Список ТОП 10 криптовалют за капіталізацією

Article image
List

Капіталізація криптовалют — це число, що відображає вартість усіх активів криптовалютного ринку. Монети або токени, що володіють найбільшою капіталізацією, незмінно стають метою трейдерів та інвесторів. Саме на них насамперед звертають увагу новачки в індустрії – від приватних до інституційних гравців.

У статті розберемося, що таке капіталізація, розглянемо ТОП-10 криптовалют за капіталізацією, на які варто звернути увагу в 2024 році, а також вивчимо алгоритм купівлі криптовалюти.

Що таке капіталізація криптовалюти

Це загальна вартість усіх випущених монет на цю мить. Для її визначення враховується число всіх згенерованих монет (емісія) і вартість криптовалюти на ринку. Визначити її можна шляхом множення ціни на кількість випущених монет. Капіталізація всього крипторинку – сума пропозиції всіх монет.

2021 року загальна капіталізація криптовалют досягла піку на рівні $3 трильйони, після чого трохи знизилася. На початок 2024 року вона становить близько $2 трильйони.

Основну частину — від 40% до 60% капіталізації — займає Bitcoin (BTC).

Загальна кількість відстежуваних монет перевищила значення в 12700. 

10 криптовалют із найвищою капіталізацією  

Далі розглянемо рейтинг криптовалют за капіталізацією, а саме цифрові активи, що посідають перші десять місць. Джерело інформації-агрегатор криптовалют CoinGecko.

Починати огляд списку слід з найдорожчої криптовалюти на сьогодні - біткоїна. Закономірно, адже саме він був першою криптовалютою і поклав початок для розвитку цілої галузі.

Bitcoin (BTC)

Перше місце в топі криптовалют за капіталізацією беззмінно посідає Bitcoin (BTC). 

 • Ринкова капіталізація в 2024 році: $1,02 трильйона. Домінація на ринку — 54,09%; 

 • Обмеження емісії: 21 000 000 монет. Видобуто на сьогодні — 19 628 293.

Це перша у світі криптовалюта, що поклала початок розвитку всієї галузі. Її ціна пояснюється високою популярністю таі довгою історією злетів (і падінь). Проте це не єдина причина. Також на вартість і популярність монети вплинули:

 • Інтеграція BTC та інших криптовалют платіжною системою PayPal у 2020 році;

 • Інвестиції великих компаній і публічних осіб – MicroStrategy, Square, Tesla, бізнесмен Стенлі Дракенміллер, Марк Кьюбан, Кеті Вуд, брати Вінклвосс;

 • Визнання Bitcoin офіційним платіжним засобом на державному рівні – у Сальвадорі, ЦАР, економічній зоні Гондурасу, швейцарському місті Лугано.

Ці та інші події вплинули на курс Bitcoin, що й допомогло першій монеті залишатися лідером у рейтингу капіталізації криптовалют протягом 15 років. Для довгострокового зберігання BTC використовуйте надійний гаманець, такий як Trustee Plus.

Ethereum (ETH) 

Изображение 2024 05 27 222719791

 • Ринкова капіталізація в 2024 році: $333,2 мільярда — 17,71% усього крипторинку; 

 • Обмеження емісії: немає. На сьогодні кількість ETH в обігу — 120,17 млн.

Ethereum – це децентралізована екосистема смарт-контрактів, що працює на алгоритмі консенсусу Proof-of-Stake. У вересні 2022 року вона перейшла на нього з алгоритму Proof-of-Work. З того моменту енерговитрати мережі знизилися на 99%, а ETH, нативна монета мережі, стала дефляційною (її обсяг знизився за рік на ~0,25%).

Однією з основних відмінностей від Bitcoin є можливість швидкого створення смарт-контрактів. Це, своєю чергою, породило цілу галузь у світі криптовалют – децентралізовані фінанси (DeFi) – виконання фінансових зобов'язань без залучення третьої сторони. Ця функція відіграє важливу роль у капіталізації Ethereum (ETH), та за словами експертів, збільшує ймовірність зростання його ціни.

ETH має досить широку сферу застосування, оскільки 90% усіх токенів випущено саме на Ethereum. Це робить його популярноюкриптовалютою і прямо впливає на вартість.

Tether (USDT)

Изображение 2024 05 27 222838207

 • Ринкова капіталізація: $96,9 мільярда — 5,15% усього крипторинку;

 • Обмеження емісії: без ліміту. В обігу — 96,96 мільярда.

USDT – це токен, курс якого прив'язаний до курсу долара в рівному співвідношенні. Саме тому його капіталізація дорівнює рівню його емісії – 1 USDT завжди дорівнює 1 долару. Така прив'язка досягається за рахунок резервів – кожен токен забезпечений традиційними активами: готівковими доларами, казначейськими облігаціями та іншими деривативами. 

Емітентом USDT є компанія Tether. Вона зберігає забезпечення на своїх рахунках і контролює емісію токена. Стейблкоїн не має власного блокчейну, а тому випускається в інших мережах. Понад 90% усіх USDT випущено в мережах Ethereum і Tron.

Головною перевагою Tether на тлі високої волатильності крипторинку є його стабільний курс. Попри те, що він все ж  може мати незначні відхилення від ціни долара, його графік не зазнає таких сильних коливань, як, наприклад, Біткоїн або Ефір. 

Binance Coin (BNB)

 • Ринкова капіталізація: $33,9 мільярда — 2,69% крипторинку; 

 • Обмеження емісії: 200 000 000 монет. На сьогодні випущено 153,85 мільйона монет.

BNB – це цифровий актив, випущений криптовалютною біржею Binance. Спочатку він був запущений як токен у мережі Ethereum і тільки у 2019 році отримав власну мережу. Binance Coin здобув чималу популярність як платіжний засіб для пільгової оплати комісій під час торгівлі криптовалютою на біржі. 

Цей фактор, як і щоквартальне спалювання монет, зробили його популярним, дефляційним активом, що демонструє зростання впродовж кількох років. 

Solana (SOL)

 • Капіталізація: $50 488 927 099, що становить близько 2,5% домінації. 

 • Обмеження емісії: немає. Загальна пропозиція 569 540 990 монет, а в обігу перебуває 437 402 670 монет. 

Solana — проєкт із відкритим вихідним кодом, який застосовує гібридний механізм консенсусу, що об'єднує Proof-of-History і Proof-of-Stake, для швидкого оброблення транзакцій. На момент запуску 2020 року Solana вже могла обробляти до 65 000 транзакцій на секунду, демонструючи високу ефективність механізму Proof-of-History порівняно з традиційними алгоритмами консенсусу блокчейнів. Крім того, середня комісія за транзакцію на платформі становить лише 0,00025 долара США, що робить транзакції на Solana значно дешевшими.

Solana використовує гібридний механізм, де слот-лідера вибирають за допомогою Proof-of-Stake, а потім він відповідає за додавання нових транзакцій до реєстру. Криптовалюта Solana (SOL) відіграє ключову роль у системі, її використовують для стекінгу та участі у вузлах як валідаторів, а також видають як нагороду за участь у мережі.

Основна відмінність Solana від Ethereum полягає у швидкості обробки транзакцій. Завдяки механізму Proof-of-History (PoH), Solana здатна обробляти транзакції набагато швидше, ніж Ethereum, який використовує традиційний Proof-of-Work. У той час як Ethereum може обробляти в середньому 15 транзакцій на секунду, механізм PoW має свої обмеження, що дозволяють одному вузлу легко перевантажити всю мережу.

Ripple (XRP)

 • Ринкова капіталізація: $29,7 мільярда — 1,57% капіталізації ринку; 

 • Обмеження емісії: 100 000 000 000 000 XRP. В обігу — 54 506 969 135.

XRP – це криптовалюта компанії Ripple, головною метою якої є створення платіжної системи, що дає змогу здійснювати перекази в різні точки світу майже без комісій. У 2017 році велика фінансова компанія American Express приєдналася до мережі RippleNet, що послужило хорошим бустером для зростання капіталізації криптовалюти. 

У 2023 році на ціну XRP вплинули успіхи Ripple у справі проти SEC США: суд постановив, що торгівля XRP через біржі не є торгівлею цінними паперами.

USD Coin (USDC)

 • Ринкова капіталізація: $28 мільярдів — 1,48% крипторинку;

 • Обмеження емісії: без ліміту. В обігу — 28 мільйонів монет.

