NFT ігри та заробіток на криптовалюті

Article image
List

Багато хто чув про невзаємозамінні токени (англ. Non-Fungible Tokens, NFT) і найчастіше їх асоціюють з цифровим мистецтвом або колекціонуванням. Однак існує ще одна глобальна галузь, яка використовує токени — це нові NFT-ігри. Далі ми розглянемо, що таке NFT-ігри, чому вони набирають популярність у криптопросторі, розповімо про найкращі NFT-ігри та про те, як на них заробити.

Що таке ігри NFT?

Изображение 2024 06 05 211325687

Всі ми звикли до звичайних ігор і знаємо, що у багатьох з них можна прокачувати свого персонажа та покращувати ігрові навички через покупку додаткових предметів чи можливостей. Тобто гравець робить "донат" та отримує внутрішньоігрові доповнення. Але при цьому, з правової точки зору не можна сказати, що він володіє ними повною мірою. Фактично компанія-розробник є власником цих доповнень, а гравець бере їх у користування. Наприклад, якщо обліковий запис гравця заблокують, він втратить всі предмети, які купив і використав усередині гри.

NFT-ігри поєднали звичні всім класичні конструкції та нетрадиційні механізми. Вони дають користувачеві великі можливості щодо контролю ігрових активів і доповнень. NFT служать для того, щоб певне доповненням було єдиним і захищеним від злому.

cІгри з NFT-токенами змінили стандартне ставлення до віртуальних розваг, у них можна перепродати внутрішньоігрові NFT іншим колекціонерам і навіть заробляти токени за допомогою моделей play-to-earn.

Принцип роботи NFT-ігор

Ігри NFT на блокчейні відрізняються від простого зберігання криптоколекцій у гаманці. NFT-гра для заробітку використовує токени у своїх правилах, механізмах та взаємодії гравців. Наприклад, гра може представляти унікального персонажа або аватара як невзаємозамінний токен. Цифрові предмети, які NFT-гравець знаходить під час завдань, можуть бути токенами.

Така система наділяє користувача правом власності на ігрове доповнення, яке може набуватися трьома основними шляхами:

 1. створити чи вивести нового персонажа;

 2. придбати віртуальні предмети на торгових майданчиках;

 3. розблокувати чи заробити доповнення.

Будь-який із описаних способів отримати ігровий актив наділяє власника виключним правом власності на нього. Надалі такі NFT можна продавати, купувати або обмінювати, отримуючи з цього прибуток. Крім того, NFT-ігри без вкладень можна використовувати для заробітку. Докладніше про це ми розповімо далі.

Плюси та мінуси NFT-ігор

Серед переваг таких розваг можна відзначити, що ігри NFT не тільки дають можливість приємно провести час, як класичні віртуальні ігри, але і служать можливим заробітком для своїх користувачів. Багато NFT-ігор можна встановити на Android або IOS, що спрощує процес гри та заробітку, так як вона завжди знаходиться під рукою в смартфоні.

Мінусом таких ігор є ризики, пов'язані з інвестуванням. Важливо пам'ятати, що крім заробітку криптовалютиза допомогою NFT-ігор, завжди існує можливість втратити свої кошти. Це пов'язано з волатильністю цін на NFT, а значить, при певній зміні ринкового попиту, користувач може втратити прибуток або навіть втратити активи, якщо купив ігрове доповнення за високою вартістю.

Як і при будь-яких інших криптоінвестиціях, витрачайте тільки те, що ви можете дозволити собі втратити.

NFT-ігри без вкладень

Ігри NFT Play-to-Earn дають користувачам можливість отримувати дохід граючи. Як правило, винагороду гравець отримує у вигляді токена або NFT і чим довше він грає, тим вищий розмір його заробітку.

З двох видів винагороди саме отримання токенів вважається стабільнішим, оскільки випадання NFT залежить від випадковості, тоді як отримання інших токенів — це система, куди входять певні дії.

NFT-ігри: як заробляти?

Розміри винагород, які можна отримати, граючи у безкоштовні NFT-ігри, залежить від механіки конкретної гри та ринкового попиту. Отримати фінансову вигоду можна продавши свої товари на ринку, біржі чи аукціоні. У таких іграх цінність визначається або рідкістю та значимістю для колекціонерів, або їхньою користю в грі.

Кількість NFT-ігор сьогодні поступається за чисельністю класичним іграм. Однак ця галузь поступово зростає і вже зараз можна назвати топ NFT-ігор, які мають попит у гравців.

Завантажити Trustee Wallet

Топ 5 NFT-ігор для заробітку криптовалюти

Axie Infinity

На сьогодні ця гра входить до трійки найпопулярніших за кількістю користувачів. Багато в чому сенс Axie Infinity будується на серії ігор Pokemon, проте вона доповнена власним блокчейном. Учасники купують і розводячи віртуальних домашніх тваринок— Axies, створених на основі NFT та провідних битв з іншими гравцями. Кожна домашня тваринка має власний генетичний відбиток. На підставі цього будується потомство Axies, яке можна розводити.

