Як ми можемо допомогти тобі?

Гаманець
Безпека
Налаштування
Купівля і Продаж
Обмін
Монети і Токени (Загальне)
Гаманець

Що таке Trustee Wallet?

Trustee Wallet – це найпростіший і найбезпечніший спосіб для зберігання, купівлі та продажу криптовалют з банківських карток Visa/MasterCard. Понад 500 тис. користувачів по всьому світу довіряють та використовують Trustee. Додаток дозволяє підключатися до DeFi-сервісів, підтримує безліч монет, стейкінг, NFT та тисячі кастомних токенів на різних блокчейнах.

Trustee Wallet має відкритий вихідний код та доступний для користувачів Android та iOS. Сервіс не має доступу до активів та персональної інформації користувачів, не бере участі в операціях і не впливає на них.

Які монети та токени можна зберігати у Trustee Wallet?

Trustee Wallet підтримує більше 30 блокчейнів: Bitcoin, Ethereum, Monero, Binance Chain, Tron, Solana, Polygon, Harmony, Fantom, Velas EVM, Ethereum Classic, Litecoin, Ripple, Stellar, Dogecoin, VeChain, Bitcoin Cash, Bitco , Verge, FIO, Ambrosus та ін, а також протоколи 2-го рівня: MetisDAO, ETH Optimism.

У Trustee можна додати свій особистий (кастомний) токен, а також токен Tether на мережах OMNI, ERC20, TRC20, BEP20, Polygon, Solana, VLX20.

Які монети можна застейкати у Trustee Wallet?

Trustee Wallet підтримує стейкінг таких монет, як Tron, Solana, VeChain, AMB.

Чи можна зберігати NFT у Trustee Wallet?

Trustee Wallet підтримує отримання, зберігання та відправлення NFT на блокчейнах Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain, Harmony ONE, Ropsten та Rinkeby.

Чи потрібна верифікація в Trustee Wallet?

Trustee Wallet – це анонімний крипто-гаманець, що не вимагає проходження верифікації (KYC).

Як створити крипто-гаманець Trustee Wallet?

Щоб створити крипто-гаманець, встановіть програму Trustee Wallet на свій смартфон і відкрийте його. Погодьтеся з “Політикою та Умовами використання” та натисніть “Створити гаманець”.

Гаманець створений і готовий до роботи, обов’язково зарезервуйте Фразу відновлення за повідомленням на головному екрані. Детальна інструкція із зображеннями.

Як додати токен у Trustee Wallet?

Щоб додати криптовалюту  на головний екран, натисніть кнопку “Додати актив”, виберіть необхідний актив і увімкніть його.

Після синхронізації актив буде доступний на головному екрані та готовий до роботи.

Як знайти адресу гаманця в Trustee Wallet та отримати криптовалюту?

Для отримання криптовалюти необхідно надати відправнику адресу відповідної монети з гаманця. Кожна монета (токена) має свою адресу в гаманці, яку можна отримати у вкладці активу. Детальніше Як знайти мою адресу одержувача.

Де взяти Destination tag (Memo) у Trustee Wallet?

Destination tag є обов’язковим параметром при надсиланні XRP або XLM на адреси кастодіальних сервісів (біржі, обмінники тощо).

Для отримання активів у Trustee Wallet destination tag не потрібен і його можна вказати довільним – 123456.

Як відправити криптовалюту на інший гаманець?

Щоб відправити транзакцію, перейдіть у вкладку монети або токена, натисніть кнопку “Відправити”, вкажіть адресу одержувача, суму переказу та натисніть “Далі”. Ознайомтеся з деталями транзакції та натисніть “Надіслати”.

Вашу транзакцію відправлено, тепер Ви можете відслідковувати її статус в історії транзакцій або за її “хешем”.

Як знайти історію транзакцій у Trustee Wallet?

Ви можете знайти історію транзакцій по кожному активу безпосередньо у вкладці активу. В історії відображаються всі транзакції, пов’язані з балансом адреси – вхідні, вихідні, комісії мережі, стейкінг тощо.

Як прискорити транзакцію у Trustee Wallet?

Прискорення транзакцій можливе лише в мережах Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, USDT ERC20. Прискорення (Replace-By-Fee) – це збільшення комісії мережі в існуючій транзакції, що знаходиться в мемпулі, тому ця операція можлива лише за наявності вільного балансу монети.

Як прискорити: Зайдіть у транзакцію яка “зависла” і натисніть кнопку “Прискорити”.

Як скасувати транзакцію у Trustee Wallet?

Транзакції у криптовалюті неможливо скасувати! Проте Trustee дає можливість зробити повернення  транзакції на свою адресу, за умови, що транзакція ще не отримала підтвердження мережі.

Для цього зайдіть у транзакцію та натисніть на кнопку “Повернення”. Ця функція можлива лише для Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, USDT ERC20.

Скільки підтверджень мережі потрібно для зарахування коштів у Trustee Wallet?

Для відображення коштів на балансі Trustee Wallet та подальшого їх використання необхідно щонайменше одне підтвердження мережі. Процес включення транзакції у склад знайденого блоку називається підтвердженням транзакції. Включення до 1 блоку = 1 підтвердження.

Що таке хеш транзакції?

Хеш транзакції (TxHash) – це ідентифікатор транзакції (її ID), що складається з послідовності буквено-цифрових символів і є унікальним для кожної транзакції. Відстежувати статус транзакції можна в гаманці або блокчейн браузері.

Де знайти хеш транзакції?

Якщо ви надсилаєте кошти з Trustee Wallet, то хеш можна знайти в деталях транзакції конкретної монети. Якщо ви отримуєте кошти – хеш має надати відправник!

Хеш є єдиним та незаперечним доказом існування транзакції переказу криптовалюти.

Як відстежити транзакцію?

Відстежити будь-яку транзакцію можна з допомогою її хешу в блокчейн-оглядачі, де представлена ​​вся інформація. Детальніше за цим посиланням.

Де знайти DApp браузер в Trustee Wallet?

Trustee Wallet інтегрує лише перевірені децентралізовані програми, доступ до них Ви зможете знайти в меню Налаштування – WalletConnect & Dapps – Dapps.

Якщо у списку програм немає необхідного, Ви можете підключити гаманець за допомогою WalletConnect.

Як користуватись WalletConnect у Trustee Wallet?

WalletConnect можна знайти в меню Налаштування. Щоб підключити гаманець до сайту децентралізованої програми, натисніть кнопку “Підключитися” та відскануйте наданий на сайті QR-код. Для здійснення операцій слідуйте підказкам на сайті та у додатку.

Як додати ще один гаманець у Trustee Wallet?

Trustee Wallet дозволяє створювати безліч окремих гаманців всередині одного додатку. Щоб додати ще один гаманець, перейдіть в меню Налаштування – Мої Гаманці – Додати гаманець.

Після чого можна створити новий гаманець або імпортувати вже існуючий гаманець. Кожен гаманець матиме окрему фразу відновлення!

Чи можу я імпортувати в Trustee Wallet Фразу відновлення (seed-фразу) з інших гаманців?

Ви можете імпортувати в Trustee Wallet seed-фрази від будь-яких некастодіальних криптогаманців – Metamask, MEW, Trust, Tronlink та ін. Гаманець підтримує фрази у форматі 12 та 24 слова.

Як видалити гаманець із додатку?

Щоб видалити гаманець із додатку, перейдіть в меню Налаштування – Мої гаманці – Налаштування гаманця (4 точки) – Видалити гаманець. Виконайте процедуру видалення гаманця. Видалення доступне тільки для зарезервованих гаманців, а також якщо їх більше одного.

Чи є у Trustee Wallet програма нагорода для користувачів?

У Trustee Wallet існує програма заохочення активних користувачів. Дивіться деталі у розділі Заробити – Програма лояльності.

Що таке Cashback-посилання Trustee Wallet?

Cashback-посилання – це Ваше анонімне посилання, за яким Ви можете запрошувати друзів та брати участь у програмі лояльності.

Безпека

Що таке фраза відновлення (seed-фраза)?

Фраза відновлення (seed) – це послідовність з 12 або 24 слів, яка є унікальним ключем доступу до гаманця та є єдиним способом повернути доступ до засобів у разі поломки або втрати мобільного пристрою! Фраза відновлення генерується при створенні гаманця, зберігається лише на пристрої користувача та не може бути змінена.

Стережіться шахраїв, ніколи і нікому не передавайте Фразу відновлення! Адміністратори Trustee Wallet та техпідтримка ніколи не просять seed-фрази користувачів.

Що буде з моїми коштами, якщо я втрачу мобільний пристрій?

Ви завжди можете відновити доступ до своїх коштів, використовуючи Фразу відновлення. Для цього встановіть Trustee Wallet на новому пристрої, натисніть Відновити гаманець, введіть Фразу відновлення і доступ до ваших коштів буде відновлено. Додайте всі необхідні криптовалюти на головний екран за допомогою вкладки “Додати актив”.

Я забув зберегти фразу відновлення (seed), де її знайти?

Щоб знайти та зберегти фразу відновлення зайдіть у меню Налаштування – Мої гаманці – Налаштування гаманця (4 точки) – Фраза Відновлення.

Де знайти приватні ключі від адрес монет?

У Trustee Wallet всі приватні ключі зберігаються як Фрази відновлення (seed). Ми виключили можливість отримання приватних ключів з метою безпеки. Приватні ключі можна отримати із фрази відновлення (seed) за допомогою сервісу iancoleman.io. (Інструкція для просунутих користувачів).

Які засоби захисту мого гаманця є в Trustee Wallet?

У гаманці Trustee Wallet є кілька способів захисту:

 1. PIN-код, який складається із 6 цифр;
 2. Відбиток пальця (Touch ID);
 3. FACE ID.

Як встановити PIN-код та інші засоби захисту на мій гаманець?

Щоб встановити PIN-код та інші способи захисту на свій гаманець, перейдіть в меню Налаштування та виберіть PIN-код. Встановіть свій PIN та підтвердіть його. Після цього Ви зможете увімкнути Face ID/Touch ID, а також підтвердження надсилання транзакції.

Увага! Встановити PIN-код можна лише на гаманці із зарезервованою Фразою відновлення.

Я забув свій PIN-код від Trustee Wallet, що робити?

У Trustee Wallet немає звичного шляху відновлення PIN-коду, оскільки немає зв’язку з користувачем. Щоб змінити PIN-код, перевстановіть програму, відновіть гаманець за допомогою Фрази відновлення та встановіть новий PIN-код.

Як змінити PIN-код від гаманця?

Щоб змінити PIN-код, перейдіть в меню Налаштувань та виберіть Змінити PIN-код, встановіть та підтвердіть новий PIN-код.

Що таке режим підвищеної конфіденційності або HD-гаманець?

Hierarchical Deterministic (ієрархічно детермінований), у контексті Bitcoin це означає, що для кожної вхідної транзакції буде згенерована нова адреса. Дані адреси не пов’язані між собою у блокчейні, але мають зв’язок усередині гаманця. Приймати Bitcoin можна на будь-якіуіз згенерованих адрес.

Як увімкнути режим підвищення конфіденційності (HD)?

Щоб увімкнути режим Підвищеної конфіденційності, перейдіть в монету Bitcoin – Налаштування (4 точки) – Підвищення конфіденційності.

Увага! Після активації HD-режим неможливо буде вимкнути.

Налаштування

Як змінити мову додатку?

Щоб змінити мову додатку, перейдіть в меню Налаштування, виберіть “Language” та встановіть потрібну мову. У додатку доступні Українська, Російська, Англійська, Французька та Грузинська мови.

Як змінити локальну валюту гаманця?

Щоб змінити локальну валюту в гаманці, перейдіть до меню Налаштування, виберіть Локальна валюта та вкажіть потрібну валюту. Тепер всі баланси відображатимуться у вибраній локальній валюті.

Як увімкнути темну тему в Trustee Wallet?

Щоб увімкнути темну тему в додатку, перейдіть до меню Налаштування, перейдіть до темного режиму та увімкніть перемикач.

Як увімкнути сповіщення у Trustee Wallet?

Щоб увімкнути сповіщення, перейдіть до меню Установки та натисніть “Сповіщення”. За потреби увімкніть повідомлення та активуйте всі.

Як переключити блокчейн-браузер?

Для зміни блокчейн браузера перейдіть в меню Налаштування, виберіть пункт “Блокчейн браузер” і встановіть необхідні браузери для кожної монети.

Купівля і Продаж

Які методи доступні для купівлі та продажу криптовалют?

Користувачі Trustee можуть здійснити купівлю та продаж криптовалюти, використовуючи банківські картки, банківські реквізити, а також електронні платіжні системи Perfect Money, Payeer, ADVCash, Capitalist та ін. Повний список методів дивіться у розділі Обмінник.

Які криптовалюти можна купити та продати з банківської картки?

Trustee Wallet дозволяє здійснити купівлю та продаж понад 30 популярних монет, а також десятки токенів на різних блокчейнах.

Що робити, якщо необхідний метод чи напрямок обміну не підтримується?

У випадку, якщо вибраний напрямок обміну або метод не підтримується (відзначений сірим), Ви можете здійснити крос-обмін активів, для яких доступні всі налаштування або скористатися стороннім обмінним сервісом.

Які банківські картки підтримує Trustee Wallet?

На даний момент Trustee Wallet успішно працює з будь-якими банківськими картками, крім карток, випущених у росії. Карта обов’язково повинна мати технологію “3D Secure”.

Як прив'язати карту до Trustee Wallet?

Ви можете прив’язати картку під час операції купівлі або продажу криптовалюти у розділі Обмінник. У крипто-гаманець  можна додати необмежену кількість банківських карток, для цього в розділі Обмінник натисніть “Змінити” та додайте нову картку.

Як видалити картку?

Щоб видалити карту, перейдіть на вкладку Обмінник і натисніть кнопку “Змінити”. На потрібній карті натисніть “Налаштування” (4 точки), а потім “Видалити карту”.

Як поповнити баланс Trustee Wallet із банківської картки?

Щоб купити криптовалюту з банківської картки, виконайте такі дії:

 • перейдіть до розділу Обмінник;
 • виберіть валюту оплати, криптовалюту отримання та метод;
 • вкажіть суму купівлі та банківську картку для оплати та натисніть кнопку “Обрати найкращу пропозицію”;
 • ознайомтеся з деталями покупки;
 • сплатіть свою покупку з карти і чекайте на криптовалюту в гаманці.

Ознайомтеся з детальною інструкцією з покупки криптовалюти, якщо залишилися питання.

Як вивести гроші на картку у Trustee Wallet?

Щоб продати криптовалюту на банківську картку, виконайте такі дії:

 • перейдіть до розділу Обмінник;
 • виберіть криптовалюту продажу, валюту отримання та метод;
 • вкажіть суму продажу та банківську картку для отримання грошей  та натисніть кнопку “Обрати найкращу пропозицію”;
 • ознайомтеся з деталями продажу;
 • надішліть криптовалюту на адресу обмінника та чекайте гроші на карті.

Ознайомтеся з детальною інструкцією з продажу криптовалют, якщо залишилися питання.

Яка комісія при конвертації?

Комісія при конвертації включає комісію обмінника, плюс комісію Trustee Wallet (0,5% від суми обміну). Ви можете ознайомитись із розмірами комісій на сторінці PRE-Check під час обмінної операції, перед оплатою заявки.

Які ліміти на купівлю та продаж криптовалют?

Ліміти на обмінні операції встановлюють провайдери обміну (обмінники). Ліміти можуть змінюватись в залежності від провайдера, методу, валюти, криптовалюти тощо. Щоб дізнатися мінімальний та максимальний ліміт для обраного Вами напряму обміну, використовуйте кнопки MIN та MAX відповідно. Зверніть увагу, це ліміти для однієї операції, але Ви можете зробити необмежену кількість обмінів.

Що таке KYC?

KYC (Know Your Customer) – процедура верифікації користувача, яку запитує обмінний провайдер. Щоб пройти KYC дотримуйтесь підказок у додатку, вкажіть необхідну інформацію та документи.

Після успішної процедури KYC Ви зможете користуватися вибраним провайдером обміну.

Що таке AML?

AML (Anti-Money Laundering, Протидія відмиванню грошей) — це принципи протидії відмиванню грошей, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму та створення зброї масового знищення, якими керується обмінний провайдер під час конвертації криптовалют.

Як довго відбувається конвертація?

Процес обміну триває 2-10 хвилин. Зверніть увагу, що цей період не входить час підтвердження транзакції в блокчейні. Для таких монет як DOGE, BCH тощо, обмінники можуть очікувати до 50 підтверджень мережі, перш ніж зарахувати депозит та розпочати процедуру конвертації.

Як подивитися статус обмінної заявки та її деталі?

Ви завжди можете перевірити статус своєї заявки у розділі “Обмінник” – Історія – Заявка. Вкладка PRE-check відображає інформацію на момент створення заявки, а вкладка Check – підсумковий результат.

Що робити, якщо при купівлі чи продажу кошти не прийшли?

Якщо протягом 60 хвилин після списання коштів з балансу картки або гаманця кошти не надійшли на зазначені реквізити, зверніться до служби підтримки. У разі звернення вкажіть ID обмінної заявки.

Як знайти ID обмінної заявки та історію заявок?

Щоб знайти ID обмінної заявки, перейдіть до розділу “Обмінник” – Історія – Заявка – ID обмінної заявки.

Обмін

Які обмінні пари є в Trustee Wallet?

Обмінні провайдери надають багато торгових пар. Доступні напрямки обміну можна переглянути в розділі Обмінник.

Яка комісія під час конвертації криптовалют?

Комісія при конвертації включає комісію обмінника, плюс комісію Trustee Wallet (0,2% від суми обміну). Ви можете ознайомитись із розмірами комісій на сторінці PRE-Check під час обмінної операції, перед оплатою заявки.

Як зробити обмін криптовалют у Trustee Wallet?

Щоб обміняти одну криптовалюту на іншу, виконайте такі дії:

 • перейдіть до розділу Обмінник;
 • виберіть криптовалюту, яку віддаєте та криптовалюту отримання;
 • вкажіть суму обміну та натисніть кнопку “Обрати найкращу пропозицію”;
 • ознайомтеся з деталями угоди;
 • надішліть криптовалюту на адресу обмінника та чекайте надходження коштів на свій гаманець.

Ознайомтеся з детальною інструкцією обміну криптовалют, якщо залишилися питання.

Монети і Токени (Загальне)

Мені відправили активи, але вони не прийшли, що робити?

Якщо активи не відобразилися на балансі гаманця, перевірте таке:

 • Факт відправлення криптовалют – запитайте хеш транзакції відправника і переконайтеся, що транзакція успішна;
 • Порівняйте адресу одержувача в гаманці з адресою одержувача транзакції, вони повинні збігатися;
 • Переконайтеся, що Вам надіслано актив у тій мережі, що увімкнена в гаманці;
 • Перевірте якість Інтернету, депрацює гаманець.

Як додати до гаманця кастомний токен?

Для цього натисніть кнопку “Додати актив” на головному екрані гаманця і перейдіть у вкладку “Ще”, вкажіть адресу смарт-контракту токена і натисніть “Додати актив”, після чого токен буде додано на головний екран.

Ви можете додати кастомні токени на мережах ERC-20, TRC-10, TRC-20, BEP-20, Polygon, Harmony ONE, Solana.

Де знайти адресу смарт-контракту токена?

Для популярних токенів можна знайти адресу смарт-контракту на ресурсі coinmarketcap.com. Виберіть потрібний токен і у графі “Contracts” скопіюйте адресу смарт-контракту у потрібній мережі.

В якій мережі можна прийняти актив у Trustee Wallet?

Ви можете прийняти кошти в будь-якій мережі, яка доступна в додатку: ERC20, TRC10/20, BEP20, Polygon (Matic), Harmony ONE, Solana. Для цього у вкладці “Додати актив” увімкніть актив із відповідною мережею.

Немає енергії. Помилка при надсиланні USDT!

Для будь-якої операції з токенами, зокрема USDT, необхідний позитивний баланс «нативної» монети:

 • Для відправлення токенів TRC20 потрібен Tron (TRX);
 • Для відправлення токенів ERC20 потрібен Ethereum (ETH);
 • Для відправлення токенів BEP20 потрібна BNB Smart Chain;
 • Для відправлення токенів BEP2 потрібна Binance coin (BNB);
 • Для надсилання USDT Omni потрібен Bitcoin (BTC);
 • Аналогічно з іншими мережами.

При надсиланні токенів нативна монета потрібна для оплати комісії мережі за транзакцію.

Заморожені 10 XRP. Чому не можу надіслати 10 XRP?

Згідно з умовами блокчейна Ripple, 10 XRP – це недоторканний баланс, який блокується на будь-якій адресі Ripple для її активації. Він вважається  резервом, і Ви не можете використовувати його.

Цей захід введений розробниками протоколу монети Ripple для захисту екосистеми від спам-транзакцій та множинного створення спам-гаманців.

