Як заробляти на біржі криптовалют: 5 способів для початківців

Article image
List

Питання про те, скільки можна заробляти на біржі криптовалют, цікавить і новачків, і досвідчених користувачів. Звичайно, новачкові зорієнтуватися складніше, тому в цій статті ми детально розглянемо 5 способів такого заробітку.

Як заробити на обміні криптовалют

Изображение 2024 05 29 192346801

Peer-to-peer (p2p) або person-to-person (букв. віч-на-віч) — одноранговий обмін, тобто коли користувачі продають криптовалюту безпосередньо іншим користувачам.

P2P-біржі дозволяють заробити на обміні криптовалюти, купуючи чи продаючи цифрові активи безпосередньо з іншими користувачами. Суть заробітку полягає в тому, що користувач продає криптоактив за курсом вище ринкового, а купує за нижчим курсом і таким шляхом отримує прибуток на різниці криптовалют.

З нульовим рейтингом і без верифікації буде важче отримати замовлення, тому спочатку потрібно попрацювати на репутацію, щоб потім вона працювала на вас. Проведіть кілька операцій обміну, щоб отримати відгуки та рейтинг. Пропонуйте угоди на невеликі суми (від $50-$100). Це буде не дуже вигідно, але так простіше знайти перших покупців та заробити рейтинг.

Механіка заробітку на обміні криптовалют проста. Розглянемо її на прикладі продажу:

 1. Продавець створює заявку на продаж криптовалюти, встановлюючи курс, діапазон сум, спосіб покупки (переказом на картку, електронний гаманець або оплатою альткоїном) та умови угоди, а потім розміщує її.

 2. Покупець відкриває заявку, вказує бажану суму та отримує реквізити картки продавця. У цей момент біржа заморожує зарезервовану покупцем суму на внутрішньому рахунку — ошукати покупця не вдасться.

 3. Потім продавець очікує, коли покупець перекаже кошти на його рахунок і підтверджує переказ.

 4. Якщо покупець переказав кошти, а продавець не підтвердив переказ, відкривається суперечка. Оператори з'ясовують ситуацію, і якщо продавець спробував обдурити покупця, хоча той переказав кошти, то криптовалюта списується із внутрішнього рахунку продавця.

Уважно вивчіть правила платформи, перш ніж почати торгувати, щоб не стати жертвою шахрайства. P2P-біржа виступає гарантом угод та забезпечує безпеку обох сторін. Але якщо, наприклад, ви перекажете кошти після того, як угоду буде закрито, то втратите їх.

Купівля відбувається аналогічно, тільки в цьому випадку контрагент переказує кошти на картку або електронний гаманець продавцю, а продавець підтверджує оплату за реквізитами.

Скільки можна заробити?

Заробіток на обміні залежить від спреду (різниці між реальним та запропонованим курсом), який встановлює сам продавець, курсу криптовалюти та кількості замовлень. У середньому дохід від однієї угоди становить 1% від суми самої угоди. Якщо ви збільшите спред, заробите більше на одній угоді, але кількість замовлень буде меншою.

Наприклад, якщо ви в середньому здійснюєте 5 угод за день на суму $5000 кожна зі спредом 1%, то щодня зароблятимете $50, а за рік — $18 250.

Плюси та мінуси заробітку на обміні криптовалют

ПлюсиМінуси

Простота для новачків

Необхідна репутація для великого потоку замовлень. Початківцям з нульовим рейтингом важко отримати замовлення.

Високий потенційний прибуток при невеликих ризиках — 1%-10% на день і більше

Потребує багато часу і постійної уваги.. 

Не потребує навичок торгівлі

Висока конкуренція

Мінімальний поріг входу: можна почати хоч з  $50

Виникають ризики блокування банківських карток при великих оборотах

 

Висока волатильність криптовалюти

 

Ризик стати жертвою шахраїв за відсутності досвіду

 

Потребує активних дій

Як заробляти на різниці курсу криптовалют — арбітраж

Изображение 2024 05 29 192725212

Криптоарбітраж — це спосіб заробітку на різниці курсів криптовалют та один із видів криптотрейдингу. Виділяють міжбіржовий та внутрішньобіжовий арбітраж. При внутрішньобіржовому арбітражі трейдер менше коштів витрачає на комісії, але технічно цей спосіб складніший. Докладно цю тему ми розбирали в іншій статті, тому коротко розглянемо принцип арбітражу криптовалют.

