Топ-10 мобільних криптогаманців для IOS та Android – порівнюємо та обираємо найкращий

Article image
List

Гаманець – це особистий сейф криптохолдера, який має бути не лише зручним, а й безпечним. Найвиграшніший варіант – мобільний застосунок, який поєднує в собі зручність, безпеку та функціональність. Сьогодні розповімо які сервіси для зберігання та управління актуальні у 2024, порівняємо найкращі гаманці для криптовалюти на мобільних платформах і оберемоо найдостойніший.

Як вибрати мобільний криптогаманець

Існують різні види гаманців, що володіють різними перевагами – хтось обираєапаратні пристрої з високим рівнем захисту, хтось десктопні версії, щоб зручно працювати на крипторинку з комп'ютерного крісла. Але більшість користувачів віддає перевагу мобільним криптогаманцям і ось чому:

 • Ваші криптовалюти завжди під рукою та особистим контролем у будь-який момент;

 • Користуватися мобільним застосунком просто через зручний інтерфейс;

 • Гаманці мають широку функціональність і підтримують десятки цифрових активів;

 • У найкращих гаманцях ви можете не тільки керувати активами, а й стежити за ринком, отримувати новини, оплачувати покупки криптокартою.

Мобільні гаманці менш схильні до фішингу, на відміну від десктопних гаманців, облікові дані яких легше вкрасти. Водночас застосунки менш схильні до вірусних атак, якщо порівнювати їх із програмами на ПК, і набагато зручніші за повільні апаратні USB-моделі.

Щоб вибрати криптогаманець на телефон, що підходить для вирішення ваших завдань, зверніть увагу на такі чинники. І почнемо, звісно, з безпеки. 

Кілька слів про криптобезпеку

Изображение 2024 06 07 180920531

Важливо: на жаль, серед мобільних застосунків також зустрічається фішинг. Наприклад, хакери кілька разів публікували в Google Play фейковий застосунок для гаманця Trezor, у який користувачі самі вводили свої seed-фрази. Тому будьте обережні, якщо використовуєте криптогаманець андроїд і перевіряйте справжність застосунку.

В App Store більш жорстка модерація, але шахрайські застосунки іноді зустрічаються і там. Наприклад, на початку 2021 року хакери виявили вразливість у застарілій версії iOS, яка дозволила зловмисникам отримати доступ до смартфонів і в деяких випадках до гаманців.

Перед тим як користуватися криптогаманцем на смартфонах, вивчіть цей короткий чек-лист із безпеки:

 1. Завжди вчасно оновлюйте як гаманець чи сервіс, так і прошивку свого телефона Що довше існує стара версія, то більше часу мають хакери для пошуку вразливостей. Використовуючи старе програмне забезпечення (ПЗ), ви ризикуєте своїми персональними даними та активами;

 2. Завантажуйте ПЗ тільки за посиланнями з офіційних ресурсів розробників. Навіть наявність застосунку в Google Play або App Store не може гарантувати, що перед вами не шахрайська програма. Завжди перевіряйте актуальну інформацію в оригінальних джерелах.

 3. Не зберігайте на пристроях seed-фразу та будь-які паролі у вигляді нотаток, знімків екрануабо повідомлень, щоб зловмисники не змогли їх вкрасти.

Якщо ви вважаєте, що знаєте достатньо про криптографічну безпеку і готові створити свій особистий сейф, саме час обрати найкращий криптогаманець. Щоб зробити це правильно, зверніть увагу на наступний набір критеріїв.

Багатофункціональність

Сервіс повинен забезпечити повний спектр функцій для управління криптовалютою. 

Найпростіші гаманці зазвичай можуть тільки зберігати та переказувати один або кілька активів, тоді як багатофункціональні застосунки забезпечують підтримку широкого списку валют, обмін, купівлю і продаж цифрових активів на банківські картки. Усе це дає змогу керувати всіма своїми коштами за допомогою всього одного інструменту.

Захист гаманця

Зверніть увагу, які функції пропонує розробник для безпеки гаманця.

Безпека найнадійніших застосунків ґрунтується на базі децентралізованих, криптографічних протоколів. При цьому користувачеві доступне налаштування захисту свого гаманця: встановлення пароля, PIN, Touch ID/Face ID. Доступ до некастодіального гаманця, як Trustee Wallet, можливий тільки за допомогою seed-фрази, яка генерується в момент створення гаманця. Втрата ключа означає втрату коштів – все у ваших руках. 

Інші сервіси, як-от платформа цифрових фінансів Trustee Plus, дають змогу налаштувати доступ не тільки за допомогою пароля і PIN, а й двофакторної аутентифікації через email таGoogle Authenticator. При цьому, у разі втрати ключів доступ до гаманця можна відновити за номером телефону.

Мультивалютність

Не менш важливий критерій, оскільки більшість інвесторів володіють портфелем з різних криптоактивів. В одному гаманці зручніше контролювати всі свої кошти, а мобільність дасть змогу в будь-який момент відреагувати на ситуацію на ринку. 

Плюсом буде, якщо гаманець при цьому підтримує ще й купівлю криптовалют. У такомувипадкувам не будуть потрібні навіть криптобіржі, щоб обмінювати монети й токени. 

Наявність функції обміну 

Доступ до вбудованого обміну дасть змогу не заводити додаткових акаунтів на біржах або обмінниках. Активи не потрібно виводити на інші сервіси, знижуючи рівень їхнього захисту. Найкращі онлайн гаманці для криптовалют дають змогу здійснити обмін навіть новачкові – для цього буде достатньо зробити всього декілька кліків. 

Швидкість та економія

Гаманець повинен швидко вирішувати завдання користувачів і пропонувати вигідні умови.

Тут немає чітких правил – кожен розробник реалізовує свої ідеї. Наприклад, у Trustee Plus ви можете переказувати активи за номером телефону зі списку контактів. При цьому операція буде завершена миттєво. Обмін активів відбувається  завжди за актуальною ціною, при цьому стейблкоїни можна обміняти безкоштовно. 

Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс

Що простіший криптогаманець iOS або Android, то зручніший для користувачів. Важливо, щоб користувач з найменшими зусиллями міг здійснити цільову дію: знайти адресу криптовалюти або відправити монети на інший гаманець.

На кожну дію в гаманці, поприїї простоту, бажано матиокремуїінструкцію. Оперативність служби підтримки користувачів також має велике значення.

Додаткові можливості

Повноцінний сервіс для управління криптовалютою відрізняється від звичайного гаманця своїми можливостями. Наприклад, він може запропонувати:

 • вбудований агрегатор даних: відстеження ринку і курсів активів прямо в застосунку, налаштування сповіщень у разі зміни цін;

 • підтримка і колекціонування NFT-токенів;

 • функції виставлення рахунків, надсилання криптовалютних адрес у вигляді QR-коду;

 • замовлення криптовалютної картки для покупок через сервіси безконтактної оплати, без необхідності конвертувати активи у фіатну валюту.

Варіанти таких можливостей невичерпні та залежать тільки від фантазії розробників.

Який гаманець для криптовалюти обрати: найкращі мобільні сервіси для iOS та Android

В App Store і Google Play ви можете знайти понад сотню різних криптовалютних гаманців, тож буде важко обрати відповіднийваріант, не знаючи, які функції вам потрібні. Ми склали рейтинг криптогаманців і обрали з них 10 найпопулярніших варіантів. 

Ми розглянемо плюси та мінуси кожного з них, а потім зберемо всі дані в одній таблиці, щоб порівняти та вибрати найкращий. 

Trustee Plus

Простий і зручний мультивалютний криптогаманець з підтримкою безлічі монет і токенів від Bitcoin до Monero, вбудованим обмінником, функцією швидкого та вигідного придбання й продажу криптовалют за допомогою банківської картки, а також миттєвими переказами за номером телефону. Усе це дає змогу керувати криптовалютою в одному мобільному застосунку, не розпорошуючись на інші сервіси. 

Img P2p

Платформа цифрових фінансів Trustee має простий і зручний інтерфейс, для роботи з яким не потрібні ніякі спеціальні знання про крипту. Він пропонує привабливу партнерську програму, за допомогою якої користувачі можуть заробляти до 45% від комісій Trustee. 

Trustee надійно зберігає активи користувачів. При цьому кожен може налаштувати безпеку на свій смак: встановити PIN, FaceID/TouchID, двофакторну аутентифікацію. 

