Як заробити з нуля на криптовалюті 2024: 9 способів

Article image
List

У 2011 курс Bitcoin вперше подолав планку в $1, а в березні 2024 року досяг максимального на сьогодні рівня в $73 737. Капіталізація криптовалют за ці роки обігнала багато великих компаній на піку вона становила понад $3 млрд. Усе це свідчить про те, що заробіток на криптовалюті з нуля можливий і ми розповімо про 9 способів зробити це.

Заробляти на криптовалюті – це реально?

Ethereum4 1

Щоб зрозуміти, чи можна використовувати криптовалюту як заробіток, достатньо поглянути на цифри, наприклад, на історію злетів курсу Bitcoin:

 • у 2011 році курс BTC пройшов шлях з $0,01 до $5 – його ціна зросла в 500 разів;

 • у 2013 році, за два роки, він зростає в ціні до $1 000 – ще у 200 разів;

 • у 2017 році після тривалої кризи вартість BTC досягає $17 700;

 • у 2021 році його курс із $5-11 тисяч досягає піку – $69 000.

 • у 2024 році його курс досяг нового історичного максимуму$73 737

Попридраматичні падіння, курс BTC не тільки демонструє стійкість, а й з кожним циклом досягає все більших вершин. Те саме стосується й інших криптовалют, наприклад, Ethereum – з $1,2 до $4 600 (3 800 разів), або Ripple – з $0,004 до $0,5 (1 250 разів). 

Цифри показують, що заробіток на криптовалюті без вкладів можливий. Причому для цього навіть не потрібні якісь архіскладні дії – можна просто холдити* криптовалюту. Але є й інші способи заробітку, які можуть принести й вищий прибуток. Ми розглянемо практично всі популярні способи, що відрізняються за рівнем складності та ризику, а ви самі вирішите, який з них вам підходить найбільше.

Холдити або HODL (похідне від слова hold) – термін, що означає зберігання купленої криптовалюти на довгий термін

Скільки можна заробити на криптовалюті у 2024 році

Перше питання, що цікавить новачків: скільки заробляють на криптовалюті? Відповідь на нього неоднозначна: можна як швидко заробити гроші, вклавши їх у криптоактиви, так і легко втратити їх. Багато в чому це залежить від навичок і вміння аналізувати ситуацію на крипторинку.

Важливо! Інвестиції та торгівля криптовалютою пов'язані з високими ризиками втратити гроші

Тому перш ніж почати інвестувати в крипту, потрібно засвоїти низку простих правил:

 • Не вкладайте більше грошей, ніж боїтеся втратити;

 • У жодному разі не інвестуйте позикові кошти;

 • Диверсифікуйте інвестиційний портфель – не вкладайте всі гроші тільки в одну криптовалюту.

Ці правила не вбережуть вас від втрат у разі корекції крипторинку, але допоможуть мінімізувати можливі збитки. Втрати не означають зменшення кількості купленої криптовалюти, вони означають різницю між курсом купівлі та курсом продажу.

Деякі способи несуть мінімальні ризики або не мають їх взагалі – про них ми теж згадаємо ми теж згадаємо. Ви можете заробити $100 або $10000 – це залежить від різних чинників: обраного способу і криптоактиву, досвіду, суми вкладень та іншого.

Як заробляти на криптовалюті без вкладень: 9 кращих способів

Щоб дізнатися як заробити на крипті, розглянемо дев'ять способів, які передбачають активні дії з боку користувачів. Для деяких з перерахованих способів будуть потрібні інвестиції – у техніку, криптовалюти, стейкінг або на запуск свого проєкту.

1. Як заробляти на криптовалюті за допомогою бірж: арбітраж і трейдинг

Ethereum3 1

З традиційної фінансової сфери в криптоіндустрію перекочували такі способи заробітку як арбітраж і трейдинг:

 • Арбітраж -це отримання прибутку шляхомрізниці цін на одні й ті самі активи на різних криптовалютних майданчиках;
 • Трейдинг – це отримання прибутку внаслідоксередньострокових або короткострокових змін ціни на актив. З огляду на високу волатильність криптовалют, цей метод заробітку набув особливої популярності серед ризикових трейдерів. 

Обидва способи практикуються на криптобіржах або сервісах, що підтримують швидкий обмін активів і велику ринкову статистику, таких як платформа Trustee Plus.

Детальніше про ці види заробітку читайте в окремій статті. Якщо ж ви хочете в прямому ефірі ознайомитися з актуальною аналітикою ринку, то зверніть увагу на щотижневий стрім від команди Trustee – "Прогноз вартості криптовалют".

2. Iнвестування в криптовалюту

Інвестування – найпростіший заробіток на криптовалютах. Усе, що потрібно – купити криптовалюту і зберігати її. Для цього найкраще використовувати криптогаманець – найбезпечніший спосіб зберігання цифрових активів. Деякі сервіси, такі як Trustee Plus і Trustee Wallet, дають змогу купити криптовалюту прямо в гаманці.

Інвестування поєднує в собі простоту і високу потенційну прибутковість, що підходить навіть новачкам. Але цей спосіб – довгостроковий. Будьте готові до того, що курс може коригуватися протягом тривалого часу. Якщо ви готові зберігати криптовалюту 3-5 років і чекати, коли її курс зросте, то спосіб вам підходить. Для короткострокових і середньострокових інвесторів плюсом буде вміння розбиратися у фундаментальному аналізі, а також відстежувати тренди.

Скільки можна заробити?

Залежить від того, як зростатимуть криптовалюти і наскільки терплячий інвестор. Давайте порахуємо, скільки ви могли заробити, якби вклали в Bitcoin рік тому. Припустимо, 1 січня 2023 року ви купили 1 BTC за $16 500 без урахування комісій. У березні 2024 року курс сягнув позначки в $73 737 і ви вирішили продати його. Ваш прибуток складе: 1 BTC * $73 737 - $16 500 = $57 237, без урахування комісій за операції. За цей період прибуток незалежно від суми склав би +247%. При цьому для результату потрібно було б зробити всього дві дії: купити і продати актив.

Плюси та мінуси інвестицій

Плюси

Мінуси

 • Найпростіший спосіб заробітку на криптовалютах;

 • Висока потенційна прибутковість;

 • Не потребує жодних знань і навичок, але розуміння фундаментального аналізу та управління ризиками буде плюсом;

 • Безпека.

 • Вимагає терпіння і вміння впоратися з емоціями;

 • Високі ризики – періоди зростання криптовалютного ринку змінюються періодами корекції. У деяких випадках вона може досягати -70%;

 • Безвідповідальне зберігання ключів від гаманця може призвести до втрати доступу до коштів.

3. Заробіток на криптовалюті з нуля: крани, аірдропи та баунті

Ethereum7

Необов'язково вкладати свої кошти в криптовалюти: ви можете брати участь у роздачах і отримувати монети або токени безкоштовно, виконуючи прості дії: підписки, лайки, репости, створення контенту. За кожну виконану дію можна отримати винагороду.

Що складніша дія, то більша винагорода. Наприклад, репост зазвичай цінується значно більше, ніж підписка. До того ж чим більше у вас підписників, тим більшою може бути нагорода. Іноді творці аірдропів запускають конкурси рефералів, за перемогу в яких можна отримати значну суму токенів. Або запускають головоломки – так у 2023 році Yaga Labs запустила серію щотижневих квестів із призом у 0,12 BTC.

Скільки можна заробити?

Умови та вимоги для учасників баунті вищі, але й заробити можна більше, ніж на аірдропах. Ризик аірдропів і баунті полягає в тому, що ви можете витратити час і нічого не заробити, якщо проєкт, токени якого роздають користувачам, не розвиватиметься, і самі токени не з'являться на жодній біржі. Тому прибутковість варіюється від нуля до десятків тисяч доларів з однієї роздачі.

Наприклад, проєкт Uniswap роздавав по 400 UNI кожному користувачеві, який здійснив на платформі хоча б одну підтверджену транзакцію. На момент роздачі ці токени коштували близько $1300. Якби ви їх отримали і продали через рік після дропу, то могли б заробити ~$11 000 за обмін. Звичайно, невдалих прикладів запуску проєктів більше, не кажучи вже про високу активність шахрайських проєктів. Проте, за належного фундаментального аналізу проєкту, можна знайти дійсно вартісні активи, як-от UNI або 1INCH.

Ще один варіант для тих, хто тільки знайомиться з криптовалютою – криптовалютні крани. Їхня суть у тому, що ви отримуєте скромну суму через певний час, але є ймовірність, що може "накапати" більше. Це найбільш пряма відповідь на те, як заробити з нуля на криптовалюті. Для цього способу не потрібно взагалі нічого, окрім телефону або комп'ютера з доступом до мережі Інтернет, але й дохід від таких дій і "вкладень" буде відповідний.

Ми не будемо розглядати цей спосіб детально, оскільки на ньому складно заробити значні суми. Але для новачків, які хочуть швидко, просто і без вкладень отримати першу криптовалюту, він може підійти як експеримент.

Плюси та мінуси роздач криптовалюти

Плюси

Мінуси

 • Не потребує фінансових вкладень;

 • Можливість заробити на тому, що ви й так робите в соцмережах;

 • Відсутність ризиків втратити гроші;

 • Вимагає активних дій;

 • Є можливість вийти на частковий пасив, якщо ведете блог або канал у соцмережах.

 • Ризикуєте витратити час, якщо токени не "залістять" на біржах;

 • Існує ймовірність, що проєкт не виплатить токени учасникам;

 • Більшість токенів торгуються за ціною, нижчою за заявлену на роздачі, через що знижується дохід;

 • Складно знайти цінний довгостроковий проєкт без спеціальних знань;

 • Скромні суми заробітку на кранах.

4. Стейкінг

Першим способом видобутку криптовалют став майнінг – процес підтвердження нових блоків мережі, внаслідок якого майнери отримують винагороду. Але з кожним роком цей процес вимагає дедалі більше обчислювальних потужностей та електроенергії.

На зміну йому прийшов стейкінг – процес підтримання роботи блокчейну за винагороду, що не вимагає дорогого обладнання, витрат на електроенергію і довгих налаштувань. Щоб заробити, достатньо купити криптовалюту і заморозити її на своїй адресі гаманця на час. Таку можливість підтримує більшість криптогаманців, наприклад, у Trustee Wallet ви можете стейкати Tron (TRX). 

Скільки можна заробити?

Стейкінг відповідає на питання як почати заробляти на криптовалюті новачкові, адже його прибутковість варіюється від 1% до 20% річних і не є стабільною. Практично всі PoS-блокчейни працюють за одним принципом: що більше застейканих криптоактивів, то більша нагорода. А якщо курс криптоактиву зростає, то дохід від стейкінгу стане найбільш відчутним. Враховуйте також складний відсоток.

Порахуємо, скільки ви могли б заробити, якби на початку 2023 року купили та застейкали криптовалюту Solana (SOL) – один із найбільших цифрових активів у цьому секторі.

Отже, ви придбали 1004 SOL за курсом $9,96 на суму $10 000. Прибутковість від стейкінгу Solana становить 13% річних. Припустимо, ваш валідатор, якому ви делегували монети, стягує 10% від прибутку. У підсумку прибутковість за рік складе 11,7%. І це без урахування складного відсотка, з яким прибутковість буде вищою. Порахуємо, скільки монет SOL накопичилося б за рік: 

1004 SOL * 11,7% = 1174 SOL Ціна криптовалюти в січні 2024 року була близько $90. Виходить, прибуток від інвестицій і стейкінгу сумарно склав: 1174 SOL * $21,2 - $10 000 = $14 888 Інвестиції в Solana окупилися б майже в 9,5 разів. Якби ви просто інвестували в Solana без стейкінгу, вийшло б $80 360 - менше на $15 300.

Плюси та мінуси стейкінгу

Плюси

Мінуси

 • Повністю пасивний заробіток. Ви можете зняти зароблений прибуток коли завгодно, але якщо регулярно знімати нагороди і реінвестувати їх, прибутковість збільшиться;

 • Не вимагає спеціальних знань, хоча спочатку новачкам потрібно розібратися, як працює стейкінг у гаманцях;

 • Додатковий дохід до інвестицій;

 • Безпека – монети і токени не залишають гаманець та захищені від злому;

 • Низький мінімальний поріг.

 • Ризики такі самі, як і при інвестиціях у криптовалюту;

 • Заморожування монет.

5. Інвестиції в DeFi-проєкти, NFT-токени

Ethereum6

Чудовим доповненням до класичного криптовалютного портфеля стануть інвестиції в DeFi-сектор, що розвивається, або NFT-токени:

 • DeFi – це децентралізована фінансова система, альтернатива банківському сектору. Великі децентралізовані проєкти, наприклад біржа Uniswap, випускають власні токени, в які можна інвестувати;

 • NFT – невзаємозамінні токени, що запустили хвилю цифрового мистецтва. Багато відомих особистостей, художників і великих компаній випускають свої колекції. Зростання їхньої вартості може досягати сотень відсотків за короткий термін.

Скільки можна заробити?

Залежить від курсу криптовалюти. Під час бичачого ринку ціна популярних токенів DeFi-платформ збільшилася в рази. Деякі з них лише за місяць зросли на кілька тисяч відсотків. Наприклад, токен Yearn.Finance (YFI) зріс у ціні більш ніж на 30 000%, а на деякий час його курс навіть перевищив курс біткоїна.

Порахуємо, наскільки зріс би ваш капітал, якщо ви вклали $10 000 у токен MKR на початку 2023 року. Тоді його курс становив $510, а до 1 січня 2024 року дорівнював $2 266. ($10 000/$510) * $2 266 – $10 000 = $34 431

Прибуток від NFT підрахувати складніше, оскільки кожен токен або колекція має свої особливості. Досить зазначити, що найдорожчий NFT був проданий за $91,8 млн.

Плюси і мінуси інвестицій у DeFi і NFT-токени

Плюси

Мінуси

 • DeFi-індустрія постійно розвивається і набирає обертів. Зараз її частка від загальної капіталізації всіх криптовалют становить 3,9%;

 • Пасивність;

 • Низький поріг входу – почати можна хоч з 1$, якщо купуєте на DeFi-платформах, а кошти не залишають гаманець;

 • Можна мінтити NFT самостійно.

 • Високі ризики втратити гроші при обвалі курсу;

 • Ризики зламу смарт-контракту;

 • Високі комісії мережі Ethereum;

 • Великий вибір варіантів обміну.

6. Інвестиції в ICO

Initial Coin Offering або первинна пропозиція токенів – один із найризикованіших способів інвестування в цифрові активи. З одного боку, ви отримуєте шанс купити токени за найнижчою ціною і багаторазово збільшити капітал. А з іншого – ризикуєте частково позбутися своїх коштів, якщо токени виявляться непотрібними, або навіть повністю втратити вкладення, якщо токен не залиітять на криптобіржах.

Не інвестуйте всі гроші в один проєкт, інакше збільшується ризик втратити вкладення. Краще розподіляти кошти між кількома проєктами або, іншими словами, диверсифікувати інвестпортфель.

Скільки можна заробити?

Ви можете втратити всі свої вкладення або примножити їх у кілька тисяч разів. Наприклад, третя за капіталізацією криптовалюта Binance Coin (BNB) під час публічного токенсейлу коштувала лише $0,1, а 1 січня 2024 року її курс становив $333 – у 3 330 разів вище. Якби ви інвестували $100 у BNB на ICO, то на початку 2024 року ваш капітал зріс би до $333 000.

