Стейкінг Ethereum 2.0. Як стейкати Ethereum у Trustee Wallet використовуючи Lido

Article image
List

15 вересня 2022 року друга за рівнем капіталізації криптовалюта і перша за кількістю децентралізованих додатків – Ethereum перейшла з алгоритму роботи Proof-of-Work (POW) на алгоритм Proof-of-Stake (POS). Про причини переходу ми вже говорили раніше під час обговорення Оновлення Merge.

Сьогодні розповімо про стейкінгу Ethereum 2.0, можливість якого з'явилася після переходу Ethereum на POS.

Що таке стейкінг Ethereum (ETH)

Стейкінг – це процес емісії монет у мережі чи процес видобутку криптовалют, що є альтернативою класичному майнінгу, доступному в POW монетах. Стейкінг ETH має на увазі утримання монет Ethereum на адресі з метою підтримки стабільної роботи мережі. Натомість користувачі отримують нагороду у вигляді монет ETH.

Відповідно до правил роботи мережі, для стейкінгу монет необхідно використовувати спеціальне програмне забезпечення та заблокувати мінімум 32 ETH на адресі валідатора. Однак, є можливість стейкати Ефір і з меншими сумами, наприклад, використовуючи платформу Lido.

Прибутковість стейкінгу Ethereum (ETH)

Стейкінг ETH за допомогою платформи Lido у Trustee Wallet дозволяє примножувати ваші ефіри без активних дій. Для отримання винагород у мережі Ефіріуму достатньо почати використовувати цю платформу у додатку.

Прибутковість стейкінгу ETH становить десь 4-7% річних і залежить від кількості заблокованого Ефіріуму на адресі валідатора, а також від середнього показника валідаторів в онлайні.

Розрахувати актуальну нагороду на даний момент можна за допомогою калькулятора.

Що таке Lido.Fi

 

Lido – це платформа для стейкінгу ETH 2.0. Lido дозволяє користувачам стейкати ETH без заморожування своїх монет та обслуговування інфраструктури, при цьому в рівних правах брати участь у роботі мережі. Платформа – це є пул, і приймаючи Ethereum від безлічі користувачів може розподіляти його серед перевірених валідаторів у мережі. Такий принцип роботи дозволяє брати участь користувачам з будь-якою кількістю ETH, що, у свою чергу, підвищує продуктивність мережі та надійність стейкінгу.

При стейкінгу з Lido користувачі отримують stETH токени, які випускаються в пропорції 1:1 до початкового стейку. Тобто при стейкінгу 1 ETH в пул Lido автоматично буде переказано 1 stETH на Вашу адресу Ethereum у гаманці.

stETH – це токен, який відображає обсяг наданого ефіру в Lido. Він також включає початковий депозит, винагороду за стейкінг і штрафи, якщо такі є. Токени stETH карбуються при депозиті і спалюються при їх погашенні.

Токени stETH можна використовувати так само, як і ETH, що дозволяє отримувати винагороду за стейкінг ETH, а також винагороди в інших продуктах DeFi, якщо Ви їх використовуєте.

Переваги стейкінгу Ethereum на Lido

  • Можливість стейкінгу будь-якої суми ETH, а також виведення коштів зі стейку будь-якої миті;

  • Щоденне нарахування винагород;

  • Наданий токен stETH можна використовувати в інших сервісах DeFi, наприклад в пулах або фармінгу на curve.fi чи zapper.fi і додатково отримувати прибуток;

  • Платформа має відкритий код;

  • Стейкінг відбувається на найкращих у своєму класі валідаторах, що мінімізує ризики штрафів.

Зазвичай при стейкінгу ETH ви вибираєте лише одного валідатора. У випадку з Lido ви стейкаєте монети через безліч валідаторів, зводячи до мінімуму всі ризики стейкінгу.

Як стейкати ефір: покрокова інструкція

Для стейкінгу Ethereum вам знадобиться гаманець Trustee Wallet з монетами ETH та доданим токеном stETH. Додати токен stETH на головний екран можна у вкладці "Додати актив".

Завантажити Trustee Wallet

Щоб почати стікати монети, виконайте такі дії:

1. На вкладці Ethereum натисніть кнопку Стейкінг, після чого відкриється сторінка “Ethereum Liquid Staking (Lido). Ця програма також доступна в меню Налаштування – WalletConnect & Dapps - Dapps.

Изображение 2024 06 05 234050837

2. Підключіть свій гаманець до платформи за допомогою кнопки WalletConnect, після чого доступний баланс Ethereum з'явиться в Lido. Також Ви можете побачити актуальний річний процент прибутковості стейкінгу ETH.

Изображение 2024 06 05 234303877

3. Вкажіть суму ETH, яку хочете застікати та підтвердіть транзакцію. Для цього підтвердіть відправлення ETH на смарт-контракт Lido і чекайте, поки транзакція стане успішною.

Важливо! На балансі необхідно залишити вільний баланс Ethereum для оплати комісії мережі за транзакцію стейкінгу. Для виведення Ethereum зі стейкінгу Вам також знадобиться вільний баланс для проведення необхідних транзакцій.

Изображение 2024 06 05 234417459

4. Вітаємо! Ви застікали свій Ефіріум і тепер він почне приносити прибуток.

Деталі успішного стейкінгу будуть відображатися як на платформі Lido, так і у вигляді stETH токенів у вашому гаманці.

Изображение 2024 06 05 234509779

5. Тепер Ви можете відключити ваш гаманець від платформи Lido.

Изображение 2024 06 05 234536006

Як завершити стейкінг та конвертувати токени stETH у ETH

На даний момент прямого виведення ETH зі стейкінгу на платформі Lido немає. Тому для завершення стейкінгу необхідно буде обміняти токени stETH на Ethereum. Провести подібну операцію можна на таких сервісах, як Curve.fi або Balancer.fi.

Для цього, використовуючи функцію WalletConnect, підключіться до одного з даних сервісів, оберіть напрям обміну stETH/ETH, вкажіть суму обміну та підтвердіть його.

Наприклад, на майданчику https://app.balancer.fi/#/ethereum/swap обмін проходитиме у 3 етапи:

  1. Транзакція, що дозволяє використання токена stETH смарт-контрактом Balancer;

  2. Транзакція обміну stETH на ETH;

  3. Успішне завершення обміну та надсилання ETH на адресу вашого гаманця.

Изображение 2024 06 05 234621342

Після отримання Ethereum на гаманець - стейкінг буде завершено і ваші монети не братимуть участі у забезпеченні роботи мережі.

Зверніть увагу! Trustee Wallet не бере ніякої комісії при стейкінгу монет, ви сплачуєте тільки комісії мережі у транзакціях.

Важливо! Щоразу після завершення роботи із зовнішніми DeFi-платформами, використовуючи Wallet Connect, обов'язково відключайте з'єднання натисканням клавіші «Disconnect».
Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet