Що таке криптовалюта TRON (TRX)

Article image
List

TRON є децентралізованою платформою для розважального контенту на власному блокчейні. Нативною монетою та основним засобом обміну даного блокчейна є криптовалюта TRX. Давайте розберемося, що це крипта і як вона працює.

Історія створення TRX та команда проекту

Изображение 2024 05 24 211533876У 2017 році китайський підприємець Джастін Сан, який вже двічі до того моменту побував у списку Forbes Asia “30 under 30”, створив у Сінгапурі некомерційну організацію TRON Foundation, провів одне з наймасштабніших в історії ICO і зібрав 15 000 біткоінів для своєї майбутньої, випустивши 100000000000 TRX ERC-20.

До чого тут ERC-20? Спочатку TRX був монетою у сенсі цього й існував як токена на блокчейні Эфиріуму. Але вже в 2018 році TRON повністю перебрався на свій блокчейн і TRX став повноцінною криптою. Токени TRX ERC-20 були знищені після їх обміну власниками на криптовалюту мережі TRX TRON.

Чим відрізняється від біткоїна та ефіру?

На відміну від біткоїну та ефіру, в яких нові монети з'являються в результаті майнінгу на основі складних обчислень, дорогого обладнання та рахунків за електроенергію, емісія криптовалюти TRX  відбувається в процесі стейкінгу.

Изображение 2024 05 24 211637827Нові монети TRX випускаються для формування кожного блоку в мережі TRON. Формування блоків у блокчейні Трон, а відповідно і підтвердження транзакцій засновані на алгоритмі консенсусу TPoS (модернізований алгоритм DPoS, який є різновидом алгоритму PoS).

Власники монет голосуванням обирають 27 суперпредставників, які підтверджують транзакції в мережі за винагороду в порядку черги, що визначається алгоритмом. Ніхто із суперпредставників не знає своєї черги, але у результаті кожен отримує однакову кількість транзакцій для обробки.

Отримана винагорода розподіляється серед власників монет, що віддали свої голоси за того чи іншого суперпредставника, пропорційно долі відданих голосів. TRON Foundation періодично  спалює монети, регулюючи цим їх кількість.

Де і як отримати TRX

Криптовалюта трон настільки популярна серед спільноти криптанів, що нею не користується лише лінивий. Майже миттєва швидкість транзакцій, дуже низькі мережеві комісії та агресивний маркетинг Джастіна Сана зробили цю монету дуже популярною.

Изображение 2024 05 24 211733603Багато проектів  дозволяють отримати TRX за виконання певних завдань у вигляді підписки на соцмережі, лайків, репостів, залишення відгуків в магазинах додатків або за участь в баунті програмах. Періодично у групах та чатах проводяться конкурси з нагородою у TRX, а також розподіляють певну кількість монет у вигляді ейрдропу серед найактивніших учасників спільноти.

Зрештою купити TRX можна практично в будь-якому місці: на біржах, у криптовалютних обмінниках, і навіть у гаманцях, наприклад, у Trustee Plus.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Перспективи розвитку

Екосистема TRON є потужною, надійною та легко масштабованою мережею, яка дозволяє обробляти транзакції з високою швидкістю, створювати смарт-контракти, децентралізовані додатки (DApps), розміщувати, зберігати та володіти даними та іншим контентом.

Изображение 2024 05 24 211936549

Функції платформи TRON:

 • отримання криптовалюти TRX як нагороди у разі розміщення контенту;

 • завантаження, передача, зберігання будь-якого контенту: документів, зображень, відео;

 • продаж контенту без посередників;

 • поширення будь-якого контенту, у т.ч. такого, що перебуває під забороною держав;

 • можливість розгорнути будь-яке DApps від дрібної програми до великої гри;

 • випуск власних токенів;

 • участь у керуванні мережею шляхом голосування для власників TRX.

Криптовалюта трон користується величезною популярністю серед геймерів в ігровій індустрії та аматорських іграх, а також онлайн-казино. Творці та власники розважального контенту отримують винагороду за розміщення своїх матеріалів у мережі.

Автор TRON Джастін Сан натякає, що його дітище перевершить блокчейн ефіру, що цілком можливо, враховуючи швидкість обробки транзакцій і низькі комісії в мережі TRON. Вже зараз обсяг обороту стейблкоіна USDT на блокчейні TRON випередив аналогічний ефір.

Також Сан пообіцяв, що TRON Foundation запустить «секретний проект», яким, певне, стане новий стейблкоін.

І, нарешті, ринок DeFi, що став популярним у 2020 році, підтримку якого також здійснює TRON Foundation, дає підстави вважати, що перспективи TRX досить багатообіцяючі.

У наступній статті ми докладно розглянемо тему стейкінгу, і як можна отримувати TRX у Trustee Wallet.

Інші статті варті уваги

  Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

  Всі можливості у одному додатку

  Сканування QR-коду телефоном
  Image