Найпростіше розпочати з міжбіржового арбітражу. Суть його в тому, щоб купити криптовалюту на одній криптобіржі дешевше і продати на іншій дорожче: різниця між курсами може досягати 5%, 10% і навіть більше. Опишемо покроково, як працює міжбіржовий арбітраж (для підрахунків витрат на комісії візьмемо усереднені значення):

 1. Трейдер купує 0.1 BTC на біржі A за курсом $67 000, заплативши 0,1% комісії — $6,7.

 2. Потім переказує 0.1 BTC на біржу Б, заплативши комісію за виведення 0.0005 BTC ($33,5)

 3. Трейдер продає 0.1 BTC на біржі Б за курсом $70 000, заплативши 0,1% комісії — $7.

На цьому цикл завершено. Порахуємо прибуток за формулою:

Сума_Продажу_BTC — Комісія_На_Продаж — Комісія_На_Вивід — Комісія_За_Покупку — Сума_Покупки_BTC

Результат:

$7000 - $6,7 - $33,5 - $7 - $6700 = $252,8 — такий прибуток отримав трейдер за обмін 0.1 BTC за різниці курсу всього в ~5%.

Скільки можна заробити

Сума заробітку залежить від кількох показників:

 • Кількості коштів, виділених на угоду;

 • Суми комісій;

 • Різниці між курсами.

Відповідно чим вища різниця між курсами, чим менші комісії та більше коштів виділено на обмін, тим більшим буде прибуток. У прикладі при вкладеннях ~$6 700 вдалося заробити ~$253. Непогано з урахуванням невеликих ризиків. Але якщо суму вкладень зменшити в 10 разів, то ви отримали б збитки, оскільки прибуток не покрив би навіть комісію за виведення криптовалюти.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Справа в тому, що біржі встановлюють фіксовану комісію за виведення криптовалюти, а в блокчейнах Bitcoin та Ethereum часом високі комісії мережі, тому для арбітражу краще підходять продуктивніші платформи з низькими комісіями. Оскільки волатильність менш ліквідних криптовалют і токенів сильніша, то ризики зазнати збитків більші. Bitcoin та Ethereum рентабельні для арбітражу при великих вкладеннях. Займаючись криптоарбітражем, оцінюйте наступне:

 • Швидкість виведення з біржі та поповнення;

 • Ступінь завантаженості блокчейн-мережі — ще один мінус біткоїна та ефіру;

 • Щільність біржового стакана. Якщо кількість та сума ордерів на купівлю на біржі Б будуть малими, то є ризик, що курс криптовалюти різко обвалиться, і ви втратите прибуток або зазнаєте збитків.

Щоб сильно не ризикувати, розрахуйте всі витрати та прибуток заздалегідь і спробуйте як експеримент провести угоду з невеликою сумою.

Плюси та мінуси арбітражу криптовалют

ПлюсиМінуси

Не потребує спеціальних знань і навичок

Висока конкуренція

Нескладно розібратись новачку

Операційні ризики: биржа может закрити гаманці для вводу і виведення або затримати виведення

Оптимальне співвідношення прибутковості та ризиків

Потребує великих вкладень. Щоб прибуток був відчутним, знадобиться не менше $2000-$3000 за умови, що різниця курсів буде не меншою ніж 5%

Проста процедура

Процес пошуку «арбітражних вікон» може зайняти довгий час

 

Потребує активних дій

Заробіток на трейдингу криптовалют

Торгівля криптовалютами — один із найпопулярніших способів заробітку в новачків, але через високу складність та відсутність досвіду вони часто зазнають великих збитків. Тим не менш, сам трейдинг є досить простим і не вимагає великих вкладень на старті, що дозволяє опановувати торгові навички без великих ризиків.

Суть криптотрейдингу полягає в тому, щоб купити криптовалюту дешевше, а продати дорожче. Перевага трейдингу в тому, що трейдери можуть обирати та випробовувати різні стратегії:

 • Скальпінг;

 • Дей-трейдинг;

 • Swift-трейдинг;

 • Арбітраж криптовалют та багато іншого.

Завдання трейдера — знайти оптимальні точки входу та виходу з крипторинку, щоб отримати прибуток. Початківець трейдер повинен опанувати принципи торгівлі та ризик-менеджменту, вивчити стратегії та навчитися працювати з індикаторами.

Скільки можна заробити?

Ви можете як заробити, так і втратити гроші. Трейдинг потребує досвіду та пов'язаний із високими ризиками. За фактом, трейдинг набагато ризикованіший за інвестування: трейдер робить угод більше і частіше, через що несе більше витрат на комісії. А якщо сукупні збитки перевищуватимуть загальний прибуток, депозит обнулиться дуже швидко.

