USDT: що за валюта та як нею користуватися

Article image
List

Tether - один з найпоширеніших варіантів для обміну та розрахунків у криптоіндустрії. Що таке USDT, для чого потрібні стейблкоіни, які вони бувають, чим відрізняються, як це все працює і до чого тут долар? Команда Trustee Plus представляє оглядовий матеріал про характеристики, забезпечення фіатом, перспективи, переваги та недоліки Tether. Також експерти розкажуть, що таке USDT простими словами, як користуватися, де купити usdt, як відправити і де зберігати стейблкоїн. Занурюйтесь!

Що означає Стейблкоін USDT?

Изображение 2024 05 26 170855686

United States Dollar Tether - перший і найпопулярніший стейблкоїн на крипторинку, криптотокен з фіксованою ціною, прив'язаною до фіату, в даному випадку - американського долару. USDT випущений 2014 року компанією Tether Limited.

Стейблкоін — криптоактив зі стабільним курсом, не схильний до різких цінових коливань на противагу волатильним криптовалютам, таким як Bitcoin, Ethereum та інші. Стейблкоіни репрезентують фіатні валюти на крипторинку. Курси стейблкоїнів можуть бути прив'язані до фіатних валют (USDT, USDC), дорогоцінних металів (Tether Gold) та інших активів.

Існують інші стейблкоіни, прив'язані до долара, наприклад USDC - USD Coin проекту CENTER.

Навіщо створили USDT

Tether створений у жовтні 2014 року на протоколі Omni Layer на блокчейні Біткоіна як стабільніша альтернатива першій криптовалюті. Початкова назва - RealCoin. Того ж року проект перейменували. Перша криптобіржа, яка запустила торги з Tether, - Bitfinex. Як виявилося пізніше, Tether Limited – дочірня компанія Tether Holding Limited, яку заснували члени керівництва Bitfinex. Таким чином, це пов'язані компанії.

Розробники  ще у 2014 році назвали Tether своєрідним“мостом” між криптовалютами і фіатними (реальними) коштами. . Серед цілей створення:

 • представлення альтернативи нестабільним криптовалютам;

 • конвертація фіату у криптовалюту у співвідношенні 1:1;

 • підвищення довіри за допомогою нового методу підтвердження резервів Proof of Reserves (альтернатива методам підтвердження платоспроможності Proof of Solvency);

 • перекази національних валют (зокрема транскордонні);

 • інтеграція з різними сервісами для оплати рахунків та фінансування;

 • зниження ринкових ризиків.

Відео з повним оглядом USDT

Характеристики монети

Для опису Tether (USDT) часто вказують, що це монета з ключовими ознаками:

 • стабільність, заснована на забезпеченні фіатною валютою, – для використання всіх переваг цифрових транзакцій на блокчейні без ризиків волатильності;

 • прозорість - на сайті щодня публікується і мінімум щодня оновлюється обсяг резервів;

 • зближення крипто- та фіатних валют завдяки простому обміну долара на Tether і навпаки.

Як працює Tether

Згідно з документацією компанії, обіг токенів USDT декларується як цикл:

 1. Користувач (фізична або юридична особа – криптобіржа або криптосервіс) вносить фіатні кошти на банківський рахунок компанії Tether Ltd;

 2. Компанія емітує токени в еквіваленті 1 USD = 1 USDT;

 3. Компанія позичає користувачеві USDT в еквіваленті суми американських доларів, внесених на депозит;

 4. Користувач здійснює операції (передає, обмінює);

 5. Користувач повертає Tether на депозит;

 6. Компанія спалює внесені токени та повертає користувачеві долари.

Чим підкріплена монета

Изображение 2024 05 26 172238305

Кожен 1 USDT має бути підкріплений 1 USD на резервному балансі Tether Ltd. Відповідно, відповідь на питання, чому дорівнює 1 USDT, дуже проста: курс USDT до USD має бути 1:1.

Забезпечення Tether доларом багато разів викликало сумніви та чутки. Так спочатку компанія заявляла про повне забезпечення всіх токенів американськими доларами. У 2019 році Tether Ltd змінила політику забезпечення, додавши у підкріплення «інші активи та майбутні надходження від позик», наданих третім сторонам. Тоді було заявлено, що Tether підкріплено доларом США лише на 74%.

Варто зазначити, що головна підстава сумніву полягає у відсутності повного незалежного аудиту Tether Ltd. Деякі розслідування призводять до думки, що «інші активи» не зможуть підкріпити 26%, що залишилися.

Можливість майнінгу

Тезер не підлягає майнінгу, що означає, що емісія USDT може виконуватись лише після депонування фіатних засобів. Така суперечність природі цифрових активів пояснюється основною метою — посередництвом між реальними та віртуальними активами.

Максимальна емісія монет обмежується лише сумою фіатних коштів, внесених на рахунки компанії-емітента.

Переваги та недоліки першого стейблкоїну

Незважаючи на те, що Tether — «міст» від фіатного долара до криптовалюти, з проектом пов'язано багато критики, звинувачень та підозр. Виділимо основні плюси та мінуси роботи з Tether.

Переваги 

Недоліки

Стабільний курс

Обов'язковий KYC при внесенні коштів на рахунки компанії

Висока ліквідність

Централізований характер

Доступність на різних блокчейнах

Відсутність незалежних аудитів

Фіатні резерви

Проблемна репутація

Широке прийняття

Звинувачення у маніпуляції ринком

Швидкість та дешевизна транзакцій з USDT на блокчейні Tron

 

Значна капіталізація

 

Легкість розрахунків

 

Наявність звітності

 
Важливо! Tether не гарантує можливість конвертації всіх токенів у долари та залишає за собою право відмовити в обслуговуванні клієнтам, які не дотримуються умов.

Підвиди Tether

Після запуску USDT компанія досягла успіху у випуску інших стейблкоїнів, які, однак, не набули помітної популярності і не мають широкий попит:

 • EURT, Eurocoin - підкріплений євро;

 • CNHT - прив'язаний до китайського юаня;

 • XAUT, Tether Gold – забезпечений золотом.

Види USDT

Tether було випущено на блокчейн-протоколах Omni (Bitcoin), ERC-20 (Ethereum), TRC-20 (Tron), EOS, Liquid, Algorand, Solana, OMG Network, Bitcoin Cash, що сприяє зростанню торговельних обсягів і підвищенню ліквідності.

У 2022 році з'явився USDT Polygon, який набирає популярності натомість монети на Omni, що втратила свою актуальність. 

Крім цього, у майбутньому планується запустити емісію токенів USDT на протоколі Lightning Network.

Розглянемо два найпопулярніші види стейблкоїна (TRC20 і ERC20) і USDT Polygon, який нещодавно з'явився.

USDT на ERC20: що це

Изображение 2024 05 26 175017195

У 2018 році, коли середні комісії на блокчейні Bitcoin виросли багато разів, токен почали випускати на протоколі ERC-20 поверх блокчейну Ethereum, що було набагато вигідніше для трейдингу. Після цього використання USDT на Omni значно впало і USDT на ERC-20 тепер лідирує серед інших варіантів.

Емісія на ERC-20 дає додаткові можливості для взаємодії зі смарт-контрактами та децентралізованими програмами (dApps).

USDT на TRC20: що це

Тезер на Троні почали випускати у квітні 2019 року. Технічний стандарт TRC-20 – аналогічний стандарту ERC-20 на Ethereum. Випуск Tether на Tron ставив за мету розвитку екосистеми dApps на Tron.

USDT Polygon

Tether запустив стейблкоїн USDT на Polygon навесні 2022 року, доповнивши вже наявні версії, доступні на більш ніж 10 інших блокчейн-мережах.

Polygon, раніше відомий як Matic Network, являє собою платформу для розробки та впровадження децентралізованих додатків (dApps) на базі блокчейна Ethereum. Він має високу масштабованість завдяки технології Plasma, що дозволяє обробляти до 65 000 транзакцій за секунду, що істотно перевершує оригінальний Ethereum. Завдяки цій здатності обробляти велику кількість транзакцій, комісії на Polygon також нижчі, ніж на Ethereum.

Polygon також має високий ступінь сумісності, що спрощує інтеграцію з іншими блокчейн-мережами і сприяє розвитку і розширенню децентралізованих додатків. На мережі вже розгорнуто безліч додатків, у більшості з яких можна використовувати нативну монету мережі.

Що краще?

Серед значущих відмінностей найпоширеніших протоколів для випуску Тезера відзначимо:

 • швидкість транзакцій (зазвичай становить кілька секунд на Tron і Polygon, і кілька хвилин на Ethereum);

 • транзакційні комісії (найнижча для TRC-20 і Polygon, і вища для ERC20).

Обираючи між видами USDT, потрібно визначитися з метою його використання. Для трейдингу оптимальним варіантом буде ERC-20; а для високочастотних операцій з невеликими сумами вибирайте TRC-20. А Tether Polygon можна назвати золотою серединою, яка підходить і для щоденних транзакцій, і для інституційного трейдингу. 

Важливо! Токени одного стандарту не можна відправляти на адреси іншого! Уважно перевіряйте адреси перед відправленням коштів. У USDT ERC-20 адреси починаються з комбінації 0x, а адреси USDT TRC20 завжди починаються з літери T.

Курс до долара та ціна

Станом на лютий 2024 року, USDT має капіталізацію $97 678 677 997 (відноситься і до ERC20, і до TRC20). 

Згідно з даними порталу Coingecko, криптовалюта USDT посідає третє місце у світі за розміром капіталізації. Стейблкоїн поступається лише Bitcoin і Ethereum. Крім того, Tether часто лідирує на ринку за добовим обсягом торгів.

