Як відстежити транзакцію в Біткоїні?

Article image
List

Біткоїн-транзакція – це перерахування BTC з одного гаманця на інший, тобто його відправлення та отримання.

Принцип роботи транзакцій Біткоїна

Изображение 2024 05 26 144032285

Відстеження переказів BTC користувачем можливе, але тільки після того, як транзакція потрапить у мемпул і майнери підтвердять операцію в блокчейні.

Після того, як користувач сформував транзакцію, вона відправляється ноді (мережевому вузлу), яка включає її до мемпулу, звідки надалі її візьмуть майнери для підтвердження. Відразу після потрапляння до мемпулу транзакцію можна буде відстежувати.

Відправники BTC конкурують між собою. Для майнерів у пріоритеті обробка транзакцій із вищою мережевою платою. Чим більше транзакцій в mempool, тим вище серед них конкуренція за право бути включеною до чергового блоку, тобто бути підтвердженою.

Подібні перекази мають 3 ключові параметри:

 • комісія мережі;

 • вага транзакції;

 • статус переказу.

Для розуміння принципу обробки транзакцій BTC не буде зайвим коротко ознайомитися з кожним з них.

Вага транзакції

Будь-який переказ BTC має вагу. Значення цього параметра обчислюється в байтах. Вага транзакції залежить від кількості гаманців, з яких надходили біткоїни (входи), і від кількості адресатів (виходи). Відомості про вагу кожного подібного переказу відображаються в Blockchain-оглядачі, але про це детальніше ми поговоримо далі.

Комісія мережі

Для підтвердження транзакції користувач повинен заплатити комісію майнерам. Сума подібних витрат визначається користувачем. Чим вища комісія мережі, тим вищі витрати користувача і швидше його транзакція отримає підтвердження.

Якщо ж винагорода майнерам виявиться неконкурентоспроможною, то на обробку платежу може знадобитися від кількох годин до кілька днів. У деяких випадках ноди можуть «забути» транзакцію доти, доки в мемпулі не залишиться транзакцій із вищою комісією.

Принцип розрахунку комісії мережі

Перед відправкою біткоїнів слід ознайомитися з рекомендованою на момент проведення транзакції комісією мережі, вона обчислюється в сатоші за байт (sat/b). Такі відомості постійно оновлюються на сайті blockchair.com. Також потрібно уточнити вагу транзакції. Наприклад, при середній актуальній комісії у 4 сатоші за байт та вазі переведення в 120 байт оптимальною сумою винагороди майнерів буде: 4*120=480 сатоші.

Изображение 2024 05 26 144718513

Рекомендоване значення sat/b визначається криптогаманцями автоматично при формуванні транзакції. Значення ґрунтується на отриманих з мережі даних.

Як криптогаманцями визначається комісія

Як правило, у криптогаманцях встановлено максимальне значення комісії за замовчуванням. Це забезпечує відносно високу швидкість обробки транзакцій. Часто подібними сервісами для користувачів не передбачено можливості самостійного регулювання комісійних витрат.

Якщо черга транзакцій у mempool невелика, то платіж може бути оброблений порівняно швидко і за помірною вартістю, але таке буває рідко. Іншими словами, при переведенні BTC з більшості гарячих гаманців користувач за умовчанням несе невиправдані витрати.

Як визначається комісія у Trustee Wallet

Об’єктивність комісійних витрат є одним із ключових пріоритетів команди Trustee Wallet. При використанні сервісу користувач отримує можливість:

 • відправити транзакцію з рекомендованою по мережі комісією;

 • визначити комісію самостійно;

 • обрати найбільш комфортну пропозицію зі списку доступних, визначивши цим швидкість обробки платежу (швидка, середня, повільна).

Як самостійно визначити комісію у Trustee Wallet

Щоб визначити значення комісійних витрат, потрібно буде сформувати транзакцію, вказавши всі необхідні параметри. Важливо пам’ятати, що від винагороди майнерами безпосередньо залежить швидкість обробки платежу.

Завантажити Trustee Wallet

Для відправки BTC та самостійного визначення суми комісії потрібно:

Изображение 2024 05 26 145132431

 1. Відкрити вкладку монети BTC.

 2. Натисніть “Відправити”.

 3. Вказати адресу гаманця отримувача.

 4. У лівому нижньому кутку розташована шестірня. За допомогою цього меню можна самостійно визначити значення комісії.

 5. Після переходу в меню шестірні на екрані смартфона будуть відображені пропозиції щодо оптимальних комісійних витрат, що відповідають швидкості обробки платежу (швидка, середня, повільна). Чим дорожче обійдеться користувачу переказ BTC, тим швидше його буде буде здійснена його обробка. У цьому ж меню можна віддати перевагу ручному введенню ціни за байт.