Плюси та мінуси криптотрейдингу

ПлюсиМінуси

Низький поріг входу — для старту достатньо всього $10

Висока складність для новачків: криптотрейдинг потребує навичок теханалізу. Крім того, потрібно розібратися в тому, як влаштовані ордери, індикатори та біржові стакани.

Будь-якої миті можна купити і продати криптовалюту. Можливість відкладеної покупки завдяки налаштуванню ордерів

Ризик швидко втратити всі гроші, особливо якщо торгувати з кредитним плечем

Можливість заробляти як на зростанні, так і падінні криптоактивів

Операційні ризики: криптобіржу можуть зламати, а користувачі — втратити свої кошти

Простий процес обміну

 

Вклади в криптовалютах

Изображение 2024 05 29 192953074

Деякі великі криптобіржі надають можливість отримувати прибуток від вкладів за аналогією з традиційними банками. Причому прибутковість за такими вкладами може перевищувати прибутковість за банківськими депозитами і досягати 10% річних і більше.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Ви можете відкрити вклад як у стейблкоїах, щоб захистити кошти від волатильності крипторинку, так і в криптовалютах.

Скільки можна заробити?

Прибутковість може варіюватись від 1% до 12% річних і змінюватися з часом. Чим більше коштів надано біржі від користувачів, тим нижча прибутковість.

Порахуймо скільки можна було заробити на депозитах в ETH, вклавши $10 000 рік тому. За даними однієї з великих криптобірж, прибутковість вкладів у Ethereum становить близько 0,88%. Порахуємо прибуток:

(8,33 ETH + 0,88%) * $3 - 264 - $ 10 000 = $ 17 428 без урахування складного відсотка.

Плюси та мінуси вкладів

ПлюсиМінуси

Додатковий гарантований прибуток до інвестицій у криптовалюти

Ризики, пов'язані з інвестиціями в криптовалюти

Пасивність і простота

Відносно невисока прибутковість за мірками крипторинку

Можливість отримати більший прибуток, ніж за банківськими депозитами

 

Виведення доступне в будь-який час, якщо не встановлений термін депозитів

 

Низький поріг входу

 

Прибуткове фермерство

Даний вид заробітку можна віднести до заробітку на біржах, проте він має свою специфіку. Вона полягає в тому, що дії мають місце на децентралізованих біржах — майданчиках, де немає єдиного центру прийняття рішень.

Yield Farming (прибуткове фермерство) — сукупність будь-яких способів заробітку при взаємодії з DeFi-протоколами (DeFi або децентралізовані фінанси — сектор автономних блокчейн-платформ, що формують глобальну децентралізовану економіку). Суть прибуткового фермерства в тому, щоб отримати зі своїх криптоактивів максимум прибутку всіма можливими способами:

 • Криптокредити чи флеш-позики;

 • Майнінг ліквідності.

Децентралізовані біржі не вимагають довіри, на відміну від централізованих платформ. Однак якщо хакери зламають смарт-контракт, вони зможуть вкрасти кошти користувачів. Якщо використовуєте великі платформи, такі ризики невисокі. Але нові платформи можуть бути вразливішими до атак хакерів.

Навіть якщо ваш гаманець хоча б раз взаємодіяв зі смарт-контрактом, хакери можуть викрасти кошти з нього навіть через багато років. Щоб мінімізувати ризики, використовуйте різні гаманці для різних платформ. У випадку, якщо одну з них зламають, кошти на інших гаманцях залишаться в безпеці.

Криптокредити

Изображение 2024 05 29 193219386

Перший спосіб дозволяє отримати прибуток, надаючи криптовалюту в кредит іншим користувачам. Це безпечно з двох причин:

 1. Для отримання криптопозики позичальники надають криптовалюту в заставу на суму, що перевищує позикову суму.

 2. Якщо курс криптовалюти, наданої у заставу, падає та наближається до суми позики з урахуванням нарахованих відсотків, застава списується на користь кредитора.

Для кредиторів флеш-позики — можливість заробити криптовалюту, надаючи її іншим користувачам під відсотки, а для позичальників — можливість отримати дешевші кредити або хеджувати можливі ризики, пов'язані з падінням або зростанням курсу криптовалют.

Як це працює

Механіка на перший погляд може здатися складною, але сам процес не складніший за звичайний обмін криптовалюти. Опишемо умовний процес криптопозики:

 1. Позичальник обирає відповідну пропозицію від кредитора, умови якого найвигідніші для нього, і створює заявку на 10 ETH під 6% річних строком на 12 місяців.