Варто зазначити, що ціна USDT не завжди була стабільною і в якийсь момент зросла навіть до $1,2. Проте за стійкого зростання торгових обсягів і ринку загалом ситуація таки стабілізувалася, і від початку 2019 року стейблкоїн відчуває мінімальну волатильність у межах 0,01-1%.

Як користуватися

Стейблкоін часто використовують для здійснення платежів на різних онлайн-сервісах, для однорангових переказів та переміщення коштів між біржами. Один з найважливіших способів застосування Tether - купівля криптовалют на сервісах, які не приймають фіатні кошти.

Варто відзначити, що при значних коливаннях ринку обміняти будь-яку криптовалюту на Tether можна швидше, ніж вивести її у фіат. Крім того, для завершення транзакції в американських доларах у банківській системі потрібно кілька робочих днів, а транзакція USDT відбувається за кілька хвилин або навіть секунд. Різниця в транзакційних комісіях за переклад USDT та SWIFT також очевидна на користь стейблкоїну.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Який вибрати гаманець

Офіційний гаманець – Tether.to. Але, як і інші криптовалюти, Tether можна зберігати на різних гаманцях:

 • Hardware (Trezor, Ledger);

 • Software;

 • Біржових.

Для різних протоколів можна використовувати гаманці з підтримкою конкретного (MetaMask, TronLink) або універсальні, такі, як Trustee Plus. При виборі гаманця необхідно враховувати необхідність частого доступу, вимоги до безпеки та конфіденційності.

Порада! Вибираючи, де зберігати USDT, як і будь-яку монету, звертайте увагу на характеристику гаманця – кастодіальність. Тільки некастодіальні гаманці не зберігають приватні ключі на серверах сервісу, що гарантує повну безпеку: ваші ключі ваші кошти.

Де придбати USDT

Купити USDT можна на офіційній платформі Tether, але, як говорилося раніше, вона вимагає детальної верифікації фізичної чи юридичної особи, включаючи ім'я, прізвище, адресу проживання, особисті документи. Також можна скористатися для покупки криптобірж, криптообмінником або гаманцем.

Щоб купити USDT у Trustee Plus за гривню, потрібно виконати лише кілька дій.

 1. Скачайте мобільний додаток, зареєструйтеся або авторизуйтеся.
  Изображение 2024 05 26 175803564

 2. На головному екрані меню зліва натисніть фіолетову кнопку "Поповнити".

 3. Виберіть валюту гривню UAH.

 4. Виберіть перший пункт "Поповнити карткою".
  Изображение 2024 05 26 175829382

 5. Вкажіть суму поповнення, потім переведіть зі своєї картки точну суму на зазначені реквізити. Після цього гривню буде зараховано на рахунок протягом 15-60 хвилин.

Щоб перевести гривні в USDT у Trustee Plus, потрібно виконати ще кілька дій:
Изображение 2024 05 26 175909694

 1. У головному меню натисніть кнопку "Обмін".

 2. Виберіть валютну пару UAH/USDT.

 3. Введіть суму обміну і натисніть "Обміняти".

Порада! Таким чином ви можете обміняти будь-який доступний на балансі актив на Tether. Для цього так само натисніть кнопку

Для відправки USDT ERC20 потрібен ETH, а для відправки токенів USDT TRC20 потрібен TRX. При відправленні токенів нативна монета потрібна для оплати комісії мережі.

Як перевести USDT у фіат

Щоб швидко обміняти Тезер на фіатну валюту, так само як і вивести USDT на банківську картку в гривні, ви можете також скористатися функцією "Переказ" у гаманці Trustee Plus. Для цього необхідно спочатку обміняти USDT на гривню. Це можна зробити, вибравши актив і натиснувши кнопку "Обмін" у верхньому меню. Залишиться лише вказати суму обміну і підтвердити транзакцію. 

Потім вибрати у своєму гаманці гривню, натиснути кнопку "Переказ" і вибрати спосіб P2P. Далі потрібно вказати суму і завершити транзакцію, ввівши реквізити картки. Гроші зазвичай приходять практично миттєво.

Перспективи USDT як криптовалюти: mass adoption чи скам?

Незалежно від великої кількості негативних медійних згадок про криптовалюту USDT, існують прогнози, згідно з якими Tether буде стрімко розвиватися і, можливо, навіть займе друге за капіталізацією місце на крипторинку. Стейблкоін широко приймається як криптосервисами, а й майданчиками, які мають можливість приймати платежі у різних національних валютах.

Відсутність необхідності постійно конвертувати фіат у криптовалюти і назад перетворюють Tether на дійсно затребуваний актив. Позиціонування криптотокену як забезпеченого фіатною валютою також сприяє популяризації криптоіндустрії загалом. Проте якщо незалежний аудит покаже відсутність значних резервів на рахунках Tether, прогноз зворотний: постраждає також репутація всього криптосвіту.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image