Як купити криптовалюту в Україні: Покрокова Інструкція

Інвестування у криптовалюту сьогодні актуальне як ніколи. Цей спосіб розміщення активів допоможе вам, як мінімум, зберегти їх цінність, а додатково – ще й заробити на коливаннях курсу. Все залежить від того, яку віртуальну валюту ви оберете.

Далі ми розкажемо, як купити криптовалюту в Україні за допомогою банківської картки Visa/Mastercard вигідно, швидко та безпечно. 

Як створити криптогаманець

Перш, ніж купувати криптовалюту, необхідно встановити криптогаманець, з якого можна здійснювати будь-які операції з активами, а також надійно їх зберігати.

У перелік основних вимог до гаманця входять: безпечність тривалого зберігання, зручність активного користування, мультивалютність, вигідні умови проведення обмінних операцій. Усім цим критеріям відповідає Trustee Wallet.

Щоб створити криптогаманець, вам знадобиться тільки смартфон, інтернет та кілька хвилин вільного часу:

 1. Завантажте додаток Trustee Wallet для Android 5.0+ або iOS (для iPhone) 8+ 
 2. Натисніть “Створити гаманець”. Система автоматично згенерує унікальну  Фразу відновлення.
 3. Запишіть цю фразу на аркуші паперу та повторно введіть її. 
 4. Вітаємо! Ваш криптогаманець готовий до використання.

Як купити криптовалюту в Україні з картки Приват

Тепер, коли ви стали власником інноваційного та безпечного криптогаманця, час переходити до основного питання – як купити криптовалюту в Україні за допомогою картки Приват або будь-якого іншого банку за гривні.

До вашої уваги детальна покрокова інструкція:

 1. Зайдіть у додаток та відкрийте вкладку Обмінник.
 2. Оберіть валюту, яку бажаєте віддати (UAH), та актив, який хочете отримати (наприклад, BTC). 
 3. Оберіть картку як метод оплати.
 4. Введіть суму у будь-якій із обраних валют.
 5. Далі оберіть картку для оплати із переліку існуючих, або додайте нову. Для цього у відповідному полі вкажіть її номер та дату і натисніть “Додати картку”.
 6. Натисніть “Знайти найкращу пропозицію” та оберіть найбільш вигідну пропозицію від провайдерів обміну, ретельно відібраних, завдяки системі Smart Swap. Більше пропозицій ви зможете знайти у вкладці “Більше деталей”.
 7. Перевірте всі дані по транзакції і підтвердіть її, натиснувши “Прийняти і оплатити”. 
 8. Введіть CVV-код картки і підтвердіть списання коштів з вашого карткового рахунку. 
 9. По завершенні операції ви отримаєте повідомлення про успішний обмін.

 

Чому не варто купувати криптовалюту на централізованих майданчиках (криптобіржах)

Задаючись питанням, де купити криптовалюту, ви можете знайти ще декілька варіантів: централізовані майданчики, обмінники тощо. Є багато інструкцій, як купити криптовалюту на біржі. Але перш, ніж ними користуватися, варто знати особливості здійснення таких операцій.

Найчастіше криптобіржі і обмінники – централізовані сервіси, котрі вимагають складної верифікації та зберігають дані користувачів (включно з приватними ключами) на своїх серверах. Відтак, користувачі фактично не контролюють свої активи та несуть ризики їх втрати, бо такий сервер – чудова мішень для хакерських атак, а також єдина точка відмови при технічних збоях.

Більш того, користуючись послугами централізованих провайдерів обміну, користувачі ризикують стати жертвами шахрайських схем. Тож, перш, ніж купувати криптовалюту на централізованому майданчику чи обміннику ретельно відбирайте провайдера та уважно читайте умови надання послуг. 

Порада: після придбання криптовалюти на централізованому майданчику, якомога швидше виводіть активи на безпечні некастодіальні криптогаманці. А ще краще – купуйте безпосередньо через них.

Купуючи крипту на біржі, ви…Купуючи крипту через криптогаманець Trustee, ви…
маєте розібратись зі складними інструментами та правиламиздійснюєте операції легко, вигідно і швидко
змушені пройти складну процедуру верифікаціїкористуєтеся сервісом безкоштовно і без реєстрації 
ризикуєте втратити активи через шахрайство чи блокування акаунтуотримуєте найвигідніші пропозиції на ринку, підібрані в умовах реального часу
стаєте мішенню для хакерівобмінюєте валюту лише у перевірених провайдерів
доручаєте свою персональну інформацію, приватні ключі та право на підтвердження операцій з активами сторонній особівпевнені, що повністю контролюєте свої ключі і ніхто, крім вас, не має доступу до ваших активів

 А це взагалі легально?

Легально. В Україні у лютому 2022 року прийнято Закон “Про віртуальні активи”, котрий вводить криптовалюту у правове поле та надає їй статусу, близького до майна чи майнових прав. 

  Згідно Закону, криптовалюту можна купувати, зберігати та обмінювати на фіатні кошти. Проте заборонено використовувати її як платіжний засіб чи у договорах міни (бартеру).

До прийняття Закону купити Біткоїни в Україні та обмінювати віртуальні активи на інші валюти (зокрема, гривню) також не було заборонено, проте такі активи не мали визначеного правового статусу.

Як щодо податків в Україні?

Станом на березень 2022 року дохід, отриманий від реалізації криптовалюти, підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 

Тобто фізична особа повинна у щорічній податковій декларації відобразити свій дохід від продажу віртуальних активів та сплатити ПДФО у розмірі 18 %  + 1,5 % військового збору з отриманої суми. 

При цьому оподатковуватися буде вся сума доходу, а не позитивна різниця між сумою купівлі та продажу такої валюти. 

Наразі на розгляді парламенту перебуває проект змін до Податкового кодексу України, в якому запропоновано базою оподаткування визначити саме таку позитивну різницю та значно знизити розмір податку (до 5 %). 

Як вивести або продати криптовалюту

З Trustee продати криптовалюту та вивести її в гривні на банківську картку так само легко, як і купувати. Trustee Wallet дозволяє вигідно та напряму виводити фіатні кошти (тобто гривні) на картку Приватбанку чи іншого банку, швидко, безпечно та без зайвих посередників.

За посиланням ви знайдете детальну покрокову інструкцію як продати криптовалюту та вивести кошти на картку.

Купуйте криптовалюту з Trustee Wallet – оцініть переваги нової фінансової реальності!