Ще один стейблкоїн, що входить до топукриптовалют за капіталізацією на шостому місці. Він був випущений у 2018 році компанією Circle спільно з криптобіржею Coinbase. У 2023 році Coinbase передала управління емісією токена повністю у відання Circle. 

Як і USDT, USDC забезпечений активами на рахунках компанії – доларами, облігаціями Казначейства США та іншими деривативами. Щомісяця Circle звітує про стан резервів, а $1 млрд доларів використовує як подушку безпеки. 

USDC випускається на дев'яти блокчейнах. Скоро до них приєднається ще шість мереж.

Lido Staked Ether (stETH)

 • Капіталізація: $27 мільярдів — 1,3% від капіталізації всього ринку;

 • Обмеження емісії: немає. Обсяг дорівнює емісії — 9 728 068 токенів.

Lido Staked Ether – це токен, що являє собою Ethereum, вкладений у сервіс ліквідного стейкінгу. Користувачі самостійно випускають нові токени, вносячи депозит в ETH. За це власники ETH отримують винагороду за стейкінг і можуть продовжити використовувати заблоковані активи для інших фінансових операцій.

Вартість stETH прив'язана до курсу ETH у співвідношенні 1 до 1. Через проблеми з ліквідністю ціна токена може відхилятися. Випуск stETH реалізовано на базі смарт-контрактів Ethereum. Його управлінням займається децентралізована організація. Для голосування використовується токен LDO.

Cardano (ADA)

 • Ринкова капіталізація: $20,18 мільярда — 1,09% криптовалютного ринку;

 • Обмеження емісії: 45 000 000 000 000 монет. В обігу — 35 128 292 397 397 ADA.

Cardano – це децентралізований блокчейн із підтримкою смарт-контрактів, що використовує наукові методи та математичні докази. Його метою є створення платформи, здатної розв’язативсі проблеми масштабованості BTC і ETH. 

Розвиток блокчейну поділено на п'ять епох – ера заснування Байрон, ера децентралізації Шеллі, епоха смарт-контрактів Гоген, ера масштабування Басе і ера управління Вольтер. Стабільне виконання обіцянок розробників сприяє зростанню капіталізації та популярності Cardano. У січні 2022 року команда оголосила про перехід мережі в еру Басе, а навесні 2023 року про перше оновлення для Вольтер.

Avalanche (AVAX)

 • Капіталізація: $15 343 732 752, що становить близько 0,75% від загального ринку.

 • Обмеження емісії: 720 000 000, а в обігу перебуває 367 493 612. 

Avalanche (AVAX) являє собою блокчейн-платформу і криптовалюту, розроблені з метою забезпечити масштабованість, безпеку і високу швидкість транзакцій у світі децентралізованих додатків (DApps) і цифрових активів. Цей проєкт, заснований у 2018 році Еміном Гюн Сіріним, професором Корнельського університету і відомим експертом у сфері блокчейну, прагне стати провідним рішенням у сфері високопродуктивного і безпечного блокчейну.

Avalanche пропонує унікальні особливості, як-от висока продуктивність і масштабованість завдяки можливості обробки великого обсягу транзакцій за секунду, а також надійний механізм консенсусу, що забезпечує безпеку мережі та запобігає можливим атакам. Платформа також прагне до високого ступеня децентралізації, що сприяє більш стійкій і керованій спільнотою мережі. Важливо відзначити її сумісність з іншими блокчейнами і протоколами, що розширює можливості для користувачів проводити перехресні операції та обмінюватися активами, а також підтримку смарт-контрактів, що дає змогу розробникам створювати та запускати децентралізовані додатки на основі протоколу Avalanche.

Рейтинг криптовалют 2024 року

Список учасників топу криптовалют постійно змінюється, через що ми можемо тільки припускати його склад у 2024 році. Проте розгляньмо, чи є в активів шанси залишитися в топі та хто може претендувати на їхнє місце в майбутньому.