Плюси та мінуси інвестицій в ICO

Плюси

Мінуси

 • Не потребує великих вкладень. Зазвичай мінімальна сума інвестицій в ICO становить всього $50-$100;

 • Можливість придбати криптоактив за низькою ціною і багаторазово примножити капітал за короткий проміжок часу;

 • З процедурою купівлі токенів легко розбереться навіть новачок.

 • Потрібні знання, щоб вибирати перспективні проєкти;

 • Є ризик втратити всі вкладені кошти;

 • Більшість токенів дешевшають після лістингу на біржах;

 • Ризики вкластися в шахрайські проєкти.

7.  Майнінг криптовалют

Ethereum8

Перші криптовалюти, такі як Bitcoin, можна добувати за допомогою спеціального обладнання. Але для відчутного прибутку знадобляться чималі вкладення, які підуть на купівлю техніки та оплату електроенергії.

Ефективність майнінгу також залежатиме і від країни. Так у серпні 2023 року аналітики з CoinGecko підрахували вартість видобутку 1 BTC у різних країнах для майнерів-одинаків. У Лівані BTC можна добути всього за $260, коли як в Італії за $208 600. А, наприклад, в Україні ціна видобутку склала 10,73 тисячі доларів.

Крім того, обладнання застаріває і його ефективність з часом знижується, що впливає і на прибутковість. Існуєдва види майнінгу: хмарний або за допомогою свого обладнання. Коротко розглянемо обидва варіанти.

Класичний майнінг

Цей варіант складніший, оскільки потребує налаштування обладнання та встановлення софту. Крім того, потрібно обслуговувати обладнання, щоб воно функціонувало якомога довше: забезпечити безперебійну енергію та високий рівень охолодження. Але бувають послуги хостингу: ви тільки купуєте обладнання та оплачуєте оренду, а налаштуванням та обслуговуванням займаються фахівці. Однак витрати в цьому випадку будуть більшими. 

Заробіток на майнінгу криптовалют можна розділити на кілька етапів:

 • Купівля та встановлення майнера або ферми на відеокартах;

 • Конфігурація обладнання та софту для майнінгу;

 • Запуск процесу майнінгу.

Після останнього етапу процес стає практично пасивним. Достатньо час від часу перевіряти стан обладнання та обслуговувати його.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Хмарний майнінг

Цей процес повністю пасивний. Ви купуєте хмарні контракти й отримуєте дохід від майнінгу, оплачуючи комісію за електроенергію. Перевага хмарного майнінгу в тому, що не потрібно купувати обладнання цілком – для запуску контракту досить оплатити мінімальний хешрейт, який коштує в межах $10-$20 залежно від сервісу.

Недолік хмарного майнінгу порівняно з класичним у тому, що у випадкувід'ємної рентабельності платежі перестають надходити і оренда може не окупитися. Якщо майните на своєму обладнанні, ви зазнаєте збитків, але монети продовжать видобуватися, і обладнання буде окупатися.

Скільки можна заробити?

Прибутковість майнінгу залежить від курсу криптовалюти та складності видобутку, а також вартості електроенергії. Що вища складність і нижчий курс криптовалюти, то нижчий дохід. Розрахувати приблизну прибутковість можна за допомогою калькуляторів майнінгу.

Курс Bitcoin розпочав 2024 рік з рівня в $42 360, у таких умовах майнінг BTC приносить хороший прибуток. Важливо правильно розрахувати вартість ферми, ціну на електроенергію, період окупності обладнання залежно від актуального курсу. Також важливо враховувати динаміку складності видобутку.

У 2024 році нагорода за створення нового блоку мережі становить 6,25 BTC або ~$165 000. У квітні 2024 року, після халвінгу Bitcoin, винагорода знизиться вдвічі – 3,125 BTC.

Плюси та мінуси майнінгу

Плюси

Мінуси

 • Пасивність і доступність для новачків;

 • Низький поріг входу (для хмарного майнінгу);

 • Висока потенційна прибутковість при високому курсі криптовалют.

 • Дороге обладнання, можливий його вихід з ладу;

 • Негативна рентабельність при низькому курсі криптовалют;

 • Актуальність для регіонів із дешевою електроенергією;

 • Тривалий термін окупності обладнання;

 • Устаткування виробляє багато шуму і тепла.

8. Реферальні та партнерські програми

Криптобіржі, гаманці, мерчанти та інші криптовалютні сервіси пропонують користувачам стати учасниками партнерської програми та отримувати дохід у криптовалютах, запрошуючи клієнтів. Перевага такого способу – можливість заробити на криптовалюті без вкладень і ризиків, навіть не розбираючись у сфері.

Як заробити гроші на криптовалюті за реферальними програмами:

 1. При завантаженні гаманця ви отримуєте спеціальне партнерське посилання. Коли користувачі реєструються за ним, вони стають вашими рефералами.

 2. Поширюєте посилання будь-яким законним способом: надсилаєте знайомим у повідомленні, публікуєте в соцмережах або на форумах тощо. Якщо у вас є свій блог або сайт, можете просувати посилання через нього. Часто заохочується навіть мотивований трафік, оскільки сервіси в будь-якому випадкуотримають прибуток.

 3. Коли користувач зареєструвався за вашим посиланням і здійснив купівлю, продаж або обмін, ви отримуєте дохід за кожну його операцію.

На платформі цифрових фінансів Trustee Plus також є реферальна програма. Щоб стати її учасником зареєструйтеся і пройдіть верифікацію, а потім:

 1. Залиште заявку через службу підтримки – для цього натисніть на значок "діалогу" в правому верхньому кутку з будь-якого екрана застосунку та виберіть "Чат";

 2. Дочекайтеся відповіді від служби підтримки про активацію програми;

 3. Отримайте своє особисте реферальне посилання в застосунку;

 4. Поширюйте посилання і заробляйте – 45% доходу Trustee від транзакцій.

Детальніше про те, як заробити на криптовалюті з нуля, запрошуючи рефералів тут.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

Скільки можна заробити?

Якщо коротко – від нуля до нескінченності. Усе залежить від того, скільки платить компанія, яку кількість рефералів ви залучили і який у них оборот. Одні компанії готові платити 20% від прибутку, інші – аж до 50%. Наведемо простий приклад:

Ви запросили 1000 осіб, кожна з яких у середньому за місяць продає і купує криптовалюту на $1 000. Сервіс платить за кожну транзакцію до 45% від свого доходу. У цьому випадку за місяць ви заробите:

1000 осіб * $1 000 * 45% = 4 500 USDT У Trustee Plus

нагорода за реферальну програму нараховується з доходу від операцій запрошених користувачів, які об'єднуються у два рівні – 20% і 25%. Верхня планка доходу нічим не обмежена, що робить реферальну систему чудовим джерелом пасивного доходу.

Плюси та мінуси партнерських програм

Плюси

Мінуси

 • Можливість заробляти без ризиків і вкладень;

 • Необмежений дохід – ви можете просувати скільки завгодно сервісів одночасно;

 • Відносна пасивність – ви запрошуєте рефералів один раз, а потім вони (умовно) назавжди закріплені за вами.

 • Щоб отримувати відчутний дохід, потрібно розумітися на просуванні та мати власний сайт / блог / канал у соцмережах, а також запросити багато рефералів, які регулярно здійснюватимуть угоди;

 • Ризики "злити бюджет" при запуску рекламної кампанії, особливо без досвіду.

9. Власний бізнес

Ви можете запустити бізнес на криптовалютах, створивши свій сервіс. Варіанти обмежуються лише фантазією майбутнього підприємця:

 • Запустити власний блокчейн-проект і випустити криптовалюту;

 • Створити децентралізований застосунок (DApp) на блокчейні;

 • Відкрити інтернет-магазин і приймати платежі криптовалютою;

 • Випустити свою NFT-колекцію, наприклад, на актуальному у 2024 році протоколі Ordinals на базі Bitcoin;

 • Розробити блокчейн-гру з внутрішньоігровою цифровою економікою.

Перевага в тому, що в цій сфері поки що мало конкуренції, а багатьом користувачам було б зручно оплачувати товари і послуги криптовалютою. Для мерчантів це добре тим, що не потрібно платити банкам за використання рахунків, зареєстрованих у них. 

Запуск власного блокчейн-проекту дасть змогу отримати фінансування шляхом продажу криптовалюти або токенів, але такий варіант вимагає наявності досвідченої команди і великих вкладень.

Скільки можна заробити?

Стелі для заробітку у власного бізнесу немає. Що більше ви вкладаєте, то більше віддачі можете отримати. Але бізнес пов'язаний із ризиком, тому є шанс зазнати збитків і стати банкрутом – це залежить від безлічі чинників: досвід команди, опрацьованість бізнес-плану і планування, маркетинг.

Враховуйте і ризики волатильності. Припустимо, ви придбали товари та продали їх за Біткоїн, отримавши 200% виторгу від вкладених коштів з урахуванням витрат. Якщо ціна криптовалюти зросте вдвічі, то виторгскладе вже 500%. Якщо курс впаде в 3 рази, то ви вийдете в нуль. Але якщо ціна обвалиться в 4-5 разів, то ви зазнаєте збитків. Якщо боїтеся зазнати збитків у бізнесі, то використовуйте стратегії ризик-менеджменту, наприклад, хеджування*. Це дасть змогу захистити ваші активи від різких коливань курсу.

[decor-text view="tg-quote"]*Хеджування – одна зі стратегій ризик-менеджменту, що використовується в трейдингу та інвестиціях. Полягає в тому, що трейдер відкриває протилежні позиції для одного й того самого активу, завдяки чому прибуток від однієї позиції покриває збитки за іншою.[/decor-text]

Плюси та мінуси власного криптобізнесу

Плюси

Мінуси

 • Можливість почати без вкладень;

 • Легкий старт при використанні спеціалізованих майданчиків;

 • Прибутковість нічим не обмежена;

 • Низька конкуренція в криптосфері;

 • Безліч варіантів відкриття бізнесу.

 • Складність для новачків. Якщо ви нічого не розумієте в бізнесі та продажах, то спочатку цьомудоведеться навчитися;

 • Для зростання бізнесу потрібні великі вкладення;

 • Ризики зазнати збитків і збанкрутувати;

 • Потрібно приділяти багато часу;

 • Дохід нічим не гарантований.

Як розібратися в криптовалюті

У статті ми розглянули активні та пасивні способи заробітку на криптовалютах з нуля. Ці способи здебільшого вимагають початкових інвестицій і глибокого занурення у сферу (майнінг, запуск свого проєкту), а деякі підходять навіть для новачків без будь-якого досвіду (стейкінг, інвестування) або з досвідом і ресурсами з інших сфер (реферальні програми). Кожен знайде, що підійде йому найбільше відповідно до свого рівня знань.

Дізнатися, як почати займатися криптовалютою, ви можете разом із платформою цифрових активів Trustee Plus: у блозі з усіма базовими знаннями про індустрію, відеоканалі зі щотижневими аналізами крипторинку та просто в застосунку, вивчаючи його можливості.

У 2024 році криптовалютний ринок переживає не найкращі часи. Проте і Bitcoin, і інші криптовалюти не вперше виходять із кризи та приносять своїм послідовникам і власникам високий прибуток, щоразу ставлячи нові рекорди.

Інші статті варті уваги

Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

Всі можливості у одному додатку

Сканування QR-коду телефоном
Image