Статуси обробки переказу BTC

Сформовані транзакції мають 3 статуси:

 1. Очікування підтвердження. Цей статус платіж отримує автоматично після відправлення в мемпул.

 2. Транзакцію відхилено. Як було сказано вище, подібне трапляється лише в тому випадку, якщо користувачем було встановлено недостатню суму комісії.

 3. Транзакцію підтверджено. Це говорить про те, що запис про переказ коштів був занесений до блокчейну, а відправлені BTC надійшли на адресу гаманця одержувача.

Відстеження транзакцій у Blockchain

Відстеження переказів BTC доступне за допомогою блокчейн-оглядача. Зараз докладно поговоримо про інструменти, що існують для самостійного відстеження біткоїн-транзакцій.

Що потрібно

Для відстеження переказів BTC потрібно знати наступне:

 1. Хеш (Tx id). Це ідентифікатор, який автоматично надається кожному переказу в блокчейні Bitcoin. Щоб ознайомитися з деталями платежу, потрібно вказати хеш на сайті Blockchain-оглядача..

 2. Адреса гаманця отримувача. Дані буде потрібно вказати на сторінці блокчейн-оглядача. У результаті з’явиться інформація про всі вхідні та вихідні транзакції адреси. Далі буде потрібно знайти необхідний платіж та ознайомитися з його деталями.

 3. Адреса гаманця відправника. Алгоритм дій аналогічний розглянутому в другому пункті.

Для отримання відомостей про деталі переказу достатньо знати щось одне зі згаданого в списку.

Де краще відстежувати транзакції BTC

Найбільш популярні блокчейн-оглядачі:

 1. . Простий та доступний сервіс, створений засновниками Bitcoin Cash.

 2. . Функціональність сервісу досить обмежена, проте це компенсується простотою використання. З його допомогою можна отримати ключову інформацію про переказ BTC.

 3. . Широко відомий блокчейн-оглядач, що раніше був доступний за посиланням Blockchain.info. Функціональні можливості сервісу практично не обмежені.

 4. . Комфортний блокчейн-оглядач, який, крім іншого, вирізняється приємним візуальним оформленням. За допомогою сервісу можна відстежувати і отримувати детальну інформацію не тільки про перекази всередині блокчейну Біткоїна, але і в мережі Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Ethereum (ETH), Ripple (XRP).

 5. . Сервіс користується широкою популярністю як інструмент для моніторингу вартості та рівня капіталізації цифрових активів. Крім того, засновники CoinMarketCap сьогодні готові запропонувати власний блокчейн-оглядач.

 6. Mempool.space. Зручний блокчейн-оглядач, створений справжніми поціновувачами bitcoin. Інші блокчейни не моніторить. Також доступний оглядач Lightning Network (LN) або Лайтнінг нетворк — мережа другого рівня для блискавичних транзакцій між біткоїн гаманцями.

Яку інформацію можна отримати в блокчейн-оглядачі

За допомогою таких сервісів можна отримати такі відомості про транзакцію BTC:

 1. Адреса відправника

 2. Адреса одержувача

 3. Сума відправлення

 4. Решта

 5. Комісія за транзакцію

 6. Комісія за байт

Изображение 2024 05 26 145706499

Інформація про переказ BTC, доступна в блокчейн-оглядачі, містить адреси всіх входів і виходів, що дозволяє детально відстежувати транзакцію. Кожна операція може мати як одну адресу одержувача та відправника, так і декілька. У останньому випадку відомості будуть вказувати на те, що суму переказу було взято з кількох гаманців та надіслано кільком адресатам. Подібні транзакції відрізняються великою вагою.

Наприклад, щоб визначити номер гаманця відправника (один або кілька) за допомогою оглядача blockchair.com, потрібно вказати хеш у пошуковому рядку (розташований у верхній частині екрана на сайті сервісу), після чого відкрити меню “Відправники” (Senders).

Увага! У блокчейні Bitcoin обробка транзакції здійснюється так: після відправки платежу система вилучає всю суму коштів, що зберігаються на гаманці користувача. Дані про це заносяться майнерами до блоку. Після проведення платежу зазначена сума надсилається адресату, а залишок повертається відправнику (решта).

