Що таке стейкінг Трона і як на ньому заробити
- Luda Kukuetu
- 2024-04-30
- 7 хв
- 9
- 23 304
Щоб почати отримувати пасивний дохід у криптовалюті, не потрібні мільйонні інвестиції, дороге обладнання та електрика. Все, що вам потрібно, завантажити криптогаманець і зробити ряд простих дій – команда Trustee Wallet в даній статті дасть детальну інструкцію, як заробити на стейкінгу криптовалюти!
Стейкінг: що це таке
Напевно, багато хто з вас чув, що криптовалюту можна не тільки купити (отримати у вигляді оплати за працю, дар, спадщину…), але й добути. У більшості випадків процес видобутку криптовалюти пов'язують з майнінгом – процесом створення нових блоків в мережі блокчейна на основі складних і дорогих обчислень. Майнінг працює на алгоритмі доказу виконання роботи – Proof-of-Work (PoW).
Але існує й альтернативний спосіб отримання нових монет — форжинг, що базується на алгоритмі Proof-of-Stake (PoS) — доказ частки володіння.
Таким чином, стейкінг – це досить простий та дешевий спосіб отримання пасивного доходу за утримання монет на адресі. Ось про цей спосіб отримання криптовалют – стейкінг – ми і поговоримо.
Історія та передумови появи стейкінгу
Вперше ідея стейкінгу була запропонована учасниками форуму Bitcointalk у 2011 році як альтернатива енерговитратному PoW. У стейкінгу процес підписання нового блоку в мережі залежить не від обчислювальної потужності обладнання, що бере участь у майнінгу, а від кількості криптовалюти, що знаходиться на адресі учасників.
Блоки підписуються приблизно , з великою долею ймовірності, тим учасником, у якого поточний баланс монет більший. Наприклад, учасник, який володіє 2% від сумарної кількості монет, підтверджуватиме нові блоки в мережі пропорційно своїй частці.
Перший робочий протокол PoS був представлений у криптовалюті PPCoin у 2012 році.
Як це працює
Отже, як ми з'ясували раніше, процес видобутку нових монет – форжинг – у стейкінгу відбувається при формуванні нового блоку учасниками. Великі власники монет вибираються на роль суперпредставників та отримують право на формування нових блоків у мережі за винагороду у вигляді нових монет та мережевих комісій. Чим більше монет утримує суперпредставник, тим більше блоків він зможе підписати і тим більшу винагороду отримає. Найчастіше розподіл черги на форжинг між суперпредставниками відбувається у випадковому порядку, у своїй зберігається право кожного підписання блоків обсягом його частки утримуваних монет.
Різновиди стейкінгу
За час свого існування алгоритм консенсусу Proof-of-Stake отримав досить широке застосування. Розробники вносили в нього свої зміни, покликані підвищити масштабованість мережі та виключити можливості хардфорків, подвійної витрати та атаки 51%.
На сьогоднішній день можна виділити такі основні різновиди PoS:
-
Proof-of-Stake, який працює на класичному блокчейні. Валідатор наступного блоку мережі вибирається шляхом випадкових комбінацій і від розміру ставки.
-
DPoS. Цей механізм консенсусу було розроблено на вирішення проблеми масштабованості мережі. І він довів свою ефективність. Принцип DPoS (делегований доказ частки) ґрунтується на демократичному виборі близько двадцяти валідаторів (суперпредставників) для підтвердження блоків. Виборці, які віддали голоси за валідаторів, отримують відсоток від їхнього прибутку.
-
LPos (орендований доказ частки). Цей різновид алгоритму дозволяє дрібним власникам монет "здати в лізинг" свої монети великим валідаторам і отримувати більш часті винагороди.
Як вибрати монету для стейкінгу
Насправді, універсальної відповіді на це питання немає. Список монет, що підтримують стейкінг, вже налічує кілька сотень і постійно розширюється. І, перш ніж приймати рішення про розміщення своїх активів у ту чи іншу монету для стейкінгу, рекомендуємо ретельно вивчити її.
На просторах інтернету є ресурси, що дозволяють проаналізувати прибутковість від стейкінгу, зміни ціни на монету, кількість застейканих активів та багато іншого.
Скільки можна заробити на Стейкінгу
На просторах інтернету є ресурси, що дозволяють проаналізувати прибутковість від стейкінгу, зміни ціни на монету, кількість застейканих активів та багато іншого.
На момент написання цієї статті створено близько двохсот монет і токенів, що дозволяють заробляти на стейкінгу від 0.17% до 387% річних. Перша п'ятірка активів представлена такими проектами, як
-
Cardano (ADA)
-
Polkadot (DOT)
-
Avalanche (AVAX)
-
Ethereum 2.0 (ETH)
-
Algorand (ALGO)
Як заробити на стейкінгу Tron (TRX) – покрокова інструкція!
Заробіток на стейкінгу крипти з Trustee Wallet нескладний. У гаманець інтегрований блокчейн Tron із функцією стейкінгу TRX.
Будь-який користувач крипто гаманця Trustee може отримувати пасивний дохід від розміщення своїх тронів у стейкінгу. Розповідаємо, як можна заробити на стейкінгу трона з Trustee Wallet. Для участі в стейкінгу потрібно зробити лише кілька кроків:
1. Встановіть Trustee Wallet і поповніть свій баланс монетами TRX.
2. Перейдіть у вкладку Tron (TRX) і зайдіть в меню стейкінгу, натиснувши іконку монет у правому нижньому кутку екрана.
3. Для того, щоб застейкати TRX, виберіть потрібну опцію: Bandwidth або Energy, натиснувши на одну з них.
4. Вкажіть кількість монет, які бажаєте застейкати.
5. Далі натисніть кнопку “Заморозити”.
6. У додатку з'явиться повідомлення про успішну операцію.
7. Нагорода за стейкінг нараховується кожні 6 годин і відображатиметься у відповідному розділі. Щоб вивести нагороду, натисніть кнопку "Вивести". Виведення нагороди доступне 1 раз на добу.
Відео про стейкінг криптовалют
Огляд прибутковості
Скільки нараховує стейкінг трона? На даний момент річна процентна доходність TRX становить від 5% до 9%. Для обчислення прибутковості стейкінгу трону у нас є калькулятор – просто введіть кількість TRX, яку хочете застікати і він покаже річний, щомісячний та денний заробіток.
Що таке Енергія та Пропускна здатність?
Говорячи простими словами, Пропускна здатність та Енергія в мережі TRON – це ресурси, які необхідні для здійснення транзакцій. Дані ресурси з'являються на адресі гаманця при стейкінгу монет TRX і мають властивість відновлюватися протягом 24 годин. Кожна транзакція потребує певних ресурсів, наприклад:
- Для переказу TRX, підпису повідомлень, заморожування/розморожування монети тощо, у транзакціях використовується пропускна здатність.
- Для взаємодії зі смарт-контрактами – відправлення токенів, обмінні операції на DEX та ін. – Витрачається Енергія.
У випадку, коли ресурсів на адресі недостатньо для транзакції, блокчейн спалюватиме TRX як оплату мережевої комісії. За відсутності TRX та/або ресурсів транзакції будуть неможливі.
Наприклад, токен USDT TRC-20 (Тезер на блокчейні Трон) – це теж смарт-контракт і при роботі з ним, потрібна наявність і пропускної здатності, і енергії. Якщо ресурсів буде недостатньо, то блокчейн спалюватиме TRX для оплати комісії мережі.
Тому, якщо ви часто використовуєте Tether на блокчейні Трона, то рекомендуємо запастися монетами TRX для оплати мережевої комісії за транзакції. У середньому одна транзакція USDT TRC20 споживає 31895-64895 Енергії, що становить 13,74-27,6 TRX на момент публікації. Для детального розрахунку можна також використовувати калькулятор.
Однак, вигіднішим варіантом буде заморожування 4500-6000 TRX на Енергію. У цьому випадку у вас буде достатня кількість Енергії, щоб здійснити 1-2 безкоштовні транзакції USDT TRC-20 на добу. Додатково ви отримуватимете нагороду за стейкінг (~5% річних).
Заморожування більшої кількості TRX на Енергію збільшує кількість одержуваних ресурсів і, відповідно, добову кількість безкоштовних транзакцій токенів.
Як вивести TRX зі стейкінгу
Процедура виведення монет із стейкінгу аналогічна до заморожування, для цього виконайте такі дії:
1. Перейдіть на вкладку Стейкінга.
2. Натисніть кнопку "Розморозити" на стейку.
3. У розділі вкажіть суму розморозки.
4. Натисніть "Розморозити", після чого з'явиться повідомлення про успішну операцію з розморожування монет.
5. В історії відобразиться відповідна транзакція, де буде вказано дату виведення монет на гаманець.
6. Через 14 днів стейк буде розморожено в мережі і його можна буде вивести на свою адресу. Для цього натисніть кнопку "Вивести" у верхній частині екрану та монети стануть доступні для використання.
Які ризики при стейкінгу
Незважаючи на постійні вдосконалення алгоритму консенсусу PoS, все ще залишається актуальною ймовірність змови валідаторів, що призводить до хардфорку мережі, атаки 51%, подвійної витрати та інше. Також дуже важливо вивчити умови розморожування активів. Термін може бути від кількох днів до місяців.
За час стейкінгу ціна активу може різко піти на корекцію, а умови розморозки раніше встановленого терміну може позбавити всіх нарахованих відсотків. Нарешті, є величезна різниця, де зберігатимуться ваші монети — під вашим контролем або передасте їх на зберігання третім особам. У сукупності ці фактори впливають на ступінь ризику при стейкінгу.
Плюси та Мінуси Стейкінгу
Плюси |
Мінуси |
Стейкінг є досить перспективний спосіб заробітку монет, порівняно з ризиками, характерними для майнінгу (витрати на купівлю обладнання, його обслуговування, оплата рахунків за електроенергію, вилучення обладнання за розпорядженням державних органів тощо). |
При прийнятті рішення про стейкінг рекомендуємо вивчити максимально докладно всю доступну інформацію. Бажано не передавати контроль над монетами, а заморожувати їх на своїй адресі, делегуючи лише право голосу. Також, вивчіть уважно правила розморожування активів, порядок та строки сплати винагороди. |
Команда Trustee Wallet уважно вивчає всі питання, пов'язані зі стейкінгом, вибираючи максимально безпечні та вигідні для своїх користувачів варіанти. Список монет для стейкінгу в гаманці поповнюватиметься новими. Залишайтеся з нами та отримуйте профіт.