Криптокарти – що це, навіщо потрібні та як користуватися

Article image
List

У міру зростання популярності криптовалют з'являється все більше сервісів, завдяки яким ви можете здійснювати звичні транзакції: продавати криптовалюту, оплачувати нею покупки в інтернеті та офлайн-магазинах та багато іншого. Поряд із криптоматами (аналоги банкоматів або ATM), які дозволяють знімати та вносити готівку, з'явилися криптокарти. Розкажемо, що це таке, як працюють криптодебетові та кредитні картки, як отримати та користуватися ними.

Криптокарта – що це

Image1 4

Криптовалютні картки або просто криптокарти – це аналог класичних дебетових та кредитних карток, які, крім фіатних валют, дозволяють зберігати, оплачувати покупки та здійснювати інші операції з криптовалютами. Іншими словами, криптокарти поєднують ваш криптогаманець з банківським рахунком і дозволяють вам розрахуватися криптовалютою у онлайн-і офлайн рітейлерів.

Криптокарти Віза або Мастеркард випускається компанією - емітентом. Необов'язково, щоб емісія картки здійснювалася банком. Їх можуть випускати різні приватні компанії, які займаються торгівлею криптовалютами, у тому числі біржі, які мають відповідні ліцензії.

У чому відмінність криптокарт від класичних банківських карток

Головна відмінність криптовалютних карток від звичайних банківських у тому, що на них зберігаються криптовалютні активи, замість фіатних. Користувачі таких карток отримують можливість витрачати криптовалюту маленькими частинами, замість того, щоб відразу виводити великий об'єм у фіат. Деякі карти дозволяють мати два баланси одночасно – фіатний та криптовалютний, що суттєво спрощує використання.

Іноді користувачі криптокарти можуть отримувати додаткові відсотки на депозити в криптовалютах або інші бонуси.

Як працюють криптодебетові та кредитні картки

Принцип роботи криптокарт можна порівняти з тим, як відбувається обмін фіатних валют із використанням класичних карток — коли ви розраховуєтесь карткою, банк автоматично переводить вашу національну валюту у валюту іншої країни.

Ось приклад того, як це працює:

 • Ви робите транзакцію у гривні, щоб купити товари за долари США.

 • Банк отримує запит та автоматично конвертує валюту UAH в USD за поточним курсом.

 • Потім банк переказує валюту USD на рахунок продавця.

У разі використання криптокарт принцип залишається тим самим, лише у ролі національної валюти виступають криптовалюти: BTC, ETH, USDT та інші. Ви оплачуєте покупку криптовалютою, а емітент картки конвертує її у фіатну валюту, яку приймає рітейлер.

Примітка: при купівлі криптокартою обліковується курс, встановлений емітентом.

Переваги та недоліки криптокарт

Перерахуємо тезово плюси та мінуси криптодебетових та кредитних карт.

Плюси

 1. Можливість оплачувати покупки криптовалютою;

 2. Наявність депозитних програм для крипто-балансів та різних бонусів;

 3. Зручне поповнення карткового рахунку криптою чи фіатною валютою.

Мінуси

 1. Можливі високі комісії за конвертацію криптовалюти у фіат;

 2. Деякі емітенти стягують високу плату обслуговування;

 3. Низькі ліміти: деякі криптокарти дозволяють витрачати не більше ніж 1000 доларів або євро на день;

 4. Кастодіальне зберігання криптовалют: приватні ключі від гаманців зберігають емітенти карток;

 5. Доступні не у всіх регіонах.

Віртуальна криптокарта

Користувачам мобільних та онлайн-банків відомо, що вони можуть випустити віртуальні кредитні та дебетові картки, якими можна платити через сервіси Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay та інші, використовуючи NFC-модуль у смартфоні. Це зручно і, крім того, найчастіше випуск та обслуговування віртуальних карток безкоштовні.

Віртуальні криптокредитні та дебетові карти працюють так само, як і пластикові, але випустити їх набагато простіше. Особливо, якщо у вас вже відкритий рахунок: як правило, це можна зробити в пару кліків на сайті або у додатку сервісу. Ще віртуальні карти зручні тим, що після відкриття рахунку ними можна користуватися доти, доки не доставлять фізичну картку. Користувачі мають можливість замовлення криптокарт Visa та Mastercard, якщо така послуга доступна в їх регіоні.

Топ дебетових криптокарт у 2022 році

Image2 4

Багато відомих у світі криптосервісів випустили власні карти, за допомогою яких можна робити покупки криптовалютою або обмінювати її на фіат. Криптокарти 2021 року покращено порівняно з картами попереднього покоління і стали більш доступними користувачам. Ми виділили найкращі криптовалютні карти, які пропонують вигідні умови обслуговування клієнтам.

Мультивалютна картка Visa Coinbase

Coinbase – одна з найпопулярніших і найбільших криптобірж у США. 

Незважаючи на це, біржа Coinbase пропонує одну з найкращих криптовалютних карток. Криптокарта Coinbase прив'язана до біржового рахунку користувача, тому немає необхідності виводити криптовалюту для здійснення покупок. Компанія не випустила пластикову картку, але якщо у вас є обліковий запис Coinbase, ви зможете швидко оформити віртуальну криптокарту.

Binance Visa Card

Карта, випущена однією з найбільших криптобірж у світі - Binance. Користувачі Binance Card можуть здійснювати миттєві транзакції без комісій, а криптоактиви легко конвертуються на біржі.

Криптокарти підтримують сервіс Binance Pay, який запущений компанією та підтримує оплату товарів та послуг прямо на сайті та у додатку криптобіржі. Баланс картки прив'язаний до рахунку біржі, тому ви можете використовувати криптовалюту, що зберігається, для отримання доходу від стейкінгу, депозитів і майнінгу ліквідності.

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном

BlockFi

Платформа BlockFi – це централізований сервіс, що надає послуги депозитів та криптозаймів під заставу цифрових активів. У криптокарті BlockFi відсутні комісії за транзакції. Додаток працює як банк та як обмінник.

Один із головних недоліків – великі суми витрат для отримання нагород: якщо ви в перші три місяці обслуговування витратите не менше $3000, то зможете отримати 3,5% річних на залишок.

Gemini

Gemini Card – одна з небагатьох криптокарт, які обслуговуються платіжною системою Mastercard. Криптовалютна кредитна карта Gemini випущена компанією WebBank вважається однією з найкращих у плані винагород: користувачі можуть отримувати нагороди більш ніж на 30 різних криптоактивів.

Власникам нараховуватиметься до 3% кешбек на оплату в кафе та 1% за всі покупки. Карта Gemini поки не випущена, але резиденти США можуть подати заявку для додавання до Whitelist, щоб отримати її, коли вона стане доступною. 

Порівняння криптокарт

Ми порівняли умови обслуговування, переваги та недоліки кращих криптокарт і зібрали їх у таблицю, щоб ви могли порівняти кілька варіантів.

 

 

Crypto.com

Coinbase

Binance

BlockFi

Gemini

Вартість річного обслуговування

$0

$0

$0

$0

$0

Ліміт на зняття на місяць без комісії

від $200 до $1000

$0

$0

$0

$0

Інші ліміти

ні

ні

ні

ні

ні

Кешбек

До 100%

ні

До 8%

1,5% за оплату в BTC

від 1% до 3%

Нагороди за стейкінг (% річних)

Від 1% до 8% холдерам CRO

У криптовалютах BTC та XLM

До 80%, але кошти потрібно заблокувати на біржі

3,5% або $250, якщо в перші три місяці витратили щонайменше $3000. Далі 2%, якщо витрачаєте щонайменше $50 000 на рік.

Невідомо. Нагороди нараховуватимуть у біткоїнах та інших криптовалютах

Мультивалютність

так

Так, 9 криптовалют

так

так

так

Є віртуальна мапа

так

так

ні

ні

ні

 

Особливості та плюси криптокарти Віза

Криптокредитні та дебетові картки Visa примітні тим, що дозволяють розплачуватись криптовалютою в будь-яких магазинах, які обслуговуються цією платіжною системою. Те саме стосується й криптокарт Mastercard.

Єдиний суттєвий недолік – це реєстрація та ідентифікація користувача. Платіжні системи Visa та Mastercard працюють тільки з авторизованими сервісами – банками та біржами, які керуються політикою KYC/AML та зобов'язані ідентифікувати своїх клієнтів. Тому ви не зможете отримати анонімну криптокарту.

Як отримати криптокарту

Принцип отримання криптокарт схожий на процес відкриття банківського рахунку: потрібно зареєструвати обліковий запис, пройти верифікацію та замовити картку. Якщо емітент підтримує віртуальні карти, все ще простіше: карту можна оформити прямо в додатку і відразу почати користуватися ним. Про те, як оформити криптокарту у конкретного криптосервісу і чи доступна вона у вашому регіоні, ви можете дізнатися на офіційному сайті.

Як користуватися криптокартою

Криптокарти поєднують у собі функції банківського рахунку та биткоин-гаманця. Якщо ви вже користувалися дебетовою/кредитною карткою, то навряд чи виникнуть питання про те, як користуватися криптовалютною карткою. Вони також мають NFC-чіп для безконтактної оплати і використовують реквізити для онлайн-покупок.

Примітка: щоб знизити ризик блокування рахунку, не робіть великі транзакції занадто часто, особливо якщо кошти надходять з різних анонімних рахунків або гаманців.

Однак механізм використання карток може відрізнятися залежно від емітента. Активно використовується три варіанти:

 1. Ви сплачуєте покупку фіатною валютою, а криптоактив надходить на рахунок криптобіржі. Це зручно, але покупець платить комісію за конвертацію за курсом, який встановлює біржа. Такий підхід використовує Coinbase.

 2. Ви спочатку переводите криптовалюту у фіат, а потім оплачуєте покупку. Цей метод використовує платіжний сервіс AdvCash. Це менш зручно, а комісію за конвертацію все одно треба сплатити.

 3. Сервіс об'єднує криптовалютні та фіатні рахунки. Так працює сервіс CryptoPay. Як і в першому випадку, ви можете використовувати криптовалюту для покупок, яка автоматично конвертуватиметься у фіат.

Висновок

Image4 2

Криптокарти зручно використовувати, коли ви хочете здійснити покупку криптовалютою, але не забувайте, що за конвертацію в середньому заплатите від 3% до 5%. Якщо ви хочете заощадити, то обмін на фіат через біржу або обмінник у гаманці може виявитися вигіднішим. Що важливіше, економія чи швидкість та зручність – вирішувати вам.

Якщо у вас є ідеї, питання чи бажання поділитися власним унікальним досвідом використання криптокарту, пишіть у наш чат або залишайте коментарі тут!

Завантажити застосунок Trustee Plus
Сканування QR-коду телефоном
Інші статті варті уваги

  Встанови платформу цифрових фінасів Trustee Plus

  Всі можливості у одному додатку

  Сканування QR-коду телефоном
  Image