системи.

Перед виводом криптовалюти на біржу переконайтеся, що біржа підтримує метод виведення коштів.

УВАГА: перш ніж користуватися послугами біржі, уточніть суму всіх комісій, що стягуються під час транзакції, щоб це не стало неприємним сюрпризом.

Алгоритм дій

Вибравши оптимальний майданчик, вам необхідно зробити наступне:

 1. Якщо ви зберігаєте криптовалюту на іншому сервісі (гаманці), спочатку її потрібно перевести на біржу. Для цього слід створити на біржі аккаунт за необхідності пройти верифікацію.

 2. Відкрити сторінку з переліком активів (сторінки можуть називатися Фонди, Активи, Баланси), зайти на вкладку Депозит, вибрати актив, який хочете переказати, та скопіювати адресу монети для депозиту.

 3. Переказати криптовалюту з вашого гаманця на гаманець біржі (адреса з п. 2).

 4. Використовуючи функціональність біржі, обміняти вашу криптовалюту на потрібну вам фіатну валюту.

 5. Вивести валюту на картку чи платіжну систему.

Якщо ви вирішите скористатися p2p-платформою (це майданчик оголошень про купівлю/продаж, що дозволяє контактувати з продавцем безпосередньо, де біржа виступає гарантом чесної угоди), тут порядок дій дещо інший:

 1. Виберіть найкращу пропозицію. Обов’язково звертайте увагу на рейтинг продавця та кількість угод.

 2. Перейдіть на сторінку угоди, зв’яжіться з продавцем, обговоріть методи передачі коштів, отримайте адресу гаманця, на яку необхідно надіслати криптовалюту.

 3. Переведіть криптовалюту на вказану адресу.

 4. Отримайте фіат обумовленим методом (часто для гарантії чесної угоди біржі використовують ескроу-рахунки, з яких фіат надійде на ваш рахунок після підтвердження одержання криптовалюти).

ПОРАДА: у кожної криптовалюти комісія за вивід може відрізнятись. Порахуйте, можливо є сенс обміняти свою криптовалюту на іншу (наприклад, Doge, USDT TRC-20, Litecoin з мінімальними комісіями та швидкими транзакціями), а потім вивести її у фіат.

Плюси та мінуси виведення через біржі

Плюси 

Мінуси

Наявність широкої функціональності для різноманітних операцій з криптовалютою

Відсутність конфіденційності: часто потрібна верифікація

Можливість обміну за вигідним курсом

Складність функціональності та правил торгівлі

Гарантія чесних угод: контроль з боку центру управління біржею або ескроу-рахунку

Вразливість: обсяг торгів привертає увагу хакерів, і навіть провокує збої у роботі

Прозорість: інформація про біржу та її партнерів, умови угод, розміри комісій — у відкритому доступі

Небезпечне зберігання приватних ключів

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Вивід через обмінники

Изображение 2024 05 31 210532525

Обмінники – популярний спосіб виведення криптовалюти у фіат або криптообмін.

ПОРАДА! плануючи скористатися обмінником без ризиків, пам’ятайте про правила безпеки: завжди використовуйте лише перевірені сервіси з гарною репутацією.

Якщо не знаєте, який вибрати, перегляньте рейтинги, почитайте відгуки в мережі, тематичні форуми, поставте питання спільноті.

Критерії вибору обмінника:

 • вигідний курс,

 • тип обміну (ручний або автоматичний),

 • список підтримуваних криптовалют та фіатних валют

 • платіжні методи (карти, ПС)

 • термін роботи над ринком,

 • онлайн-підтримка,

 • резерви,

 • можливі знижки, акції (якщо надто вигідно – задумайтесь).

Алгоритм дій

Після вибору надійного обмінника ваші наступні дії:

 • На сайті обмінника створіть заявку на обмін та вкажіть деталі: криптовалюту, яку хочете віддати та фіат, який хочете отримати, тобто кількість монет або підсумкову суму (зазвичай є вбудований калькулятор), дані банківської картки або ПС, e-mail, ім’я, промо-код та ін.

 • Почніть обмін. Ознайомтеся із умовами, комісією. Скопіюйте адресу, запропоновану обмінником, і переведіть ваші монети у вказаній кількості з вашого гаманця на цю адресу.

 • Дочекайтеся підтвердження транзакції в мережі монети, після чого відбудеться сам обмін та надходження коштів на карту або гаманець ПС. Якщо коштів немає більше 30-60 хвилин після підтвердження транзакції мережею, зв’яжіться з техпідтримкою. У хороших обмінниках вона працює цілодобово.

Якщо ви вперше користуєтеся сервісом, починайте обмін із маленької суми. Це дозволить уважніше ознайомитися з правилами сервісу, а також не втратити велику суму, якщо потрапите на шахраїв.