Як додаткові можливості сервіс пропонує агрегатор ринку: огляд новин платформи, графіків курсів валют, рейтинги активів за зростанням та падінням ціни. Це дає змогу ухвалювати рішення про торгівлю практично миттєво. Також сервіс підтримує криптокартку – інструмент для оплати товарів криптовалютою в 60 млн торгових точок по всьому світу. Вона випускається на 5 років і обслуговується безкоштовно.

Плюси 

Мінуси

 • Високий рівень безпеки;

 • Підтримка безлічі криптовалют і токенів;

 • Цілодобова підтримка користувачів;

 • Вигідна реферальна програма;

 • Зручний інтерфейс доступний для новачків;

 • Актуальні курси валют і низькі комісії;

 • Доступ до даних крипторинку всередині застосунку;

 • Доступ до криптовалютної картки для покупок по всьому світу;

 • Функція купівлі та продажу цифрових активів без необхідності реєструватися на біржі.

 • потрібна верифікація (KYC)

Exodus

Простий у використанні мультивалютний криптогаманець для IOS/Android і десктопних пристроїв, які синхронізуються один з одним. Розробники Exodus зробили акцент на простоті, тому функціональність гаманця обмежена: користувачі можуть зберігати та переказувати криптовалюту, відстежувати статистику портфоліо, відновлювати та видаляти гаманці. Застосунок має вбудовану біржу для обміну активів і канал зв'язку з підтримкою.

Також Exodus можна використовувати для роботи з апаратними гаманцями Trezor для забезпечення безпеки цифрових активів, що зберігаються на холодному гаманці.

Оскільки гаманець можна використовувати як на мобільних пристроях, так і на комп'ютерах через програму або браузер, це впливає на загальну безпеку коштів. Браузерні гаманці найслабше захищені від хакерських і фішингових атак.

Плюси 

Мінуси

 • Простий інтерфейс і зручність налаштування гаманця;

 • Понад 260 підтримуваних криптовалют і токенів;

 • Статистика за портфелем та окремими активами;

 • Вбудований криптообмінник.

 • Обмежена функціональність, особливо мобільної версії;

 • Відсутні гнучкі налаштування транзакцій.

Coinbase

Гаманець, випущений однойменною американською криптобіржею, яка першою у світі вийшла на IPO. Coinbase Wallet підтримує велику кількість цифрових активів, зокрема і невзаємозамінних токенів (NFT). Якщо ви маєте обліковий запис на біржі Coinbase, ви можете синхронізувати його для роботи з гаманцем.

Плюси 

Мінуси

 • Простий і зручний у використанні;

 • Підтримка NFT-токенів і токенів стандарту ERC-20;

 • Доступ до децентралізованих сервісів: DEX, NFT-сервіси;

 • Підтримка двофакторної аутентифікації.

 • Деякі функції доступні тільки для громадян США;

 • Торгові функції складні для новачків в індустрії.

Coinomi

Функціональний мультичейн-гаманець із вбудованим DApp-браузером. Coinomi доступний на ПК, смартфонах iOS і Android. Криптогаманець підтримує близько 125 різних блокчейнів і фіатних валют, кілька форматів біткоїн-адрес – Legacy, P2SH і Bech32, а такожпідключення власної Bitcoin-ноди. Для обміну активів сервіс використовує такі платформи як ShapeShift і Changelly. 

З точки зору захисту, сервіс позиціюєтьсяяк гаманець з відкритим вихідним кодом. При цьому оновлені версії коду з'являються з величезною затримкою – команда пояснює це посиленням правил безпеки. З боку користувача в сервісі мало можливостей для особистих налаштувань захисту, крім звичайного пароля. 

Користувачі також відзначають слабку роботу служби технічної підтримки сервісу.

Плюси 

Мінуси

 • Мультивалютність;

 • Регулярний вихід оновлень і цілодобова підтримка користувачів;

 • Функція UTXO Control (захист від атак пилом);

 • Підтримка децентралізованих застосунків;

 • Швидке створення гаманця і можливість вибору активів для зберігання.

 • Перевантажена функціональність, що може відштовхнути новачків;

 • Не повністю відкритий вихідний код;

 • Проблемна служба підтримки;

 • Немає особистих налаштувань захисту.

SafePal

Мобільний застосунок одного з найпопулярніших апаратних гаманців після Ledger і Trezor. Може працювати як окремо від пристрою, так і у зв'язці з ним. 

Розробники SafePal випустили власний токен SFP і представили унікальну концепцію аірдропа під назвою WHO (Wallet Holder Offering), що дозволяє користувачам отримувати різні токени, просто зберігаючи в гаманці токен платформи.

Усередині гаманця користувачі можуть використовувати DeFi-застосунки, але це може створювати додаткову загрозу безпеці в разі злому смарт-контракту, з яким взаємодіяв гаманець. Для уникнення цього слід вчасно оновлювати гаманець – у випадку з SafePal робити це потрібно щоразу вручну.

Плюси 

Мінуси

 • Доступ до DeFi-продуктів;  

 • Вбудовані DEX-біржа і DApp-браузер;

 • Розширені налаштування інтерфейсу;

 • Налаштовувані комісії мережі:

 • Створення декількох гаманців;

 • Підтримка NFT.

 • Перевантажений інтерфейс через надлишок функцій;

 • Складний у використанні.

MetaMask

У топ криптогаманців 2024 року обов'язково увійде Metamask – популярний криптогаманець для Ethereum і ERC-20 токенів, спочатку випущений у вигляді браузерного плагіна, що працює тільки на Chrome, Firefox, Brave і Edge. 

Але у 2020 році розробники випустили версію для iOS та Android. Гаманець MetaMask популярний серед розробників завдяки розширеним налаштуванням для тестування власних DApp-застосунків і токенів. У гаманці інтегрований DApp-браузер, який дає змогу під’єднуватись  до DEX, таких як Uniswap, 1inch та інших.

Важливо: Якщо ви використовуєте MetaMask через браузер – теоретично хакери можуть викрасти зашифровані приватні ключі, оскільки користувачі веб-гаманця часто піддаються фішингу. Якщо ви використовуєте і мобільний застосунок, і плагін, то створюйте окремі гаманці, щоб краще захистити свої активи.

Плюси 

Мінуси

 • Вбудований DApp-браузер;

 • Можливість тестування смарт-контрактів;

 • Створення декількох гаманців;

 • Простий інтерфейс.

 • Підтримує тільки монети й токени мережі Ethereum (ERC-20) і BSC (BEP-20);

 • Мала кількість підтримуваних мов;

 • Обмежена функціональність;

 • Низький захист плагіна для браузерів.

Trust Wallet

Популярний мультичейновий криптогаманець, який придбала криптобіржа Binance. 

Розробники Trust випустили власний ERC-20 токен Trust Wallet Token (TWT) – у 2023 році він входить в останню десятку ТОП-100 криптовалют за капіталізацією. Хоча в базових функціях, як-от отримання та надсилання криптовалют, легко розібратися, під час управління користувачі можуть поставати перед труднощами та не відразу знайти потрібні розділи. При цьому сервіс не підтримує роботу з фіатом – за його допомогою не можна продати цифрові активи та вивести їх на банківську картку.

Плюси 

Мінуси

 • Підтримка безлічі криптовалют;

 • Можливість створення декількох акаунтів;

 • Стейкінг криптовалют усередині програми.

 • Обмежені налаштування інтерфейсу;

 • Немає інструментів для роботи з фіатом;

 • Доступ до seed-фрази можна отримати тільки за допомогою стороннього сервісу.

Blockchain.com

Топ гаманців для крипти був би неповним без одного з найперших криптогаманців, витісненого більш безпечними і зручними клієнтами. Раніше гаманець був відомий під назвою Blockchain.info, а мобільна версія з'явилась після ребрендингу.

Примітка: зафіксовано величезну кількість скарг на безпеку веб-гаманця. Користувачі Blockchain.com – одні з найчастіших жертв фішингових сайтів, які викрадають облікові дані.

Варто зазначити, що це стосується тільки веб-гаманця, однак цей факт зіпсував репутацію компанії. Мобільний гаманець Blockchain підтримує тільки вузьке коло криптовалют і не дає купувати їх за фіатні валюти з банківських карток.

Плюси 

Мінуси

 • Зручність використання;

 • Можливість створення кількох гаманців для різних цілей.

 • Невелика кількість активів: усього 17 криптовалют і токенів;

 • Велика кількість зафіксованих зломів;

 • Немає купівлі криптовалют за фіат.

Crypto.com

Гаманець, який випустила однойменна криптобіржа у 2019 році. Як і Trust Wallet, компанія випустила власний токен Crypto.com Coin (CRO), який у 2020 році входив до топ-20 найбільших за капіталізацією криптовалют, але поступився місцем перспективнішим альткоїнам.

У гаманці користувачі можуть зберігати та купувати криптовалюту, а також оформити криптокартку Crypto.com, якою можна оплачувати покупки за допомогою крипти. Crypto.com – кастодіальний гаманець, і для доступу до нього потрібні номер телефону та адреса електронної пошти. Крім стандартних послуг, гаманець також пропонує функції стейкінгу і криптовалютного кредитування.

ПлюсиМінуси
 • Підтримка близько 250 цифрових активів;

 • Вбудований обмінник і підтримка криптокарток;

 • Доступ до фінансових послуг: стейкінг і кредитування.

 • Не підтримує роботу з фіатними валютами;

 • Складний інтерфейс, незручність роботи в застосунку.

Atomic Wallet

Криптогаманець на IOS та Android, випущений разом із власним токеном Atomic Wallet Coin (AWC), який роздавали всім користувачам, які встановили клієнт. Atomic Wallet доступний на мобільних і десктопних пристроях. Користувачі можуть зберігати й обмінювати понад 500 різних криптовалют, а доступ до активів надається за паролем, який необхідно встановити під час створення гаманця.

Попри заходи безпеки, у червні 2023 року гаманець Atomic Wallet зламали – за даними Elliptic, збитки користувачів становили більш ніж $100 млн. Злом зачепив приблизно 1% гаманців від місячної кількості активних користувачів.

Після цього команда розробників випустила оновлення системи безпеки.

Плюси 

Мінуси

 • Зручний і простий інтерфейс;

 • Графіки з курсами криптовалют;

 • Доступний атомарний своп на внутрішній DEX-біржі;

 • Можливість купівлі криптовалюти за фіат;

 • Підтримка стейкінгу;

 • Налаштування комісій.

 • Гаманці сортуються тільки за алфавітом або за курсом;

 • Не підтримує SegWit-адреси;

 • Безпека гаманця викликає питання.

Порівняння гаманців криптовалют для iOS та Android

Для зручності ми додаливсі критерії до одної таблицї, щоб ви могли самостійно їх порівняти і вибрати найкращі криптогаманці, здатні вирішити ваші завдання.

#БагатофункціональністьБезпекаМультивалютністьФункція обмінуШвидкість та економіяЗручність роботиРозширені функціїУнікальні фічі

Розширені функції 

Унікальні фічі

Trustee Plus+++++++Агрегатор ринку, підтримка криптокарт

Стейкінг

WalletConnect

Smart Swap, Booster Kit

Exodus+++ (145+)+-++

(SegWit)

-

Coinbase-+++-+-Доступ до DeFi та ICO

-

Доступ до DeFi та ICO

Coinomi++++-+/--Модулі ідентифікації Digi-ID, UTXO Control, DNS

-

Модулі ідентифікації Digi-ID, UTXO Control, DNS

SafePal++++-++ (інтеграція апаратного гаманця)Аірдроп WHO

+

(Інтеграція апаратного гаманця)

Аірдроп WHO

Cobo++/-+--++ (стейкінг)-

+

(Стейкінг)

-

MetaMask+++ (тільки ERC-20 и BEP-20)++++ (наявність тестової мережі для тестування смарт-контрактів)

+

(Наявність тестової мережі для тестування смарт-контрактів)

-

Trust Wallet++++++/---

-

-

+/--+ (17 монет і токенів)++++ (аірдропи та свопи)-

+

(Аірдропи та свопи)

-

-+++-++ (стейкінг, депозити)Підтримка криптокарт (недоступно в СНД)

+

(Стейкінг)

-

Atomic Wallet++++-+--

-

-

Найкращий криптогаманець для iOS та Android

Це був огляд застосунків для зберігання цифрових активів. Ми визначили найкращі криптогаманці – топ мобільних сервісів, актуальних на 2024 рок. 

За результатами порівняння, найкращими мобільними гаманцями виявилися платформа цифрових фінансів Trustee Plus і застосунок для апаратного гаманця SafePal. Вони чудово підійдуть як новачкам, так і досвідченим користувачам, допоможуть зручно управляти криптовалютою, здійснюючи вигідні угоди. І якщо SafePal найкраще використовувати вкупі з фізичним гаманцем, то Trustee Plus ви можете почати використовувати вже зараз, безплатно завантаживши його з Play Marketабо App Store.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image