Топ-5 ефективних стратегій торгівлі криптовалютами

Article image
List

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що криптовалюти стали одним із ключових інструментів на фінансових ринках. Саме тому знання основних стратегій торгівлі криптовалютами важливе для забезпечення прибутковості портфоліо як професійного трейдера гедж-фонду, так і новачка, що тільки зайшов на ринок. 

Феномен криптовалют

Криптовалюти стали інноваційним проривом останнього десятиліття і дали поштовх для перетворень фінансової системи. На сьогодні сотні криптовалют перебувають у вільному доступі, а багато компаній приймають крипту як оплату.

Так само, як і фіатні валюти, криптовалюти отримали свій ринок торгівлі. Однак волатильність або коливання курсу крипти дає значний потенціал заробітку, а отже слід очікувати на появу стратегій криптотрейдингу. 

При цьому не варто забувати одне з ключових правил фінансів: висока прибутковість завжди асоціюється з високими ризиками. Щодо криптовалют, ці ризики можна спостерігати через значне коливання цін, а також часте знецінення нових цифрових валют і токенів.

Основи торгових стратегій криптовалют

Изображение 2024 05 31 170128876

В основі будь-яких стратегій торгівлі на фондових біржах лежать технічний аналіз, фундаментальний аналіз або їхня комбінація. Технічний аналіз ґрунтується на історичних даних - цінах криптовалют і їхніх змінах. Фундаментальний аналіз передбачає оцінку проєкту, зовнішніх чинників, таких як заява компанії, регуляторні зміни або навіть думки відомих особистостей і бізнесменів. Останні особливо часто впливали на курси криптовалют і можливі стратегії торгівлі криптою.

Технічний аналіз

Показники, які використовуються в технічному аналізі для стратегій трейдингу криптовалют, мало чим відрізняються від більш звичних стратегій торгівлі акціями. 

В основі цього виду аналітики лежить нескладний принцип – все повторюється, а ринок циклічний. Під час аналізу графіка будь-якого активу можна виявити різні закономірності.

Щоб знайти ключові тенденції в поведінці окремої криптовалюти, потрібно вивчити історію зміни її вартості. Визначивши повторювані взаємозв'язки, можна відстежувати їх у поточній ринковій ситуації.

Загалом, як уже згадувалося, для криптовалюти підходять стандартні принципи технічного аналізу. Наприклад, робота з ціновими рівнями, патерни тощо.

Самі рівні – це графічне відображення впливу різних факторів на ціну активу. Якщо розібратися з тим, як правильно їх визначати, то можна торгувати від рівня до рівня, забираючи свою частину профіту.

Значною відмінністю є надійність технічного аналізу в контексті його залежності від історичних даних. Так, наразі доступний дуже короткий проміжок часу торгівлі криптовалютами для надійного визначення циклічності та трендів. Отже, технічний аналіз може бути ефективним для короткострокових стратегій торгівлі криптовалютами на біржі.

Фундаментальний аналіз

Цей напрям прогнозування ринку орієнтований на детальне відстеження всіх факторів, що впливають на власну вартість активу. 

Також стратегії для криптовалют, засновані на фундаментальному аналізі, часто враховують інформаційний порядок денний, очікування і прогнози. Наприклад, заяви Ілона Маска часто призводили до корекції ринків, тому відстеження його соцмереж може бути елементом фундаментального аналізу. Водночас новини про дозвіл криптовалютних біржових фондів Комісії з цінних паперів і бірж США дали змогу Біткоїну подолати поріг у 60 тисяч доларів. Фундаментальний аналіз допомагає в розробці як довгострокових, так і короткострокових стратегій.

Під час нього необхідно вивчати перелік способів застосування криптовалюти, і що довший список її переваг, то вищим на неї буде попит. Але тут можуть бути нюанси.

Наприклад, існує сайдчейн із власним токеном, який створили для прискорення проведення транзакцій в іншому блокчейні. У цій новій мережі низькі комісії та швидкі транзакції, але, припустімо, сервіс має централізовану структуру й керується командою творців.

Доти, доки немає сильних конкурентів, токен цього проєкту зростатиме в ціні, тому що великій кількості користувачів потрібна саме швидкість під час операцій із криптовалютою.

Над створенням мереж 2-го рівня для популярних блокчейнів працює багато команд. Тому неминуче з'являться проєкти, у яких швидкі та дешеві транзакції поєднуватимуться з такими перевагами, як повна децентралізація та анонімність.

Мережі з кращими умовами почнуть забирати користувачів у сервісів з меншою кількістю переваг. У підсумку в нових проєктів токени почнуть зростати в ціні, а у старих сервісів з мінусами, що не були усунуті – падати.

У деяких випадках падіння дуже різкі і передбачити їх за допомогою тільки технічного аналізу складно. Тому важливо розбиратися за рахунок чого зростає вартість окремої криптовалюти і які чинники можуть призвести до її падіння.

Часовий горизонт

Часовий горизонт є однією з ключових характеристик стратегій торгівлі криптовалютами. Найчастіше стратегії поділяються на короткострокові та довгострокові, залежно від частоти купівлі та продажу цифрових активів. У той час як короткострокові стратегії прагнуть отримати і зафіксувати прибуток на короткому проміжку часу, довгострокові стратегії зосереджені на зростанні вартості валют у перспективі, на тривалих проміжках.

Топ стратегії торгівлі криптовалютою

HODL

Назва стратегії HODL – це анаграма англійського слова HOLD, тобто тримати. HODL передбачає купівлю криптовалют і їхній продаж лише після значного періоду очікування, який дасть змогу значно збільшити вартість активу. Тож стратегія перебуває в категорії довгострокових за часовим горизонтом, а також містить використання комбінації фундаментального і технічного аналізу. Стратегію HODL найчастіше використовують досвідчені трейдери, які не прагнуть отримати прибуток на короткому проміжку. HODL також розшифровується як "Hold On for Dear Life", або "Тримайся, щоб вижити".

Скальпінг

Стратегія використовує короткострокові коливання вартості криптовалют для отримання мінімального прибутку. Трейдер часто купує і продає крипту, отримуючи прибуток від різниці цін. Ця стратегія перебуває в категорії високочастотних інструментів. Найчастіше скальпінг використовується для дешевих, більш волатильних валют і токенів. Стратегія здебільшого застосовується при формуванні агресивного портфеля криптовалют.

Арбітраж

Изображение 2024 05 31 174707285

Арбітраж – це одна зі стратегій, заснованих на різниці цін активів, що котируються на різних біржах. Купівля товару на одному ринку за дешевшою ціною і його продаж на іншому ринку за вищою ціною існувала з моменту появи феномена торгівлі. 

Тож якщо криптовалюта дешевша на одній біржі та дорожча на іншій, то стратегія передбачає її купівлю на першій і продаж на другій.

Фактори, які надають можливості арбітражу, включають:

  • обсяги торгів;

  • волатильність крипти;

  • рівень децентралізації майданчиків. 

Найчастіше арбітраж можливий за неефективності ринків на стадії їхнього розвитку. Однак з часом стратегія стає менш ефективною при вдосконаленні майданчиків.

Маржинальна торгівля

Маржинальна торгівля передбачає використання боргових зобов'язань для торгівлі. Трейдер бере позикові кошти, на які здійснює торгівлю. Стратегія заснована на вищому зростанні вартості криптовалют порівняно з відсотками за позиками. Зазвичай трейдери беруть такі позики у самих майданчиків. Стратегія дозволяє збільшити обсяг торгівлі та абсолютне значення прибутку.

Використання ботів 

Боти дають можливість прискорити процес торгівлі та реакції на коливання ринків. Стратегії арбітражу найчастіше можливі завдяки ботам або програмам, що відстежують ціни криптовалют на різних біржах і мають можливість здійснити операції за секунди або мілісекунди. Серед популярних ботів можна назвати aBot, Cap Club, RevenueBot та інші.

Плюси і мінуси криптостратегій

Переваги та недоліки стратегій криптотрейдингу залежать не тільки від їхніх характеристик, а й від того, хто їх використовує. Досвідчений інвестор гедж-фонду зможе краще зрозуміти результати технічного аналізу порівняно з менш досвідченим трейдером. Також інвестори з доступом до значних обсягів капіталу можуть отримувати вищий прибуток і мають більше впливу на ринки.

Стратегия

Плюси 

Минусы

HODL

- Довгостроковий характер зменшує ризики

- Немає залежності від короткострокових змін курсу на ринку

- Упущені можливості в короткій перспективі

- Можливість великих і тривалих збитків при затяжних ринкових кризах

Скальпинг

 - Лімітовані ризики

- Постійний приплив прибутку

- Низька маржа

- Ризики втрат на комісіях

- Фокус на короткий період

- Висока трудомісткість

Арбитраж

 - Лімітовані ризики

- Простота використання

- Обмежені можливості

- Згасання з часом через зростання ефективності та централізації ринків

Маржинальная торговля

- Значні обсяги торгів

- Бонуси від бірж за використання позикових коштів

- Значні ризики, пов'язані з додатковим борговим навантаженням

- Додаткові витрати при зростанні ставок і необхідності рефінансування

Боты

- Автоматизація процесу трейдингу

- Лімітовані ризики

- Усунення емоційного фактора

- Додаткові витрати на ботів

- Імовірність помилок в алгоритмах

- Імовірність технічних прорахунків

Важливо знати

Перш ніж використовувати будь-яку з перерахованих стратегій для трейдингу криптовалют, важливо розуміти цілі інвестування, доступний часовий горизонт, а також рівень терпимості до ризику. Так приватним інвесторам не варто інвестувати понад 5-10% портфеля в один актив. Водночас фонди, що торгують винятково криптою, можуть дозволити собі більш високі рівні ризику. Але навіть ці фонди мають оцінювати ризики окремих криптовалют і розподіляти капітал відповідно.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Незважаючи на обрану стратегію, існує можливість прогнозувати зростання ринку в осяжному майбутньому. Короткострокові стратегії будуть ефективнішими при використанні ботів як елемента конкурентної переваги на ринку. Загалом технічний та фундаментальний аналіз залишаться основами ефективності стратегій торгівлі криптовалютами. 

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image