Припустимо, що з гаманця 1Trv2m4bsT9fg7KhU6n4VKHJ7GkhgcWw на адресу 1Thj4bksGv8Unvk8gUteo6Tpuodh5YurtB було відправлено 0,00586790 BTC. На балансі гаманця-відправника при цьому 1,00586790 BTC. У ході обробки транзакції передається вся сума, після підтвердження платежу решта(1 BTC в даному випадку) повертається на 1Trv2m4bsT9fg7KhU6n4VKHJ7GkhgcWw, а 0,00586790 BTC надходить на 1Thj4bksGv8Unvk8gUteo6Tpuodh5YurtB.

Як відстежити транзакцію Bitcoin у Trustee Wallet

При формуванні транзакції в гаманці доступні такі відомості:

 • хеш;

 • статус;

 • розмір комісії;

 • відправлена ​​сума;

 • адреса гаманця одержувача.

Більш детальна інформація доступна в блокчейн-оглядачі (експлорері). У Trustee Wallet передбачено прямий перехід. Для цього потрібно:

Изображение 2024 05 26 150131152

 1. Відкрити вкладку криптовалюти BTC у застосунку.

 2. Обрати транзакцію, що цікавить. На екрані смартфона з’явиться коротка інформація про неї.

 3. Натисніть “Деталі” для отримання подробиць. Далі натисніть “Подивитися у explorer”. Переадресація на сервіс оглядача здійснюється автоматично, що дозволить паралельно із застосунком відстежувати переказ BTC.

Завантажити Trustee Wallet

Декілька прикладів станів транзакцій біткоїнів:

 1. Confirm. Переказ має 147 підтверджень, але для успішної обробки достатньо одного.

 2. Якщо під час відстеження переказу на екрані з’являється напис “Ooops! We could not find what you’re looking for”, це говорить про те, що транзакція була відхилена або «забута» нодами через низьку комісію, або замінена в мемпулі внаслідок використання відправником функції Replase-by-fee (RBF), тобто прискорення чи розвороту. Ця функція необхідна для вирішення проблеми транзакцій, що зависли, коли потрібне перенаправлення транзакції із зазначенням вищої суми винагороди за підтвердження переказу.

 3. Pending. У цьому випадку з переказом не виникло проблем. Його просто не встигли підтвердити майнери. Після отримання щонайменше одного підтвердження платіж буде опрацьовано, статус транзакції зміниться на “Підтверджена”, а відправлені кошти надійдуть адресату.

Варіанти дій із транзакцією BTC у Trustee Wallet

Якщо транзакція довго перебуває в обробці або була відхилена, Trustee Wallet передбачає можливість гнучкого коригування. Залежно від статусу переказу варіанти дій можуть бути такими:

 1. Перенаправлення. У разі відхилення транзакції майнерами достатньо повторно сформувати транзакцію, вказавши оптимальний розмір комісії.

 2. Очікування. Період обробки може вимагати від кількох годин до 2-3 днів. У підсумку транзакція або буде підтверджена та оброблена, або відхилена. Останній варіант розвитку подій вимагатиме повторного формування транзакції.

 3. Прискорити підтвердження. Навіть після відправки платежу до мемпулу передбачена можливість зміни значення комісії користувачем. Для цього потрібно відкрити історію операцій у вкладці “Монети” та обрати непідтверджений переказ. Далі буде потрібно натиснути кнопку “Прискорити”. Для завершення дії знадобиться встановити нове значення комісії, обравши один варіант із запропонованих системою, або вказавши суму самостійно.

Прискорення доступне для BTC, ETH, DOGE і токенів ERC20 (наприклад Tether USDT). Як прискорити транзакцію дивіться в цій короткій відео-інструкції.

Висновок

У статті було надано повні відповіді на запитання:

 1. Як відстежити транзакцію BTC.

 2. Як здійснюється обробка транзакцій.

 3. Якими бувають статуси переказів.

 4. Як визначається сума комісії та як можна самостійно впливати на це.

 5. Від чого залежить швидкість обробки транзакцій у блокчейні Bitcoin.

 6. Що потрібно зробити для прискорення транзакції.

Також були розглянуті приклади підтверджених та непідтверджених транзакцій та розкриті причини відхилень переказів мережевими вузлами.

Відстежувати транзакції BTC можливо за допомогою блокчейн оглядачів, отримуючи всю інформацію, що цікавить, проте гнучкі функціональні можливості Trustee Wallet дозволяють самостійно встановлювати рівень комісії, орієнтуючись на дані з мережі, а також прискорювати обробку транзакцій за необхідності.
Інші статті варті уваги

Встанови мультивалютний гаманець Trustee Wallet прямо зараз!

Купуй, продавай, торгуй і заробляй криптовалюту
Завантажити Trustee Wallet