 2. Для отримання кредиту позичальник вносить 35000 DAI як заставу.

 3. Смарт-контракт зараховує 35000 DAI на рахунок кредитора, а позичальник отримує 10 ETH, які може використати на власний розсуд.

 4. Наприкінці строку позичальник повинен сплатити борг плюс відсотки — 10,6 ETH. Як тільки позичальник надішле зазначену суму на адресу кредитора, 35000 DAI спишуться та повернуться на гаманець позичальника. Якщо позичальник не сплатить борг до зазначеного строку, 35000 DAI автоматично спишуться на користь кредитора.

Скільки можна заробити?

Порахуймо скільки б ви заробили, якщо надали криптовалюту Ethereum на суму $10 000 під заставу рік тому. Курс ETH тоді складав близько $1 200. Отже, ви надали 8.33 ETH під 6% річних.До кінця строку сума кредиту зросте до 8.83 ETH. При перерахунку за поточним курсом підсумковий заробіток становитиме:

$28 755 - $10 000 = $18 755

Якби ви тільки інвестували в ETH, то могли б заробити:

$27 127 - $10 000 = $17 127 — майже на $1 600 менше.

Плюси та мінуси флеш-позик

ПлюсиМінуси

Пасивність

Складність для новачків: спочатку доведеться розібрати, як влаштована механіка криптопозик

Можливість отримати додатковий дохід при інвестуванні в криптовалюту

Ризики, пов'язані з імовірністю обвалу курсу криптоактиву

Висока потенційна прибутковість

Спосіб підходить тільки для криптовалют і токенів, що працюють на смарт-контракті

 

Ризики зламу смарт-контракту

Майнінг ліквідності

Майнінг ліквідності або фармінг дозволяє заробляти криптовалюту та токени, надаючи децентралізованій біржі ліквідність. Ліквідність — це сукупність ордерів на купівлю та продаж. Чим вища ліквідність торгової пари, тим менший спред, щільніші стакани заявок і швидше можна продати криптоактив.

До появи DeFi цей привілей був доступний лише фінансовим інститутам та великим приватним інвесторам. Зараз будь-який користувач може заробляти, надаючи ліквідність децентралізованим платформам.

Фармінг чимось схожий на стейкінг, але з двома застереженнями:

 • Холдер стейкає не один цифровий актив, а кілька криптовалют або токенів.

 • Проєкти, як правило, як винагороду нараховують власний токен. Наприклад, біржа Uniswap нараховує користувачам токени UNI, а PancakeSwap — токени CAKE.

Працює це так:

 1. Холдер вибирає доступну пару на PancakeSwap та додає ліквідність на платформі, наприклад, ETH та USDT.

 2. Після того як ETH та USDT додані до пулу ліквідності, ходлеру регулярно нараховують винагороди в токенах CAKE, які він може миттєво вивести. На відміну від стейкінгу, криптоінвестор може будь-якої миті також вивести свої криптоактиви з пулу ліквідності. Як бачите, це працює просто.

Скільки можна заробити?

Прибутковість складається з двох факторів: зростання курсу криптоактивів та розміру пулу ліквідності. Чим більша сума криптоактивів у пулі, тим нижчою буде прибутковість. Тому прибутковість може змінюватись від 10% до 1000% річних і більше. Як правило, прибутковість у волатильних криптоактивів може перевищувати 100% річних.

Точно порахувати суму прибутку не вийде, тому що вона залежить не тільки від суми криптоактивів, доданих у пул ліквідності, а й від курсу токенів, що нараховуються, а також розміру самого пулу ліквідності. Якщо ціна криптовалют зросте, то й вартість вашої частки в пулі буде більшою. Тому прибутковість постійно змінюється: вона може як зрости, так і впасти. Однак з урахуванням зростання криптовалют, прибуток вийшов би значним і значно перевершив би прибуток від стейкінгу та інвестицій.

Плюси та мінуси фармінгу

ПлюсиМінуси

Пасивність

Такі ж як в інвестицій + ризики зламу смарт-контракту

Потенційна прибутковість більша, ніж в інвестицій у криптовалюти

Доступний лише для криптовалют і токенів, що працюють на смарт-контрактах

Простота для новачків

Високі комісії на платформах, які використовують блокчейн Ethereum

Можливість будь-якої миті продати криптоактиви прямо на самій платформі

 

Висновки

Заробляти на біржі новачку реально, але для цього потрібно, по-перше, вивчати всі нюанси роботи майданчиків, а по-друге — експериментувати з невеликими сумами, які ви готові втратити.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image