Як вивести або продати криптовалюту в Україні: покрокова інструкція

Ключовим питанням, яке потребує вирішення під час інвестування в криптовалюту є можливість її продажу та отримання фіатних коштів (гривні) на банківську картку Visa/Mastercard максимально вигідно, зручно і законно.

Ми розповімо вам, як швидко і просто вивести криптовалюту в Україні. А також, відповімо на всі запитання щодо правового статусу криптовалют та оподаткування.

 

Покрокова інструкція: як вивести криптовалюту на карту

Для продажу цифрових активів на карту Приватбанку, Монобанку та інших банків потрібно:

  1. На головному екрані платформи Trustee Plus натисніть на кнопку “Переказ”;
  2. Виберіть валюту для виведення, наприклад, гривню – UAH;
  3. Виберіть “Переказ на картку”;
  4. Вкажіть необхідні дані: номер картки, термін, CVV-код;
  5. Натисніть на кнопку “Вивести” та очікуйте надходження коштів на баланс.

 

Гроші надійдуть протягом 15 хвилин. Для виведення підійдуть картки Visa, MasterCard.

Функція виведення доступна тільки для верифікованих користувачів. Для проходження верифікації скористайтеся цією інструкцією.

 

Чому продаж через гаманець вигідніший, ніж на криптобіржах

Одним із найпоширеніших способів продажу Біткоїна та іншої криптовалюти вважається продаж через криптовалютні біржі. Однак у нього є свої особливості, які варто знати заздалегідь, щоб не потрапити в халепу.

 

  1. Криптобіржі призначені для професійних трейдерів і мають досить складний набір інструментів і правил торгівлі, з якими важко розібратися;
  2. Криптобіржі не призначені для зручного використання криптовалют у реальному житті: часто введення і виведення коштів на біржу супроводжують труднощі, високі комісії і довга швидкість виконання. Вони не пропонують додаткових функцій для управління: виставлення рахунків, криптокарти.

 

Криптобіржі, насамперед, пристосовані до професійної торгівлі. Також експерти не рекомендують зберігати активи на біржах, а відразу переводити їх на безпечні криптогаманці, такі як Trustee. Біржі схильні до різного роду атак, що створює:

 

  • ризик втрати доступу до акаунту (фактично, активів) унаслідок технічного збою;
  • ризик втрати активів через шахрайські дії менеджменту біржі;
  • ризик втрати активів через зломи серверів і гарячих гаманців біржі.

 

Отже, порівняємо продаж криптовалюти на криптобіржі і безпосередньо через гаманець.

 

Централізована криптовалютна біржа

  • Складна процедура верифікації 
  • Професійні інструменти та правила торгівлі
  • Безпека коштів залежить від надійності біржі
  • Є ризики хакерських атак, технічного збою або блокування акаунта
  • Є ризики стати жертвою шахрайського ресурсу

 

Криптогаманець Trustee Plus

  • Швидка реєстрація за номером телефону та верифікація за допомогою застосунку Дія
  • Зручний інтерфейс і простий алгоритм здійснення операцій 
  • Крім криптографічної безпеки, користувач може налаштувати свій рівень захисту: встановити PIN-код, двофакторну аутентифікацію, FaceID/TouchID.
  • Швидкі операції за найвигіднішим курсом
  • Усі необхідні інструменти для управління цифровими активами: обмін, введення і виведення активів, оплата криптокартою товарів і послуг.

 

Правовий статус та оподаткування 

У березні 2022 року в Україні було ухвалено Закон “Про віртуальні активи”. Він визначив статус криптовалюти і дав захист прав учасникам ринку та власникам активів. До набрання Законом чинності криптовалюта не перебуває під забороною. Нею можна володіти, передавати (зокрема, у вигляді благодійних внесків), купувати, зберігати та обмінювати на гривню.

 

Закон набуде чинності тільки після внесення відповідних поправок до Податкового кодексу. До того моменту вільний обіг цифрових активів дозволяється. 

Сьогодні у Верховній Раді перебуває законопроєкт таких поправок. Перед схваленням він буде розглянутий у профільних комітетах.

 

Який розмір комісії і як вона розраховується?

Здійснюючи будь-яку транзакцію в блокчейні, користувач оплачує комісію мережі та комісії за послуги сервісів і провайдерів обміну. Розмір таких комісій може становити від часток відсотка до кількох відсотків від суми обміну.

Розмір комісії мережі деяких волатильних валют (BTC, ETH та ін.) може змінюватися протягом дня, залежно від завантаженості мережі.

 

Зверніть увагу, є сервіси, які не вказують остаточний розмір комісії під час здійснення операцій, додаючи приховані збори. Про них користувач може дізнатися тільки після завершення транзакції, яку не можна повернути або скасувати.

Здійснюючи транзакції на платформі цифрових фінансів Trustee Plus, ви можете бути впевнені, що жодних сюрпризів із комісіями не буде! Усі деталі кожної транзакції можна знайти в історії, а всі комісії дізнатися до підтвердження. 

 

При цьому з Trustee ви можете надсилати кошти за номером телефону, обмінювати стейблкоїни та виводити гривню на картку з 0% комісією. А також проводити розрахунки криптокарткою – також з 0% комісією – у тисячах торгових точок по всьому світу.

 

Мобільний сервіс Trustee Plus – ваш надійний портал у світ криптовалют!