Як дізнатися приватний ключ із seed-фрази

Article image
List

Зазвичай у некастодіальних гаманцях для відновлення доступу до активів використовується seed-фраза. Seed phrase, або мнемонічна фраза, — це послідовність з 12, 18 або 24 слів, стандарту BIP39. Цей стандарт містить словник з 2048 слів та протоколи генерації ключів BIP32-44-49-84-141. Маючи сід-фразу від гаманця ви можете отримати доступ до активів  практично в будь-якому некастодіальному гаманці. Відповідно надійність зберігання сід-фрази – це першочергове завдання для користувача криптовалют. Про засоби її зберігання ми раніше вже говорили в цій статті.

У деяких гаманцях доступ до активів здійснюється за допомогою Private Key (приватний ключ), він є послідовністю буквено-цифрових символів. Варто зазначити, що приватний ключ забезпечує доступ тільки до однієї конкретної адреси монети, у той час як seed-фраза дає повний контроль над усіма адресами монет, що були згенеровані в гаманці. Простими словами — seed-фраза містить у собі відразу всі приватні ключі від усіх адрес у гаманці.

Команда Trustee Wallet свідомо прибрала функцію імпорту/експорту приватного ключа із додатку. Пов'язано це як із певними правилами безпеки, так і з комфортом використання — набагато легше імпортувати один seed, ніж багато приватних ключів. Однак, процес вилучення приватного ключа з seed-фрази досить простий, розглянемо його на прикладі монети Ripple (XRP).

Увага! Подальші операції будуть проводитись з вашою seed-фразою. Продовжуючи дотримуватися інструкції, ви берете на себе повну відповідальність за збереження ваших активів.
  1. Зберегти останній випуск BIP39 на ПК.

  2. Вимкнути на ПК всі мережі — Wi-Fi, LAN, Bluetooth. Це необхідно для забезпечення безпеки вашої seed-фрази. Краще це робити на холодному комп'ютері, який ніколи більше не буде використаний для інтернету (або відразу після необхідних дій буде перевстановлена ​​операційна система);

  3. Відкрити скачаний реліз BIP39 в html, і в полі BIP39 Mnemonic ввести сід фразу. У полі Coin зі списку вибираєте тикер бажаної монети, в нашому випадку це XRP;52 Seed1

  4. У розділі Derived Addresses через пошук (CTRL+F) шукаємо необхідну нам адресу та її приватний ключ. У гаманці Trustee Wallet зазвичай це перша адреса у списку, крім випадків, коли увімкнено режим HD wallet.54 Seed2

  5. Тепер отриманий приватний ключ можна користуватися в будь-якому гаманці Ripple.

Даний спосіб можна використовувати для отримання приватних ключів з seed-фрази будь-якої монети, при цьому важливо дотримуватися правил "цифрової гігієни". Зауважте, що правила поводження та зберігання з приватним ключем можна порівняти з правилами щодо seed-фрази — нікому не передавати, надійно зберігати тощо.

P.S. Якщо ви не побачили потрібну адресу або бачите їх не всі, необхідно заповнити розділ «Derivation Path» (шлях монети). Це також стосується таких гаманців, як Coinomi, Atomic Wallet, де шлях монети має інший стандарт. Повна інструкція як прописати шлях потрібної монети є в документації до відповідних гаманців.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet