Крипто гаманці є інтерфейсами для зберігання і передачі криптовалют. Виділяють різні види гаманців в залежності від використовуваної технології, місця і способу зберігання цінностей та інших критеріїв.

Відповідно до п.4.2 “Регламенту бізнес-моделей, які використовують конвертовані віртуальні валюти FIN-2019-G001“, випущеного FinCEN 9 травня 2019 року далі (Регламент FinCEN), регуляторний режим провайдерів крипто гаманців залежить від чотирьох критеріїв:

а) кому належать цінності;

b) де зберігаються цінності;

с) чи взаємодіє власник безпосередньо з платіжною системою, в якій відбувається оборот криптовалют; і

d) чи має особа, яка виступає в якості посередника, повністю незалежний контроль над цінностями.

Провайдери хостингових гаманців – це оператори фінансових послуг (money transmitters), які отримують, зберігають і передають криптовалюти від імені своїх аккаунт-холдерів, і, як правило, взаємодіють з ними через веб-сайти або мобільні додатки. У цій бізнес-моделі оператор фінансових послуг (money transmitters) є хостом, аккаунт – гаманцем, а аккаунт-холдер виступає власником гаманця (п.4.2.1 Регламенту FinCEN).

Крім цього,

а) цінності належать власнику;

b) цінності можуть зберігатися в гаманці або бути представлені у вигляді запису на рахунках хоста;

с) власник безпосереднього взаємодіє з хостом, а не з платіжною системою; і

d) хост має повний незалежний контроль над цінностями (хоча за контрактом він зобов’язаний отримувати доступ до цінностей тільки за інструкціями власника).

Провайдер кастодіального гаманця (хост) повинен дотримуватися процедур ідентифікації, перевірки і контролю як особи користувача, так і його профілю, згідно з програмою AML (п.4.2.1 Регламенту FinCEN).

Нехостингові гаманці – це програмне забезпечення, розміщене на комп’ютері, телефоні або іншому пристрої особи, яке дозволяє йому зберігати і проводити операції з криптовалютами. Нехостингові гаманці не вимагають додаткової третьої сторони для проведення операцій.

У нехостингових гаманцях з одним підписом,

(А) цінності (за визначенням) є власністю власника і зберігаються в гаманці, в той час як

(Б) власник безпосередньо взаємодіє з платіжною системою і має повний незалежний контроль над цінностями.

У тій мірі, в якій особа, яка здійснює операцію через нехостинговій гаманець, робить це для придбання товарів або послуг від власного імені користувача, провайдери таких гаманців не є money transmitter (провайдерами фінансових послуг) (п.4.2.1 Регламенту FinCEN).

Відповідно до п.48 “Керівництва по ризик орієнтованого підходу. Віртуальні активи і постачальники послуг з перекладу віртуальних активів“, виданого FATF в червні 2019, FATF не регулює діяльність фізичних або юридичних осіб, які надають додаткові послуги, в тому числі виробників гаманців,  де приватний ключ не зберігається третіми особами.


          Trustee Wallet – це мобільний додаток (програмне забезпечення), яке забезпечує інтеграцію між різними провайдерами і блокчейном, дозволяючи користувачеві проводити операції з криптовалютами.

Це програмне забезпечення, яке не має доступу до активів і паролів користувача, не бере участі в операціях і не має  на них ніякого впливу.

Trustee Wallet підпадає під усі вищенаведені ознаки нехостингових гаманців, на нього не поширюються регуляторні вимоги, а Компанія – провайдер гаманця не є money transmitter (провайдером фінансових послуг).

Таким чином, даний гаманець не є продуктом, що надають послуги з обміну криптовалют та не здійснює іншу діяльність у сфері криптовалют.