 1. Bitcoin (BTC) – перша у світі криптовалюта, що посідає перше місце протягом багатьох років. Жодних змін у цьому плані не передбачається;

 2. Ethereum (ETH) – актив, запущений у 2015 році, щонайменше з 2017 року посідає друге місце. Відрив від третього місця більш ніж у 2,5 раза;

 3. Tether (USDT) – капіталізація стейблкоїнів займає понад 10% від загальної. Ця частина ринку постійно зростає, а USDT має шанси коли-небудь змістити ETH;

 4. Binance Coin (BNB) – потенціал BNB невідривно пов'язаний з успіхами Binance, яка є найбільшою біржею, а отже, і BNB ймовірно збереже свої позиції;

 5. Solana (SOL) — проєкт з відкритим вихідним кодом, що використовує інноваційний гібридний механізм консенсусу для обробки транзакцій на неймовірно високій швидкості до 65 000 транзакцій на секунду. Має велику перспективу зростання ціни токена.

 6. Ripple (XRP) – у 2023 році Ripple нарешті позбувся негативних наслідків судових позовів і відіграв свої позиції, повернувшись у топ криптовалют;

 7. USD Coin (USDC) – за останній рік капіталізація USDC знизилася з $40 млрд до $28 млрд. Ця тенденція може зберегтися наступного року;

 8. Lido Stacked Ether (stETH) – актив повністю залежить від числа депонованих ETH на сервісі стейкінгу. Може покинути топ у період спаду інтересу;

 9. Cardano (ADA) – команда розробників поступово реалізує всі свої цілі, що зберігає потенціал монети на збереження місця або подальше зростання;

 10. Avalanche (AVAX) — криптовалюта, що супроводжує інноваційну блокчейн-платформу, яка забезпечує масштабованість і високу швидкість транзакцій, а також підтримує децентралізовані додатки та обмін активами між різними блокчейнами.

З 10 по 15 місця рейтингу посідають такі криптовалюти як Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK), Tron (TRX), Polkadot (DOT), Wrapped Bitcoin (WBTC).

Це більш ніж імовірно, оскільки різниця в капіталізації з 8 по 15 місця незначна - між Cardano на #8 ($8,9 млрд) і Litecoin на #15 ($4,9 млрд) різниця становить лише $4 млн.

Як купити криптовалюти з рейтингу

Існують різні способи придбання криптовалют, однак найбільш простим і безпечним є купівля через платформу цифрових фінансів Trustee Plus. Вона пропонує широкий спектр функцій для управління активамивсередині одного мобільного застосунку – від купівлі та зберігання до випуску криптовалютної картки.

Алгоритм купівлі дуже простий і містить два етапи:

На першому етапі вам необхідно  поповнити баланс свого акаунта гривнею (UAH):

 • Крок 1. Встановіть Trustee Plus і зареєструйтеся;
  Изображение 2024 05 27 223406671

 • Крок 2. Натисніть "Поповнення" на головному екрані та виберіть UAH;

 • Крок 3. Натисніть на кнопку "Поповнення за допомогою картки";
  Изображение 2024 05 27 223434483

 • Крок 4. Вкажіть дані банківської картки;

 • Крок 5. Вкажіть суму та натисніть "Поповнити";

 • Крок 6. Виберіть банківську систему;

 • Крок 7. Перекажіть точну суму аж до копійки на зазначену картку.

Кошти надійдуть на рахунок протягом 15-60 хвилин. На другому етапі обміняйте гривню на криптовалюту. Для цього:
Изображение 2024 05 27 223559434

 • Крок 1. У головному меню Trustee Plus натисніть на кнопку "Обмін";

 • Крок 2. Виберіть UAH і криптовалюту;

 • Крок 3. Впишіть суму вручну або натисніть на кнопку відсотка;

 • Крок 4. Натисніть "Обміняти" для завершення покупки.

Основними перевагами Trustee Plus є безпека завдяки роботі децентралізованих протоколів, надійність і простота використання. Крім вигідної купівлі, обміну та продажу активів на банківську картку, у застосунку ви можете відстежувати курси валют, налаштовувати сповіщення на зміну цін. Також ви можете замовити криптокартку й оплачувати нею покупки криптовалютою по всьому світу.

У цій статті ми дізналися, що таке капіталізація криптовалют, що вона означає для крипторинку і розглянули перші десять активів з рейтингу. Список його учасників постійно змінюється і тільки Bitcoin залишається на своєму місці. Але чи буде так завжди?

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image