Заморожене 10 XLM. Чому не можу надіслати 10 XLM?

Згідно з умовами блокчейну Stellar, 10 XLM – це недоторканний баланс, який блокується на будь-якій адресі Stellar для його активації. Він називається резервом, і Ви не можете використовувати його.

Цей захід введений розробниками протоколу монети Stellar для захисту екосистеми від спам-транзакцій та множинного створення спам-гаманців.

Чому Bitcoin має дві адреси?

Біткоїн має 2 формати адрес – Legacy і Segwit:

 • Legacy – стандартний формат Bitcoin адреси, спочатку передбачений у протоколі та використовуваний більшістю крипто-гаманців та сервісів;
 • SegWit – новий формат Bitcoin адреси, запроваджений у 2016-му році. Цей формат дозволив збільшити пропускну спроможність транзакцій, а також знизити комісії мережі майже на 50%.

Більше інформації у цій статті.

Як вибрати біткоін адресу за замовчуванням?

Перейдіть до вкладки Bitcoin – Параметри (4 точки) і виберіть тип адреси (Segwit або Legacy) за замовчуванням.

Чому Litecoin має дві адреси?

Лайткоїн має 2 формати адрес – Legacy та Segwit:

 • Legacy – стандартний формат Litecoin адреси, спочатку передбачений у протоколі та використовуваний більшістю крипто-гаманців та сервісів;
 • SegWit – новий формат Litecoin адреси, запроваджений у 2017-му році. Цей формат дозволив збільшити пропускну спроможність транзакцій, а також знизити комісії мережі майже на 50%.

Що таке стейкінг?

Стейкінг – це процес емісії монет у мережі, заснований на алгоритмі Proof-of-Stake (PoS) – доказ володіння частки . Емісія здійснюється шляхом розподілу нагород за нові блоки у мережі учасникам, які заморозили свої монети.

Як застейкати Tron (TRX) у Trustee Wallet?

Щоб заморозити монети для стейкінгу, зайдіть у вкладку монети Tron і перейдіть до розділу “Стейкінг”. Виберіть тип заморозки – Bandwidth або Energy, вкажіть суму та натисніть “Заморозити”. Детальна інструкція з заморожування та нарахування нагород тут.

Як забрати нагороду за стейкінг Tron у Trustee Wallet?

Для цього перейдіть в розділ Стейкінг і натисніть Вивести. Вивід нагород доступний один раз на 24 години.

Скільки потрібно заморозити Tron на безкоштовні транзакції USDT TRC20?

Для однієї транзакції USDT TRC20 необхідно “345 Bandwith + 29631 Energy”, що в середньому вимагає заморозки 250 TRX для Bandwith та 1150 TRX для Energy. Заморозьте TRX згідно з необхідною кількістю транзакцій USDT TRC20. Калькулятор для розрахунку актуальних даних – https://tronstation.io/calculator.

Як розморозити Tron зі стейкінгу в Trustee Wallet?

Щоб розморозити монети зі стейкінгу, зайдіть у вкладку монети Tron і перейдіть до розділу “Стейкінг”. Виберіть тип заморозки – Bandwidth або Energy та натисніть “Розморозити”. Ви можете розморозити монети через 72 години після останнього заморожування монет.

Як застейкати Solana (SOL) у Trustee Wallet?

Щоб заморозити монети для стейкінгу, зайдіть у вкладку монети Solana і перейдіть до розділу “Стейкінг”. Виберіть валідатора, вкажіть суму та натисніть “В стейк”. Детальна інструкція з заморожування та нарахування нагород тут.

Як забрати нагороду за стейкінг Solana у Trustee Wallet?

Нагорода SOL нараховується на конкретний стейк, нарахування і збір нагород відбувається в момент розморожування стейку.

Як розморозити Solana зі стейкінгу в Trustee Wallet?

Щоб розморозити монети зі стейкінгу, зайдіть у вкладку монети Solana і перейдіть до розділу “Стейкінг”. У вкладці “Історія” виберіть стейк для розморожування та натисніть “Деактивувати”, потім у наступній епосі (через ~3 дні) натисніть “Забрати”.

Для деактивації доступні стейки, які мають період заморозки більш ніж одну епоху. Вам також необхідно мати позитивний баланс SOL для транзакцій деактивації та забирання стейка.