Плюси та мінуси виведення через обмінники

Плюси

Мінуси

Широкий вибір платіжних систем, карт та валют

Важко підібрати вигідний курс обміну

Не всюди потрібна верифікація

Високі комісії за виведення фіату

 

Ризик шахрайства

 

Є ліміти сум транзакцій

 

Ненадійне джерело поповнення картки (може викликати питання банку)

Виведення з гаманця на банківську карту

Img P2p

Мабуть, найпростіший і найзручніший спосіб переказати криптовалюту на картку VISA або MasterCard — через криптовалютну платформу з функцією відповідного виведення на картку або платіжну систему. 

Ідеальний варіант — підібрати сервіс, який пропонує найвигідніші варіанти обміну, як, наприклад, Trustee Plus. У такому разі ви вирішуєте 2 проблеми: вибору найкращого курсу та пошуку безпечного сервісу.

Далі ми розглянемо покрокову процедуру виведення криптовалюти у фіат на карту. Зверніть увагу, що якщо ваша криптовалюта перебуває на рахунку іншого криптосервісу, то для початку потрібно її перевести на рахунок такої платформи як Trustee Plus, де доступне пряме виведення. Ці кроки теж описані нижче. 

Алгоритм дій

Ось як вивести криптовалюту на платіжну карту на прикладі Trustee Plus:

 1. Скачайте і встановіть додаток Trustee Plus, потім пройдіть верифікацію.

 2. У головному меню вашого акаунта виберіть криптовалюту, яку ви збираєтеся перевести з іншої платформи (наприклад, USDT), натисніть на неї.

 3. У меню обраної монети натисніть кнопку "Поповнення", потім "Поповнення на адресу". 

 4. Виберіть мережу (наприклад, TRC-20) і скопіюйте свою адресу.

 5. Зайдіть у ваш колишній гаманець (сервіс) і здійсніть переказ криптовалюти на скопійовану адресу обраної монети і мережі в Trustee Plus.

 6. Далі, у Trustee Plus на головній сторінці натисніть кнопку "Обмін", щоб обміняти криптовалюту на фіат. Виберіть найвигіднішу пропозицію із запропонованих сервісом (наприклад, USDT на UAH). 

 7. Після цього натисніть на UAH, потім кнопку "Переказ", і виберіть "Переказ на карту".

 8. Додайте дані картки для виведення гривні, суму. Потім перевірте всі деталі транзакції, включно з комісіями. Підтвердіть транзакцію.

 9. Отримайте кошти на картку.

Зазвичай ця транзакція займає від 30 хвилин до 2 годин.

Плюси та мінуси виведення через гаманець

ПлюсиМінуси

Комісія 0%

Немає

Безпечно

 

Можна виводити будь-яку суму

 

Потрібно зробити всього кілька кліків

 

Виведення на фіатну криптовалютну карту

Криптовалютний ринок не стоїть на місці. І деякі криптоплатформи на кшталт Trustee Plus уже додали до свого функціонала можливість активації платіжної картки для розрахунку у фіатній валюті. Це означає, що ви можете відкрити віртуальну карту і здійснювати з її допомогою платежі в магазинах або знімати готівку в банкоматах. При цьому з вашого рахунку списуватиметься саме криптовалюта, яка обрана основною для відкритої платіжної картки. Конвертація відбувається за курсом платформи. 

Подібний функціонал успішно реалізовано в Trustee Plus.

Алгоритм дій

 1. Скачайте і встановіть додаток Trustee Plus, потім пройдіть верифікацію.

 2. Перейдіть у меню "Карта" й активуйте її (валюта: EUR).

Під час активації потрібно вибрати основну й альтернативну криптовалюту, яка й застосовуватиметься під час розрахунків карткою. Наприклад, USDT і BTC (якщо на основній недостатньо коштів, то система автоматично використовує альтернативну монету). 

Ви будете бачити баланс картки в євро, що відповідає вашому криптобалансу. Здійснюйте будь-які транзакції у фіаті або знімайте гроші готівкою безпосередньо з криптогаманця в будь-якій точці світу.

Альтернативні способи обміну кріпти на фіат

Також є кілька цікавих, не найпопулярніших способів перевести криптовалюту в реальні гроші:

 • Телеграм-боти – це сервіси-агрегатори пропозицій, до них можна прив’язати акаунт (гаманець), вибрати пропозицію, ввести дані для отримання фіату, відправити крипту на вказану адресу. Ніхто не відповідає за безпеку угод.

 • Платіжні системи. Для отримання фіату можна створити рахунок (гаманець) у платіжній системі, перевести крипту безпосередньо з цього приводу та обміняти, користуючись функціоналом ПС. Потім можна переказати гроші на карту. Важливо вибрати систему, яка підтримує криптовалюти (PAYEER, Perfect Money, PayPal та ін.).

 • Криптомати – це автомати, що дозволяють отримати фіат на руки, без карт та ПС, перевівши свої монети на вказану адресу (його потрібно відсканувати). Це поки що вкрай рідкісне явище в країнах Європи. Крім того, комісія за висновок є досить високою.

 • Офлайн-обмінники та обмін у спільноті. Це способи отримання фіату на руки безпосередньо від осіб, яким переказуєте криптовалюту. Ці способи, мабуть, найризикованіші і працюють виключно на довірі (адже операцію з переводу крипти не можна скасувати або відкликати). Умовно, без ризиків та без комісій можна передати паперовий гаманець в обмін на готівку з рук до рук. Але чи вплутуватися в подібні авантюри вирішувати тільки вам.

