Огляд стейблкоіну DAI: що це за токен і навіщо він потрібен

Article image
List

У зв'язку з волатильністю криптовалют, інвесторам для захисту своїх активів потрібний інструмент хеджування ризиків. Для вирішення цієї проблеми блокчейн-розробники створили стейблкоіни. У даній статті ми розповімо про стейблкоін DAI, опишемо принципи його роботи, переваги та недоліки, а також покажемо як купити DAI.

Огляд криптовалют DAI: що це?

DAI – це ERC-20 токен, курс якого прив'язаний до долара, випущений децентралізованою платформою MakerDAO на блокчейні Ethereum. Іншими словами, токен DAI є стейблкоіном, тобто цифровим аналогом долара, але на відміну від нього децентралізований і ніким не контролюється.ё

Хоча платформа MakerDAO заснована в 2015 році, сам протокол Maker, керуючий криптовалютою DAI був створений в 2017 році. DAI став одним із перших стейблкоїнів і одним з небагатьох по-справжньому децентралізованих, про що розповімо трохи нижче.

Примітка: існує дві версії DAI: однозаставна (SAI) та мультизаставна. Однозаставний DAI може бути забезпечений лише однією криптовалютою, а мультизаставний – декількома. Власники мультизаставного DAI можуть робити вклади в криптовалюті та заробляти на цьому.

Криптовалюта DAI: опис принципу роботи

Image5 4

Курси криптовалют, такі як DAI, регулюються алгоритмічним протоколом, на основі якого працюють. Токени не емітуються довільно майнерами: вони випускаються лише тоді, коли користувач вносить заставу.

Холдери DAI можуть отримувати дохід, просто зберігаючи актив у гаманці, надаючи стейблкоини іншим користувачам у кредит або додаючи їх у пули ліквідності.

Що таке DAI: особливості стейблкоїну

Перше, що відрізняє DAI від інших стейблкоїнів – повна децентралізація. Наприклад, щоб отримати токени USDT, необхідно внести еквівалентну суму у валюті USD. Це означає, що вам доведеться довіряти централізованому емітенту, який зберігає валютні резерви та надає кастодіальні послуги (за участю третіх осіб). Випуск та обмін DAI повністю управляється смарт-контрактом, забезпечуючи автономність та суверенітет від посередників. А замість фіатних валют холдери використовують цифрові активи для забезпечення застави.

Але це не єдина особливість DAI. Стейблкоїн може забезпечуватися кількома криптовалютами. Для застави ви можете використовувати різні цифрові активи: Ethereum (ETH), Basic Attention Token (BAT), Wrapped Bitcoin (WBTC) і навіть інші стейблкоіни, такі як USD Coin (USDC).

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Технології стейблкоіну ​​DAI або як він влаштований

Творці MakerDAO у 2014 році розробили механізм забезпечення боргового зобов'язання або Collateralized Debt Position (CDP), що базується на смарт-контрактах Ethereum і лежить в основі архітектури Maker. Цей протокол не лише стабілізує курс DAI, а й забезпечує ефективний механізм маржинальної торгівлі.

Як створюється DAI

Користувач може згенерувати будь-яку кількість стейблкоінов DAI, надавши заставу в криптовалюті. Ось як це працює:

 1. Користувач підключає свій гаманець до платформи Maker та вносить суму забезпечення, яка має перевищувати кількість емітованих DAI. Умови може вибирати сам користувач, але розмір застави визначається платформою. Наприклад, щоб отримати $100 у токенах DAI, ви можете внести $200 у криптовалюті ETH. Це дозволить знизити ризики від падіння курсу заставної криптовалюти.

 2. Після цього смарт-контракт блокує криптовалюту, який вніс користувач, створює зазначену суму DAI та відправляє її на гаманець.

 3. Користувач може використовувати кошти як завгодно: торгувати ними, додавати в пули ліквідності, видавати кредити або робити вклади в DAI – немає жодних обмежень.

 4. Якщо користувач хоче повернути свої активи, йому потрібно внести запозичені токени DAI, щоб розблокувати криптоактиви та повернути їх у свій гаманець. Після цього повернені стейблкоіни спалюються.

Важливо: якщо вартість застави впаде і буде приблизно дорівнює запозиченій сумі DAI, він автоматично ліквідується, після чого користувач більше не зможе розблокувати свої кошти. У цьому полягає основний ризик емітування стейблкоінов DAI із забезпеченням волатильних криптовалют.

Навіщо створювати DAI

Поки інвестори зберігають криптовалюти, такі як ETH або BTC, монети не приносять додаткового доходу. Створюючи DAI, користувачі отримують можливість використовувати токен для додаткових інвестицій.

Наприклад, ви можете надати в заставу Bitcoin, отримати стейблкоін DAI і також інвестувати їх у BTC або в іншу криптовалюту, а потім повторити процедуру ще раз – і так по колу. Це дозволить збільшити суму портфеля, щоб отримати більший прибуток від зростання курсу криптовалют.

Важливо: врахуйте, що за такого підходу багаторазово збільшаться і ризики. Якщо курс криптовалюти сильно впаде, ви втратите частину своїх заощаджень, коли ліквідується заставу. При заставному забезпеченні 2:1 сума ваших коштів зменшиться щонайменше вдвічі.

Інший сценарій використання DAI – отримання пасивного прибутку на Yield Farming, використовуючи DeFi-платформи. Ви можете отримувати відсотки, якщо ви внесете депозит або надаєте іншим користувачам токени в кредит. Таким чином ви отримаєте прибуток від інвестицій у криптовалюту та від прибуткового фермерства.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Як гарантується вартість 1 долар

Курс криптовалюти DAI стабілізується за рахунок механізму Target Rate Feedback Mechanism (TRFM) – автоматичного алгоритму, який забезпечує регулювання ціни DAI та підтримує курс приблизно на рівні 1 долара США з мінімальними відхиленнями.

Механізм TRFM активізується, коли стабільна ціна DAI відхиляється від цільового значення, щоб відновити його. Погляньте на графік криптовалюти DAI, щоб переконатися, як працює механізм стабілізації ціни.

Image6 4

Курс криптовалюти DAI до рубля залишиться таким самим, як і ціна долара США. Тому достатньо знати курс USD, щоб оцінити, скільки коштує стейблкоїн на поточний момент.

Переваги та недоліки DAI

Ось кілька переваг, які надає стейблкоін DAI для користувачів:

 1. Немає географічних та демографічних обмежень. Будь-який користувач у будь-якій точці світу може обміняти свої активи на DAI та використовувати їх як і будь-де.

 2. Відсутні ліміти. У деяких країнах встановлено мінімальну суму для відкриття банківського рахунку, яка доступна не всім. Щоб отримати DAI, буде достатньо $1.

 3. Цінова стабільність. DAI захистить капітал від волатильності криптовалют та служить інструментом для хеджування ризиків.

 4. Децентралізованість. Технологія блокчейн забезпечує прозорість, а робота платформи регулюється автономним смарт-контрактом і не залежить від центрального вузла. Це усуває необхідність довіри третій стороні.

 5. Отримання прибутковості. Холдери можуть генерувати пасивний дохід, беручи участь у yield farming, і отримувати більші відсотки, ніж за банківськими депозитами.

 6. Швидкі та дешеві транскордонні переклади. Ви можете швидко переказати будь-яку суму DAI іншому користувачеві, заплативши менше, ніж за банківський переказ.

Тепер наведемо недоліки DAI:

 1. Велика комісія мережі Ethereum. У періоди високої активності плата за Gas сягає декількох десятків доларів, що робить мережу непридатною для здійснення невеликих транзакцій.

 2. Ризики, пов'язані із забезпеченням криптовалют. Якщо для застави використовувати волатильні цифрові активи, то застава може ліквідуватися, якщо сума застави стане меншою за позикову суму DAI з урахуванням нарахованих відсотків.

Де придбати та зберігати DAI

Токени DAI торгуються на багатьох централізованих та децентралізованих криптобіржах. Стейблкоїн можна зберігати в будь-яких гаманцях, які підтримують криптовалюту Ethereum і токени ERC-20, наприклад, Trustee Wallet. До речі, у цьому ж гаманці є покупка DAI. Це дуже зручно, тому що після покупки токени відразу надходять на ваш гаманець, де їх можна безпечно зберігати.

Покажемо, як купити DAI на прикладі гаманця Trustee Wallet.

Крок 1. Встановіть Trustee

Завантажте гаманець для свого пристрою за посиланням.

Image7 3

Крок 2. Виберіть токен

Виберіть DAI для покупки на головному екрані програму та натисніть Купити.

Якщо токен не відображається у гаманці, натисніть кнопку Додати актив, щоб він з'явився у списку.

Image9 2

Крок 3. Виберіть спосіб оплати

Вкажіть суму токенів DAI, яку хочете придбати, і метод оплати, який віддається перевага: банківська картка або переказ на рахунок. За допомогою банківської картки ви можете придбати DAI за гривні, долари, євро та інші фіатні валюти, а переказ на рахунок доступний для покупки за євро.

Image8 2

Крок 4. Вкажіть реквізити картки та здійсніть покупку

Якщо ви раніше не купували криптовалюту в Trustee Wallet, додайте нову карту: Додати карту. Введіть номер та дату, що прив'язати карту та робити з неї покупки надалі.

Image8 2

Після додавання карти натисніть Знайти найкращу пропозицію.

Функція Smart Swap запропонує найвигідніші варіанти.

Гаманець запропонує відповідних провайдерів і сам розрахує комісію та суму токенів, яку ви отримаєте після покупки.

Уважно перевірте всі реквізити: курс обміну, адресу для отримання, комісію та інше. Якщо все вказано правильно, натисніть Прийняти та сплатити, а потім введіть CVV код для підтвердження транзакції. Після успішної оплати токени надійдуть на гаманець. У гаманці збережеться чек та хеш транзакції, і ви можете уточнити усі деталі.

Image2 9

Прогноз та перспективи DAI

У міру зростання популярності ринку DeFi, перспективи криптовалюти DAI тільки зростатимуть. Це зумовлено тим, що стейблкоин служить кращим аналогом фіатної валюти і надає користувачам як більше свободи, а й безліч варіантів отримання доходів в обхід банків та інших централізованих фінансових сервісів.

Для криптовалюти DAI прогноз буде таким самим, як і для долара: це стейблкоїн, і його курс залишається прив'язаним до USD. Прочитавши статтю, ви дізналися, що таке криптовалюта DAI і які особливості вона має. Тепер ви можете самостійно її купити та стати частиною децентралізованого фінансового світу. Якщо у вас є ідеї, питання чи бажання поділитися власним унікальним досвідом роботи зі стейблкоіном DAI, пишіть у наш чат або залишайте коментарі тут!

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном
Інші статті варті уваги

  Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

  Всі можливості у одному додатку

  Сканування QR-коду телефоном
  Image