Як вивести або продати криптовалюту в Україні: Покрокова Інструкція
Ключовим питанням, що потребує вирішення при інвестуванні у криптовалюту, є можливість її продажу та отримання фіатних коштів (гривні) на банківську картку Visa/Mastercard максимально вигідно, зручно та законно.
Ми розкажемо вам, як швидко та просто вивести криптовалюту в Україні. А також, наскільки це законно, які податки доведеться сплатити і чому продати криптовалюту на централізованому майданчику – не найкращий варіант.
Покрокова інструкція: як вивести криптовалюту на картку
- Зайдіть у додаток та відкрийте вкладку Обмінник.
- Оберіть актив, який бажаєте віддати (наприклад, BTC), та валюту, яку хочете отримати (UAH).
- Оберіть картку (наприклад, картку ПриватБанку чи Монобанку) як метод оплати.
- Введіть суму у будь-якій із обраних валют.
- Далі оберіть картку для зарахування готівки із переліку існуючих, або додайте нову. Для цього у відповідному полі вкажіть її номер та дату і натисніть “Додати картку”.
- Натисніть “Знайти найкращу пропозицію” та виберіть запропонованого, або будь-якого іншого провайдера обміну із вкладки “Інші провайдери”.
- Перевірте всі деталі операції на натисніть “Прийняти і підготувати транзакцію”
- Перегляньте деталі транзакції (сума, всі комісії), якщо все гаразд, натисніть “Надіслати”.
- По завершенні операції ви отримаєте повідомлення про успішний обмін, а на вашу банківську картку надійдуть кошти.
Чому продаж через гаманець вигідніший, ніж на централізованих майданчиках (криптобіржах)
Одним із найбільш розповсюджених способів продажу Біткоінів та іншої криптовалюти вважається продаж через централізовані майданчики (криптобіржі). Однак у нього є свої особливості, які варто знати заздалегідь, щоб не втрапити у халепу.
- По-перше, криптобіржі призначені для професійних трейдерів і мають доволі складний набір інструментів і правил торгівлі, з якими доведеться розібратися.
- По-друге, такі централізовані платформи передбачають багаторівневу процедуру верифікації. Це означає, що персональні дані користувачів будуть зберігатися на серверах третіх осіб. Так само, як і приватні ключі. Отже, користувачі фактично не контролюють доступ ні до своїх активів, ні до своєї персональної інформації.
Які ризики це створює:
- ризик хакерських атак на сервери;
- ризик втрати доступу до акаунту (а фактично, активів) внаслідок технічного збою;
- ризик блокування акаунту на вимогу правоохоронних органів;
- ризик втрати активів через шахрайські дії менеджменту біржі.
Професійні трейдери після проведення операцій радять одразу переводити активи на більш безпечні некастодіальні криптогаманці.
Отже, порівняємо продаж криптовалюти на криптобіржі та напряму через гаманець.
Централізований майданчик | Криптогаманець Trustee |
Складна процедура верифікації | Без реєстрації і надання особистих даних |
Професійні інструменти і правила торгівлі | Зручний інтерфейс та простий алгоритм здійснення операцій |
Приватні ключі та персональні дані – у третіх осіб | Ключі зашифровано у seed-фразі, доступ до якої є лише у власника смартфону |
Є ризики хакерських атак, технічного збою чи блокування акаунту | Ніхто, крім власника, не може підтвердити операцію |
Є ризики стати жертвою шахрайського ресурсу | Обмін лише через надійних провайдерів за найвигіднішим курсом |
Правовий статус та оподаткування
В Україні криптовалюти та операції з ними (крім розрахунків) знаходяться повністю у правовому полі. У лютому був ухвалений Закон “Про віртуальні активи”, який визначив статус криптовалюти та дозволив купувати, зберігати, передавати та обмінювати її на фіатні валюти.
До вступу Закону в силу криптовалюта також не є під забороною. Нею можна володіти, передавати (зокрема, у вигляді благодійних внесків) та обмінювати на гривню.
Оскільки криптовалюта умовно прирівняна до майна (або майнових прав), оподаткуванню підлягає дохід отриманий від її продажу.
Станом на березень 2022 року оподаткування доходу фізособи від продажу криптовалюти здійснюється на загальних підставах. Тобто за ставкою ПДФО 18% + 1,5% військового збору.
База оподаткування – весь дохід від продажу активу, а не позитивна різниця між вартістю його придбання і сумою, отриманою при продажу.
Сьогодні на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект поправок до Податкового кодексу, яким хочуть змінити базу оподаткування (на таку позитивну різницю) та знизити розмір податку.
Який розмір комісії та як вона розраховується?
Здійснюючи будь-яку транзакцію, користувач сплачує комісію мережі та комісії за послуги сервісів і провайдерів обміну.
Розмір таких комісій може складати від долей відсотка до декількох відсотків від суми обміну.
Розмір комісії мережі деяких волатильних валют (BTC, ETH та ін.) може змінюватися протягом дня, залежно від завантаженості мережі.
Здійснюючи транзакції у Trustee Wallet, ви можете бути впевнені, що ніяких сюрпризів з комісіями не буде! Вся інформація про операцію, включаючи комісії, міститься на вкладці Pre-check, і її можна переглянути до підтвердження транзакції.
Trustee Wallet – ваш безпечний портал у світ криптовалют!