Переказ між майданчиками

Часто при спробі переведення криптовалюту у фіат і вивести на карту або рахунок ПС, користувачі стикаються з обмеженою функціональністю власних гаманців (або бірж). Для вирішення цього питання необхідно перевести монети на іншу платформу.

Перш ніж переводити свої активи, необхідно врахувати можливу наявність комісії за виведення коштів, мережевої комісії та часу, який буде потрібний на здійснення транзакції.

Переказ між біржами

Щоб переказати криптовалюту з однієї біржі на іншу біржу, немає необхідності виводити її на якісь додаткові сервіси. Це можна зробити безпосередньо.

 1. Створіть обліковий запис на біржі, куди ви плануєте переказати кошти.

 2. Відкрийте сторінку з переліком активів (сторінки можуть називатися Фонди, Активи, Баланси), зайдіть на вкладку Депозит, виберіть той, який хочете перекласти, і скопіюйте адресу монети для депозиту.

 3. Зайдіть на біржу, з якої хочете вивести актив, та надішліть необхідну кількість монет на скопійовану адресу. Ймовірно, що перед відправкою коштів вам буде запропоновано пройти верифікацію.

Отримавши актив на адресу нової біржі, ви зможете обміняти його більш вигідну для виведення криптовалюту або відразу вивести у фіат на карту або рахунок ПС.

Перед відправкою усієї суми перевірте коректність введення даних, відправивши незначну, тестову кількість монет на скопійовану адресу нового гаманця. Зверніть увагу, що біржі мають мінімальну суму поповнення.

Рекомендація підібрати більш “зручну” валюту для транзакцій тут теж доречна.

Переказ між гаманцями

Переказати криптовалюту з гаманця на гаманець дещо простіше, але, загалом, шлях аналогічний:

 1. Спочатку ви встановлюєте додаток або реєструєте обліковий запис в онлайн-гаманці.

 2. Копіюєте адресу активу, на яку хочете переказати свої монети.

 3. Вставляєте цю адресу в адресний рядок одержувача під час переказу активу, а також вказуєте кількість монет для переказу.

 4. Підтверджуєте транзакцію (у кожному сервісі свої правила: у Trustee Plus, наприклад, може знадобитися пін-код або відбиток пальця) та відправляєте.

 5. Далі кошти надходять на новий гаманець.

При виборі гаманця важливо враховувати, яку сервісну комісію ви заплатите за переказ криптовалюти, крім мережевої комісії. Trustee Plus переказує криптовалюту між гаманцями без комісії.

Важливі питання

Изображение 2024 05 31 212847193

Як вибрати найбільш підходящий спосіб виведення крипти у фіат?

При виборі способу оцінюйте такі критерії:

 • зручність користування сервісом (у кожного користувача свої пріоритети),

 • безпека (у топі – некастодіальні гаманці),

 • швидкість проведення транзакцій (часто залежить від криптовалюти),

 • їх витратність з погляду сукупних сум комісій (потрібно прораховувати варіанти у кожному конкретному випадку),

 • репутацію джерела надходження коштів на ваш банківський рахунок (у топі великі біржі, наприклад, Kuna).

Чи потрібно платити податки під час виведення криптовалюти у фіат?

Відповідь це питання, загалом, залежить багатьох чинників: країни отримання доходу, вашого резидентства, методу виведення та інші. Але за загальним правилом, прибуток від продажу криптовалюти розглядається як прибуток від реалізації активу і, відповідно, може оподатковуватися прибутковим податком (податком з прибутку).

Якщо ви хочете убезпечити себе від претензій з боку податкових органів, зверніться за юридичною консультацією перед виведенням великих сум.

Як оптимізувати витрати на виведення?

 • У кожної криптовалюти різний розмір мережевих комісій та тарифи на виведення. Перед тим, як перевести криптовалюту на карту, перевірте розмір комісій і, можливо, обміняйте її спочатку на іншу криптовалюту, а потім виводьте з нижчою комісією. Або змініть спосіб виведення. У будь-якому випадку, рахуйте і порівнюйте.

 • Іноді біржі або обмінники пропонують нижчу ставку комісії (а іноді й без комісії) за виведення на рахунок ПС, а не на карту. Але якщо ваша мета отримати фіат на карту, порахуйте, скільки ви витратите на наступний висновок фіату з рахунку ПС на свій банківський рахунок. Можливо, вигідніше виводити на карту одразу, хай і з вищою комісією. Загалом, знову рахуйте.

 • Високоволатильні криптовалюти (наприклад, Біткоїн) можуть сильно впасти в ціні в процесі транзакції при переказі між біржами або гаманцями. Фахівці рекомендують до переказу обміняти їх на іншу валюту (наприклад, стейблкоїн) на тій же платформі, а потім переводити чи виводити. Так ви “фіксуєте” їхню вартість і нічого не втрачаєте від коливання курсу в ході операції. Але й не отримуєте.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image