Заробити криптовалюти NFT-ігор в Axie Infinity можна трьома основними способами:

 1. виходячи переможцем із битв з іншими гравцями, можна розжитися внутрішньогровою валютою SLP та торгувати нею;

 2. вирощуючи нове потомство Axies та продаючи його на NFT-маркетплейсі гри;

 3. купуючи ігрових персонажів, що вже існують і здаючи в оренду.

Splinterlands

Ця гра входить до рейтингу NFT-ігор як одна з перспективних у питанні заробітку. Її суть полягає в наступному: гравці перемагають монстрів і за кожну успішну битву отримують нагороду. Ігрова механіка будується навколо NFT-карток, комбінуючи які користувачі можуть покращувати навички своїх персонажів.

Основних шляхів використовувати NFT-гру для заробітку два:

 1. проходження квестів та участь у турнірах;

 2. інвестування в унікальні комбінації ігрових карток та перепродаж їх на маркетплейсах.

У Splinterlands можна почати отримувати винагороду без вкладень, проте для цього потрібно витратити 3-4 місяці на збір сильної комбінації карток.

Plant vs Undead

Ще одне цифрове захоплення, яке увійшло до рейтингу NFT-ігор для заробітку. Її суть у наступному: гравцеві необхідно захистити головне дерево від зомбі, які прагнуть його знищити. Забезпечити захист можна висаджуючи спеціальні бойові рослини.

Після відбитого нападу гравець отримує внутрішньоігрові токени (PVU). Їх можна використовувати як для покупки нових рослин та прокачування персонажів, так і торгувати ними на біржі.

Основних способів заробітку можна виділити три:

 1. отримання PVU за успішне відбиття атак зомбі;

 2. продаж бойових рослин, які заздалегідь вирощені та прокачані;

 3. отримання токенів за догляд чужих рослин.

Alien Worlds

Це ігровий застосунок, який стимулює співпрацю між учасниками при освоєнні інших планет та моделює конкуренцію в економічній галузі. Внутрішнім ігровим токеном є Trilium (TLM). Він необхідний для отримання доступу до віртуальних процесів та управління.

Заробляти у грі можна такими шляхами:

 1. брати участь у битвах;

 2. виконувати внутрішньоігрові завдання;

 3. продавати наявні NFT.

У Alien Worlds необхідно стратегічно підійти до вибору, купівлі та створення NFT для особистого геймплею, оскільки це може повністю вплинути на перебіг гри.

Lost Relics

Цю рольову гру в екшн жанрі відносять до найвідоміших ігор NFT. У ній багато цифрових предметів. У грі необхідно вступати в сутички з монстрами, проходити квести, вторгатися в підземелля, збирати якнайбільше рідкісних трофеїв і отримувати від цього дохід.

Монетизувати свої ігрові зусилля можна двома способами:

 1. отримувати нагороди за виконання ігрових завдань;

 2. продавати рідкісні реліквії іншим гравцям.

Скільки можна заробити на іграх NFT?

Відповісти однознано не можна, скільки можна заробити у таких іграх. Все залежить від самої гри, активності користувача, його ігрових навичок, обраного способу заробітку та багато іншого.

На прикладі Axie Infinity, яка входить до кращих NF-ігор, можна відзначити, що середній набір персонажів коштує близько 2000 доларів США. За місяць гри з такими доповненнями можна заробити приблизно 1200 доларів США.

Зазначені суми є умовними показниками, виділеними з урахуванням середньостатистичних даних. Ці розрахунки не є точними і не є закликом до інвестування.

Перспектива NFT-ігор

Изображение 2024 06 05 212302495

Незважаючи на те, що ігрова індустрія активно розвивається, має безліч шанувальників по всьому світу та щодня отримує нових гравців, однозначної відповіді яке майбутнє чекає на NFT-ігри не існує.

З одного боку, захоплююча та прибуткова галузь, де безкоштовні NFT-ігри дають можливість звичайним гравцям заробляти, має всі шанси на тривале існування. Крім того, у розробників з'являється унікальна можливість створити систему, використовуючи внутрішньоігрову економіку, яка за умови ретельного опрацювання може принести чималий прибуток.

З іншого боку, ажіотаж, який існує сьогодні навколо NFT, може закінчитися так само швидко, як і почався. Сама цінність таких токенів виглядає неоднозначно, що не дає можливості точно стверджувати про спрямування їхнього подальшого розвитку. Існує ймовірність, що гравці розчаруються в такій індустрії й NFT-ігри втратять свою популярність.

Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet